PcZolee

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 931-940 / 1,617
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: a pc távirányítása… #1939431
    PcZolee
    Felhasználó
      Hozzászólás: a pc távirányítása… #1939420
      PcZolee
      Felhasználó

        Hoppsz 😳 , mikor elkezdtem írni, még nem láttam a hozzászólásodat!
        Már csak a téma indítója hiányzik!

        Hozzászólás: gfxboot #1945291
        PcZolee
        Felhasználó

          Engem is idegesített már a sárga, ezért most az UHU live -ban levõt használom, ez nagyon szuper, de tényleg jó lenne, ha lenne több vhol, vagy esetleg lehetne vhogy készíteni!

          Hozzászólás: a pc távirányítása… #1939418
          PcZolee
          Felhasználó

            Azért van még lehetõség pl: lirc_sir, vagy lirc_i2c, lirc_bt829

            Hozzászólás: a pc távirányítása… #1939416
            PcZolee
            Felhasználó

              Igazad van, nem biztos, hogy ez a gond, de a lirc homepage-én ez van írva, habár van ott sok baromsáb :)!

              Hozzászólás: a pc távirányítása… #1939414
              PcZolee
              Felhasználó

                Amúgy, ha a kártyádra megy az infra, akkor ezt megnézted, hogy a kártyád támogatott -e??? http://lirc.org/tv_cards.html

                Hozzászólás: a pc távirányítása… #1939413
                PcZolee
                Felhasználó

                  A lirc_gpio biztos nem jó neked, azért nem töltötte be, az csak avermedia, és pixelview kártyákkal megy!
                  idézem:

                  lirc_gpio

                  This module receives scan codes from the GPIO register of bt8[47]8 chips using polling or interrupts if the card supports this. It is a „plugin” for the lirc_dev module. It loads bttv and lirc_dev modules if they are not loaded yet.

                  Parameters are:  
                  debug (0) – value other than 0 (zero) enables printing more log messages
                  card (0) – number of TV card from which receive scan codes
                  minor (-1) – minor device number for /dev/lirc device
                  gpio_mask (0) – bit mask used for extracting usable bits from GPIO value
                  If this parameter is equal to 0 then the module tries to autodetect the TV card and the remaining parameters are ignored.
                  gpio_lock_mask (0) – if this value „anded” with GPIO value is non zero than it indicates that scan code is not ready (value of 0 of this parameter disables checking)
                  gpio_xor_mask (0) – bitmask applied (by xor operation) to GPIO value before lock_mask is checked
                  soft_gap (0) – minimal gap (in milliseconds) between two scan codes (value of 0 disables checking)
                  sample_rate (10) – how often (times per second) GPIO will be polled, set to 0 for interrupt driven input

                  Supported hardware:  
                  Prolink – PixelView PlayTV pro – parameters: gpio_mask=0x1f00, gpio_lock_mask=0x8000, gpio_xor_mask=0, soft_gap=400, sample_rate=12
                  AVerMedia – TVCapture98 and TVPhone98 (pre 98 also) – parameters: gpio_mask=0xf88000, gpio_lock_mask=0x10000, gpio_xor_mask=0x10000, soft_gap=0, sample_rate=10
                  many more…

                  Hozzászólás: a pc távirányítása… #1939411
                  PcZolee
                  Felhasználó

                    MM! Reprodukáltam az állapotot, felment a lirc forrásból ( fogalmam sincs hogyan, lehet az idõközbeni update-k miatt ) Tehát, lirc fennt van, az eredeti /etc/lirc.conf-ot töröltem, helyette lirc.conf.kword van lirc.conf néven. A /home/pomm-ban bennt van a lircs fájl és a .lircrc is.

                    itt tartok:

                    root:/home/pomm# modprobe lircd
                    modprobe: Can’t locate module lircd

                    A vezpultban a moduloknál a lirc ( erdeti uhu-s ) nincs betöltve. Tehát nem akadhat. Lsmod-ra nem ír lirc-et. Miért nem tudja akkor betölteni?  😆

                    Potosan milyen infa portod van? Hova csatlakozik? A kártyára, vagy külön soros port-ra?

                    Hozzászólás: Solaris oprendszer ingyért? #1945172
                    PcZolee
                    Felhasználó

                      Lökjön már vki ide egy pontos url-t, ahonnan letölthetõ!

                      Hozzászólás: VLC Media Player! #1944872
                      PcZolee
                      Felhasználó

                        PI-esem van nekem is. Apropó popó, milyen linux van pI-esen?
                        486-os laptop aksi nélkül érdekel?

                        Hé’ engem érdekelne a 486-os laptop! Ha nem vicc írj, és megbeszéljük!

                      10 bejegyzés megtekintése - 931-940 / 1,617