Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Rossz forrásokat használsz! Kommentezd ki az ftp-és bejegyzéseket és menni fog 🙂
Az ftp NEM ftp-vel hanem http-vel kezdődik:
pl.:Code:deb http://ftp.hu.debian.org/debian/ etch mainíme az enyém ( a sid-et értelemszerűen cserélni kell, ha stable-t akarsz )
Code:deb http://ftp.de.debian.org/debian sid main non-free
deb-src http://ftp.de.debian.org/debian sid main non-free
deb http://hydr0g3n.free.fr/qbittorrent/stable/ ./
deb-src http://hydr0g3n.free.fr/qbittorrent/stable/ ./
deb http://download.videolan.org/pub/videolan/debian sid main
deb-src http://download.videolan.org/pub/videolan/debian sid main
deb http://www.debian-multimedia.org sid main
deb http://www.kiberpipa.org/~minmax/cinelerra/builds/sid ./gendelider wrote:Bocs, nem értem.
(Én ilyenkor a pppoe miatti ppp0-ra masqueradolok,
iptables -t nat -A POSTROUTING -o ppp0 -j MASQUERADE
meg még az ip_forward)Jogos, ezt lefelejtettem a hozzászólásban. Az eth1 a belső háló az eth0-nak nem volt címe. Mivel nem én raktam és állítottam be az oprendszert, csak azt tudom elmondani amit egy kész confignál találtam.
Az eth1 192.168.1.1 belső háló, ip-ket dhcp osztja, eth0 jön a net ( ppp0 ) fix ip-n. Ezen nem ment a net a 192.168.1.1 alatti hálóról. Az 192.168.1.1-et ( és a hozzátartozó hálózatot ) lehetett pingelni, semmi mást nem.
Én annyit tettem, hogy felhúztam az eth0-ra egy címet ( 192.168.2.1 ) így már látta a hálózatban ( 192.168.1.1 ) lévő összes gép az eth0-t ( lehetett pingelni ), és kiment a netre is.
Leírva elég bonyolult, de én csak egy ip-t adtam egy hálókártyának és megadtam a többi gépnek az átjárót, bekapcsoltam a ipforwardot és masqueradoltam…ennyigendelider wrote:Bocs, nem értem.
(Én ilyenkor a pppoe miatti ppp0-ra masqueradolok,
iptables -t nat -A POSTROUTING -o ppp0 -j MASQUERADE
meg még az ip_forward)Jogos, ezt lefelejtettem a hozzászólásban. Az eth1 a belső háló az eth0-nak nem volt címe. Mivel nem én raktam és állítottam be az oprendszert, csak azt tudom elmondani amit egy kész confignál találtam.
Az eth1 192.168.1.1 belső háló, ip-ket dhcp osztja, eth0 jön a net ( ppp0 ) fix ip-n. Ezen nem ment a net a 192.168.1.1 alatti hálóról. Az 192.168.1.1-et ( és a hozzátartozó hálózatot ) lehetett pingelni, semmi mást nem.
Én annyit tettem, hogy felhúztam az eth0-ra egy címet ( 192.168.2.1 ) így már látta a hálózatban ( 192.168.1.1 ) lévő összes gép az eth0-t ( lehetett pingelni ), és kiment a netre is.
Leírva elég bonyolult, de én csak egy ip-t adtam egy hálókártyának és megadtam a többi gépnek az átjárót, bekapcsoltam a ipforwardot és masqueradoltam…ennyiA kiszolgálón az eth0-nak adtunk egy ip-t (192.168.2.1 ) aztán bekapcsoltuk az ipforward-ot ( echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward ), megadtuk a klienseknek az default gw-t ( ez az eth1 – 192.168.1.1 ) és a dns-t és ment is…
A kiszolgálón az eth0-nak adtunk egy ip-t (192.168.2.1 ) aztán bekapcsoltuk az ipforward-ot ( echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward ), megadtuk a klienseknek az default gw-t ( ez az eth1 – 192.168.1.1 ) és a dns-t és ment is…
megoldva 🙂
megoldva 🙂
Épp’ ideje a 8.42.3 teleszemetelte sokszor a képernyőm…remélem javították!
Épp’ ideje a 8.42.3 teleszemetelte sokszor a képernyőm…remélem javították!
Feltételezem, hogy erre a négy sorra gondol:
export LD_LIBRARY_PATH=/usr/lib/kde4/lib
export KDEDIRS=/usr/lib/kde4
export PATH=/usr/lib/kde4/bin/:$PATH
export KDEHOME=~/.kde4
Majd kipróbálom, csak most rohannom kell… -
SzerzőBejegyzés