pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 991-1,000 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Ubuntu-KDE4 #2141439
    pomm
    Felhasználó

      Feltételezem, hogy erre a négy sorra gondol:
      export LD_LIBRARY_PATH=/usr/lib/kde4/lib
      export KDEDIRS=/usr/lib/kde4
      export PATH=/usr/lib/kde4/bin/:$PATH
      export KDEHOME=~/.kde4
      Majd kipróbálom, csak most rohannom kell…

      Hozzászólás: Sztrájk! #2141294
      pomm
      Felhasználó
        majorlacko wrote:
        Lehet elménckedni azon, vajon ez máshol miért nem ekkora probléma, nálunk még a félelem az úr. Tartunk mi még egymástól is, nemhogy a „hatalomtól”, ami rég nem hatalom, hanem vacak keleti maffia, trombitarezes aranyozással.

        Igen, mint ahogy valaki fent írta, hogy „ne zsidózz”… Soha nem értettem, ez csak olyan magyar szokás. Ne mondd, hogy cigány, hogy zsidó, hogy néger, mert akkor rasszista vagy. Aztán mindenki körbe írja, mint a hülye gyerek….Nem értem, hogy mi a baj. Ő cigány, én magyar, te német, ők zsidók…ezzel most sértek valakit, vagy a mai szélső balliberális elit valahogy úgy van vele, hogy te nem cigány vagy nem zsidó vagy nem néger vagy akkor a nevüket hiába szádra ne vedd?
        Érdekes, de sem a barátaimat nem fajta, vallás és politikai beállítás szerint szerzem, sem az ellenségeim…
        Magyarul – mivel nem tartom magam amolyan kivételnek – ez a hatalom próbálja elhitetni a magyar néppel ( ebbe ugye beletartozik mindenki, aki magyarnak érzi magát ), hogy itt vallási és rassz szerinti megkülönböztetés van, pedig itt csak azt különböztetik meg, akinek sok pénze/hatalma van és aki gályázik. Az elsőnek joga van mindenhez ( akár ölni is ) a másodiknak semmihez…rémlik, de a történelemben ezt sokféleképpen hívták már, most itt demokráciának hívják…gondolom a görögök forognak a sírjukban, bár a „vagyontalan szabad lakosság” meghatározásból a vagyontalan igaz…ja és nem övék a hatalom 🙁

        Hozzászólás: Sztrájk! #2141295
        pomm
        Felhasználó
          majorlacko wrote:
          Lehet elménckedni azon, vajon ez máshol miért nem ekkora probléma, nálunk még a félelem az úr. Tartunk mi még egymástól is, nemhogy a „hatalomtól”, ami rég nem hatalom, hanem vacak keleti maffia, trombitarezes aranyozással.

          Igen, mint ahogy valaki fent írta, hogy „ne zsidózz”… Soha nem értettem, ez csak olyan magyar szokás. Ne mondd, hogy cigány, hogy zsidó, hogy néger, mert akkor rasszista vagy. Aztán mindenki körbe írja, mint a hülye gyerek….Nem értem, hogy mi a baj. Ő cigány, én magyar, te német, ők zsidók…ezzel most sértek valakit, vagy a mai szélső balliberális elit valahogy úgy van vele, hogy te nem cigány vagy nem zsidó vagy nem néger vagy akkor a nevüket hiába szádra ne vedd?
          Érdekes, de sem a barátaimat nem fajta, vallás és politikai beállítás szerint szerzem, sem az ellenségeim…
          Magyarul – mivel nem tartom magam amolyan kivételnek – ez a hatalom próbálja elhitetni a magyar néppel ( ebbe ugye beletartozik mindenki, aki magyarnak érzi magát ), hogy itt vallási és rassz szerinti megkülönböztetés van, pedig itt csak azt különböztetik meg, akinek sok pénze/hatalma van és aki gályázik. Az elsőnek joga van mindenhez ( akár ölni is ) a másodiknak semmihez…rémlik, de a történelemben ezt sokféleképpen hívták már, most itt demokráciának hívják…gondolom a görögök forognak a sírjukban, bár a „vagyontalan szabad lakosság” meghatározásból a vagyontalan igaz…ja és nem övék a hatalom 🙁

