pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 981-990 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: apt-get #2068485
    pomm
    Felhasználó

      Rossz forrásokat használsz! Kommentezd ki az ftp-és bejegyzéseket és menni fog 🙂
      Az ftp NEM ftp-vel hanem http-vel kezdődik:
      pl.:

      Code:

      íme az enyém ( a sid-et értelemszerűen cserélni kell, ha stable-t akarsz )

      Hozzászólás: dhcp-re internetet #2141472
      pomm
      Felhasználó
        gendelider wrote:
        Bocs, nem értem.
        (Én ilyenkor a pppoe miatti ppp0-ra masqueradolok,
        iptables -t nat -A POSTROUTING -o ppp0 -j MASQUERADE
        meg még az ip_forward)

        Jogos, ezt lefelejtettem a hozzászólásban. Az eth1 a belső háló az eth0-nak nem volt címe. Mivel nem én raktam és állítottam be az oprendszert, csak azt tudom elmondani amit egy kész confignál találtam.
        Az eth1 192.168.1.1 belső háló, ip-ket dhcp osztja, eth0 jön a net ( ppp0 ) fix ip-n. Ezen nem ment a net a 192.168.1.1 alatti hálóról. Az 192.168.1.1-et ( és a hozzátartozó hálózatot ) lehetett pingelni, semmi mást nem.
        Én annyit tettem, hogy felhúztam az eth0-ra egy címet ( 192.168.2.1 ) így már látta a hálózatban ( 192.168.1.1 ) lévő összes gép az eth0-t ( lehetett pingelni ), és kiment a netre is.
        Leírva elég bonyolult, de én csak egy ip-t adtam egy hálókártyának és megadtam a többi gépnek az átjárót, bekapcsoltam a ipforwardot és masqueradoltam…ennyi

        Hozzászólás: dhcp-re internetet #2141473
        pomm
        Felhasználó
          gendelider wrote:
          Bocs, nem értem.
          (Én ilyenkor a pppoe miatti ppp0-ra masqueradolok,
          iptables -t nat -A POSTROUTING -o ppp0 -j MASQUERADE
          meg még az ip_forward)

          Jogos, ezt lefelejtettem a hozzászólásban. Az eth1 a belső háló az eth0-nak nem volt címe. Mivel nem én raktam és állítottam be az oprendszert, csak azt tudom elmondani amit egy kész confignál találtam.
          Az eth1 192.168.1.1 belső háló, ip-ket dhcp osztja, eth0 jön a net ( ppp0 ) fix ip-n. Ezen nem ment a net a 192.168.1.1 alatti hálóról. Az 192.168.1.1-et ( és a hozzátartozó hálózatot ) lehetett pingelni, semmi mást nem.
          Én annyit tettem, hogy felhúztam az eth0-ra egy címet ( 192.168.2.1 ) így már látta a hálózatban ( 192.168.1.1 ) lévő összes gép az eth0-t ( lehetett pingelni ), és kiment a netre is.
          Leírva elég bonyolult, de én csak egy ip-t adtam egy hálókártyának és megadtam a többi gépnek az átjárót, bekapcsoltam a ipforwardot és masqueradoltam…ennyi

          Hozzászólás: dhcp-re internetet #2141468
          pomm
          Felhasználó

            A kiszolgálón az eth0-nak adtunk egy ip-t (192.168.2.1 ) aztán bekapcsoltuk az ipforward-ot ( echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward ), megadtuk a klienseknek az default gw-t ( ez az eth1 – 192.168.1.1 ) és a dns-t és  ment is…

            Hozzászólás: dhcp-re internetet #2141469
            pomm
            Felhasználó

              A kiszolgálón az eth0-nak adtunk egy ip-t (192.168.2.1 ) aztán bekapcsoltuk az ipforward-ot ( echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward ), megadtuk a klienseknek az default gw-t ( ez az eth1 – 192.168.1.1 ) és a dns-t és  ment is…

              Hozzászólás: dhcp-re internetet #2141460
              pomm
              Felhasználó

                megoldva 🙂

                Hozzászólás: dhcp-re internetet #2141461
                pomm
                Felhasználó

                  megoldva 🙂

                  Hozzászólás: Itt az új ati driver #2138108
                  pomm
                  Felhasználó

                    Épp’ ideje a 8.42.3 teleszemetelte sokszor a képernyőm…remélem javították!

                    Hozzászólás: Itt az új ati driver #2138109
                    pomm
                    Felhasználó

                      Épp’ ideje a 8.42.3 teleszemetelte sokszor a képernyőm…remélem javították!

                      Hozzászólás: Ubuntu-KDE4 #2141438
                      pomm
                      Felhasználó

                        Feltételezem, hogy erre a négy sorra gondol:
                        export LD_LIBRARY_PATH=/usr/lib/kde4/lib
                        export KDEDIRS=/usr/lib/kde4
                        export PATH=/usr/lib/kde4/bin/:$PATH
                        export KDEHOME=~/.kde4
                        Majd kipróbálom, csak most rohannom kell…

                      10 bejegyzés megtekintése - 981-990 / 5,573