PcZolee

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 861-870 / 1,617
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Micsoda valojaban az uhu?! #1953869
    PcZolee
    Felhasználó
      Hozzászólás: Ki, hogy oldaná meg? #1953957
      PcZolee
      Felhasználó

        OK, de ha 2.6-os kernlellel csinálom, akkor a fat-ot nem tom user-ként elérni csak ha ott az umask, de ezt az elején leírtam…

        Hozzászólás: Ki, hogy oldaná meg? #1953954
        PcZolee
        Felhasználó

          Az fstab-ba próbáltad az „rw,remount” opcióval?

          Hozzászólás: Ki, hogy oldaná meg? #1953953
          PcZolee
          Felhasználó

            Pontscho írta:

            Egy par eves initscript slack ala, felelosseget, supportot nem vallalok:

            // —
            #!/bin/sh

            function check()
            {
            echo -n „Analizing $1 … „

            if test -z „`fdisk -l /dev/$1`”; then
            echo „drive not have partitions.”
            else

            fdisk -l /dev/$1 | awk ‘
            BEGIN{
            c=0
            }
            {
            if ( c++ > 5 )
            {
            if ( $2 == „*” ) s=$7″ „$8” „$9;
            else s=$6″ „$7” „$8;
            if ( s != „on cylinder boundary.” )
            {
            if ( substr( s,1,11 ) != „Linux swap” )
            {
            if ( ( substr( s,1,9 ) == „W95 FAT32” ) ||
            ( substr( s,1,11 ) == „Win95 FAT32” ) ||
            ( substr( s,1,11 ) == „Win95 FAT16” ) ) printf( „%s rw,umask=000n”,$1 );

            if ( ( substr( s,1,5 ) == „Linux” ) ||
            ( substr( s,1,4 ) == „NTFS” ) ||
            ( substr( s,1,4 ) == „HPFS” ) ) printf( „%s rwn”,$1 );
            }
            }
            }
            }’ > /tmp/$1

            test -d /mnt/$1 && rm -fr /mnt/$1
            mkdir /mnt/$1

            echo -n „found:”

            while read -r line; do

            drive=`echo $line | cut -f1 -d ‘ ‘`
            mp=`echo $line | cut -f2 -d ‘ ‘`
            c=`echo $drive | tail -c2`
            mkdir /mnt/$1/$c
            echo -n ” $1$c”
            mount $drive /mnt/$1/$c -o $mp 2>&1 > /dev/null

            done < /tmp/$1 echo „.”
            rm -f /tmp/$1

            fi

            }

            case „$1” in
            start)
            check hdc
            check hdd
            ;;
            *)
            echo „$0 {start}”
            ;;
            esac
            // —

            Pontscho / fresh!mindworzk

            ui: raferne mar egy kis optimalizalas, de mivel mukodik nincs kedvem hozzanyulni

            Hozzászólás: Ki, hogy oldaná meg? #1953949
            PcZolee
            Felhasználó

              OK, de bootoláskor autómatikusan el szeretném ezt végezni!

              Hi!

              Azt javaslom próbáld ki Debby ötletét noauto helyett auto módban. Szerintem mûködni fog, legfeljebb sír egy kicsit, hogy a 3 filerendszerbõl kettõt nem talál meg. 🙂 Egy próbát megér…

              OK, kipróbálom! Ezt egyébként Meg lehetne oldani külön script-el is nem?! Mert akkor legalább megoldanám, hogy ne szemetelje a képernyõmre hibaüziket…

              Jedite: A Bash (és egyéb shelle-k) programozását meg szeretném tanulni, csak most nincs erre idõm! Ezért kértme meg egy hozzáértõt, hogy segítsen!

              Hozzászólás: Ki, hogy oldaná meg? #1953945
              PcZolee
              Felhasználó

                OK, de bootoláskor autómatikusan el szeretném ezt végezni!

                Hozzászólás: eJay-szerû zeneszerkesztõ Linux alá #1944777
                PcZolee
                Felhasználó

                  Próbáld meg forrásdól! Innen leszedheted: http://www.soundtracker.org/
                  A telláról annyit, hogy ha Java-s, akkor elvileg le lehet szedni, és müködtetni, ha Symbian, akkor pass!

                  Hozzászólás: Suse Alatt NTFS-re írás #1953441
                  PcZolee
                  Felhasználó

                    amit küldtél linket, nincs rajta a Cs

                    Tényleg sorry.

                    Most sajnos nincs idõm leírni tövirõl hegyire, de addigis tedd fel a wine-t apt-get install wine és a winesetuptk-t(ezzel be tudod állítani a wine-t).

                    Hozzászólás: Suse Alatt NTFS-re írás #1953440
                    PcZolee
                    Felhasználó

                      amit küldtél linket, nincs rajta a Cs

                      Tényleg sorry.

                      Most sajnos nincs idõm leírni tövirõl hegyire, de addigis tedd fel a wine-t apt-get install wine és a winesetuptk-t(ezzel be tudod állítani a wine-t).

                      Hozzászólás: Fullos desktop linux? #1953481
                      PcZolee
                      Felhasználó

                        broadcast2000-videoszerkeszto

                        Ez a projekt él még? Nem a Cinelerra váltotta fel?

                      10 bejegyzés megtekintése - 861-870 / 1,617