          Hozzászólás: Sztrájk! #2141228
          pomm
          Felhasználó

            Uzsolt, nem értek egyet azzal, hogy káosz lenne, ha népszavazással le lehetne váltani egy kormányt. Több országban működik és még sincs káosz, sőt kormányokat sem váltanak nagyon le. Ellenben nagyon jól féken tartja a kormányzatot. Nem elég egy pártnak légből kapott számokkal dobálódzni, ennél azért bonyolultabb leváltani a hatalmon lévőt. Viszont egy ilyen, erkölcsileg padlóra került vezetőt a pártnak le kellett volna váltania, függetlenül attól, hogy bizalmat szavaztak neki vagy sem, mert ha nem teszi, ahogy nem is tette, akkor a tettét magával a párttal kezdik azonosítani, nem pedig a személlyel. Innentől bukta van a pártnak, ahogy perpill ki is néz a dolog.
            A másik probléma, hogy én – bár igazából jobboldali beállítottságú vagyok – soha nem tudtam teljes mértékben elhatárolódni az mszp programjaitól, mert vannak/voltak okos ötleteik. A problémát most sem az mszp okozza nagyrészt, hanem a lopcsány és a szadesz. Ez mondjuk látszik is, mert ezért van a párton belül is széthúzás (mszp).
            Elég felháborító, hogy egy minipárt irányítja az országot úgy, hogy publikusan zsarolja a koalíció nagyobbik hányadát kitevő mszp-t azzal, hogy kilép a koalícióból. Ha kilép akkor kormány bukta, ezt pedig az mszp nem akarja. ( Pedig ezzel tudna még fordítani a népszerűségén – szerintem )
            Összegezve:
            Az országot egy 1%-ot sem elérő, politikáját kizárólag gazdasági alapokra helyező, sokszor cionista megnyilvánulást mutató, a magyarságot, Magyarországot el nem ismerő párt irányítja egy olyan miniszterelnökkel, aki sem idegileg, sem erkölcsileg sem üti meg a normális szintet.
            Ezt csináljátok meg bárhol máshol Európában!
            A lengyelek bebörtönözték a volt komcsikat és eltiltották a teljes – akkori – politikai elitet a közügyektől végleg. Mi meg 4 év után azokra szavaztunk, akik ’56-ot vérbe fojtották és vittek boldog-boldogtalant az Andrássy 60-ba. Ezek után ez csak hab a tortán. Várom mikortól nem lesz kötelezhető egy diák a magyar nyelv és irodalom órákon való részvételre, mert sértené az idegen identitását, hogy magyart kell Magyarországon tanulnia.

            Hozzászólás: Sztrájk! #2141229
            pomm
            Felhasználó

              Uzsolt, nem értek egyet azzal, hogy káosz lenne, ha népszavazással le lehetne váltani egy kormányt. Több országban működik és még sincs káosz, sőt kormányokat sem váltanak nagyon le. Ellenben nagyon jól féken tartja a kormányzatot. Nem elég egy pártnak légből kapott számokkal dobálódzni, ennél azért bonyolultabb leváltani a hatalmon lévőt. Viszont egy ilyen, erkölcsileg padlóra került vezetőt a pártnak le kellett volna váltania, függetlenül attól, hogy bizalmat szavaztak neki vagy sem, mert ha nem teszi, ahogy nem is tette, akkor a tettét magával a párttal kezdik azonosítani, nem pedig a személlyel. Innentől bukta van a pártnak, ahogy perpill ki is néz a dolog.
              A másik probléma, hogy én – bár igazából jobboldali beállítottságú vagyok – soha nem tudtam teljes mértékben elhatárolódni az mszp programjaitól, mert vannak/voltak okos ötleteik. A problémát most sem az mszp okozza nagyrészt, hanem a lopcsány és a szadesz. Ez mondjuk látszik is, mert ezért van a párton belül is széthúzás (mszp).
              Elég felháborító, hogy egy minipárt irányítja az országot úgy, hogy publikusan zsarolja a koalíció nagyobbik hányadát kitevő mszp-t azzal, hogy kilép a koalícióból. Ha kilép akkor kormány bukta, ezt pedig az mszp nem akarja. ( Pedig ezzel tudna még fordítani a népszerűségén – szerintem )
              Összegezve:
              Az országot egy 1%-ot sem elérő, politikáját kizárólag gazdasági alapokra helyező, sokszor cionista megnyilvánulást mutató, a magyarságot, Magyarországot el nem ismerő párt irányítja egy olyan miniszterelnökkel, aki sem idegileg, sem erkölcsileg sem üti meg a normális szintet.
              Ezt csináljátok meg bárhol máshol Európában!
              A lengyelek bebörtönözték a volt komcsikat és eltiltották a teljes – akkori – politikai elitet a közügyektől végleg. Mi meg 4 év után azokra szavaztunk, akik ’56-ot vérbe fojtották és vittek boldog-boldogtalant az Andrássy 60-ba. Ezek után ez csak hab a tortán. Várom mikortól nem lesz kötelezhető egy diák a magyar nyelv és irodalom órákon való részvételre, mert sértené az idegen identitását, hogy magyart kell Magyarországon tanulnia.

              Hozzászólás: DVD gyorsmásolás #2076475
              pomm
              Felhasználó

                dvd betesz
                dd if=/dev/dvd of=/mnt/mentes/dvd1.iso
                growisofs -dvd-compat -Z /dev/dvd=/mnt/mentes/dvd1.iso

                aztán így tovább a többivel…

                Hozzászólás: Debian 4 etch kernel panic #2141344
                pomm
                Felhasználó

                  Szívesen! 🙂
                  http://www.olcsobbat.hu/szamitastechnika/memoria_ram/memoria_tipusa_5–sdram/

                  Amúgy akkor az uhu-d is jó volt  🙂

                  Hozzászólás: Debian 4 etch kernel panic #2141345
                  pomm
                  Felhasználó

                    Szívesen! 🙂
                    http://www.olcsobbat.hu/szamitastechnika/memoria_ram/memoria_tipusa_5–sdram/

                    Amúgy akkor az uhu-d is jó volt  🙂

                    Hozzászólás: Debian 4 etch kernel panic #2141338
                    pomm
                    Felhasználó

                      Vedd ki az egyiket és a tesztet kezd újra 🙂
                      Ha mákod van, akkor csak az egyik modul.

                      Hozzászólás: Debian 4 etch kernel panic #2141339
                      pomm
                      Felhasználó

                        Vedd ki az egyiket és a tesztet kezd újra 🙂
                        Ha mákod van, akkor csak az egyik modul.

                      10 bejegyzés megtekintése - 991-1,000 / 5,573