Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Szal, így csináld:
1. ALT+F1 (átlépsz a kozol-ra)
2. belész root-ként!
3. kiadod az init 3 utasítást
4. belépsz mondjuk az mc-be, és enter-t nyomsz a *.run file-on. (ha nincs, akkor adj a futtatásra jogot!).
5. Ha minden végigment, belépsz a /etc/X11 könyvtárba
6. F4-el megnyitod az XF86Config file-t.
7. A Section „Module” alatt felsoroltak közé beírod, hogy Load „glx”
8. A Section „Device” alatt a Driver „nv” -t Driver „nvidia” -ra cseréled!
9. Mented, és kilépsz.
10. Kilépsz az mc-bõl, és beírod, hogy init 5Ha mindent jól csináltál egy nvidia logo-val fog indulni az X-ed!
Senki??? 😥
Ja-Ja, a nautilus kavar, Xfce alatt is csinál olyat, hogy elindítás után megjelenik a desktopodon az összes gnome-os ikon :)! Ez lehet jó is, mert ugye Xfce alatt nincs ikon az asztalon :)! Próbáld kilõni a nautilus-t!
akárhová a konzolra, vagy a K-menü futtatás (ha KDE-t használsz) beírod, hogy sodipodi, és indul! Eltávolítás a telepítõkészlet könyvtárában kiadod (root-ként) a make uninstall parancsot!
A Corel file pontos nevét be tudnád ide szúrni?! Vhonnan le szeretném szedni, hátha sikerülne vhogy belõni, hogy menjen!Közben kész is lett! Elindítottam, és megy, szóval hajrá!
Csak a make install kell root-ként!
Telepítéskor sok helyre pakolja a részeit, de ezt a make install-kor látni fogod! Indítani a sodipodi szóval tudod majd!Akinek Corel Photopaint kell, az letöltheti innen: ftp://ftp.zdf.de/pub/3satdownload/CorelPH…AINT9Lnx.tar.gz
A Corel-hez itt egy install script, hátha így menni fog, olvast el a readme-t!
A telepítésrõl:
1. Kitömöríted a csomi tartalmát vhova, mondjuk mc-vel (LINUXOS partícióra).
2. belépsz a kitömörített progi könyvtárába.
3. Kiadod a ./configure parancsot.
4. ha az elõzõben nem volt hiba, akkor kiadod a make parancsot (ha hiba voilt írsz ide 🙂 ).
5. ha az elõzõben nem volt hiba, akkor kiadod a su -c „make install” parancsot (ez bekéri a root jelszót, majde felmásolja a megfelelõ helyre)!Ez kell neked:
sodipodi-0.34.tar.gz
Source .gzMert az Integrált (MV) chip-es TV tuner-ek leírását az nVidia nem adja ki, így nem tudnak rá progit írni! De próba, aztán kiderül! A Chrontel, és a különbözõ BTxxx chipsetesek mennek általában az nvtv-vel, és/vagy a yanc-al!
-
SzerzőBejegyzés