pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,011-1,020 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Sztrájk! #2141140
    pomm
    Felhasználó

      Nézzétek, Svájcot összehasonlítani Mo.-val nem a legszerencsésebb 🙂
      Én 5 évet éltem Ausztriában 3 km-re a Svájci határtól és volt szerencsém tapasztalatokat szerezni mindkét országból. ( bár a határnak túlzott jelentősége nincs a mentalitás tekintetében ) Mivel – akkoriban – jól beszéltem a svájci dialektust, egészen „másként bántak velem”, mint azokkal a kollégákkal akik „csak” németül beszéltek, viszont korrektség szempontjából soha nem vettünk észre különbséget! Ez fontos!
      Nálunk mindegy, hogy mennyire akar az illető alkalmazkodni a magyar szokásokhoz, senki nem értékeli, sehogy, sőt, szégyeld ha magyar vagy te büdös magyar náci, Benes bácsi megmondta…és valaki tesz ez ellen valamit? Semmit. Nem csak a móka janival és a lopcsánnyal van a gáz, hanem azzal, hogy ezeket mi hatalomra engedtük és hatalmon tartjuk. Nem mondom, hogy a másik oldal sokkal jobb, de ha éreznék a pártok, hogy le lehet őket váltatni, az intézkedésük ellen – ha az sérti a többséget – lehet alkotmányos eszközökkel, értelmes időn belül lépni másképpen cselekednének. Nem ennyit lopnának és nem ilyen sértő módon ( engem legalábbis mind nemzeti öntudatomban, mind önérzetemben sért, ahogy a magyar államfő és sleppje cselekszik, beszél – és hogy ne tűnjön szélsőségesnek, Medgyessy alatt ezt nem éreztem, ahogy Orbán alatt sem )
      Nem csak a vizitdíjról kell népszavazás, nem is arról ( mégha burkolt formában is ) hogy emeljük-e többszörösére a a képviselői fizukat, hanem mondjuk olyan kérdésekben, hogy népszavazással leváltható legyen egy olyan kormány amely vagy gazdaságilag vagy politikailag vagy erkölcsileg nem alkalmas a kormányzásra. ( Mintha egy bankigazgató garázdálkodhatna a bank pénzével következmények nélkül a szerződése lejártáig…kicsit komédiába illik az egész. ) Ehhez alkotmányt kell módosítani? Na és? Nem az a dolguk, hogy dolgozzanak?
      De tudom, fogjam be, mert én magyarnak érzem magam, és az árpádsávról nem a nyilas szó jut az eszembe, hanem Árpád vezér, tehát én egy antiszemita, náci, rasszista vagyok a magyar kormányfő ( és sleppje ) szerint. ( még jó, hogy ezt a barátaim nem tudják! )
      Nagyon széggyelem, hogy Mo.-on nem tanultam meg a roma nyelvet és a szüleim nem zsinagógába, hanem templomba vittek, de főleg azt sajnálom, hogy ezek miatt – mások szerint – én kevesebb vagyok.
      Ezek után az, hogy linuxot használok és nem fizetek a M$-nek, aki barát multicég, már csak plecsni a homlokomra…

      Hozzászólás: Sztrájk! #2141141
      pomm
      Felhasználó

        Nézzétek, Svájcot összehasonlítani Mo.-val nem a legszerencsésebb 🙂
        Én 5 évet éltem Ausztriában 3 km-re a Svájci határtól és volt szerencsém tapasztalatokat szerezni mindkét országból. ( bár a határnak túlzott jelentősége nincs a mentalitás tekintetében ) Mivel – akkoriban – jól beszéltem a svájci dialektust, egészen „másként bántak velem”, mint azokkal a kollégákkal akik „csak” németül beszéltek, viszont korrektség szempontjából soha nem vettünk észre különbséget! Ez fontos!
        Nálunk mindegy, hogy mennyire akar az illető alkalmazkodni a magyar szokásokhoz, senki nem értékeli, sehogy, sőt, szégyeld ha magyar vagy te büdös magyar náci, Benes bácsi megmondta…és valaki tesz ez ellen valamit? Semmit. Nem csak a móka janival és a lopcsánnyal van a gáz, hanem azzal, hogy ezeket mi hatalomra engedtük és hatalmon tartjuk. Nem mondom, hogy a másik oldal sokkal jobb, de ha éreznék a pártok, hogy le lehet őket váltatni, az intézkedésük ellen – ha az sérti a többséget – lehet alkotmányos eszközökkel, értelmes időn belül lépni másképpen cselekednének. Nem ennyit lopnának és nem ilyen sértő módon ( engem legalábbis mind nemzeti öntudatomban, mind önérzetemben sért, ahogy a magyar államfő és sleppje cselekszik, beszél – és hogy ne tűnjön szélsőségesnek, Medgyessy alatt ezt nem éreztem, ahogy Orbán alatt sem )
        Nem csak a vizitdíjról kell népszavazás, nem is arról ( mégha burkolt formában is ) hogy emeljük-e többszörösére a a képviselői fizukat, hanem mondjuk olyan kérdésekben, hogy népszavazással leváltható legyen egy olyan kormány amely vagy gazdaságilag vagy politikailag vagy erkölcsileg nem alkalmas a kormányzásra. ( Mintha egy bankigazgató garázdálkodhatna a bank pénzével következmények nélkül a szerződése lejártáig…kicsit komédiába illik az egész. ) Ehhez alkotmányt kell módosítani? Na és? Nem az a dolguk, hogy dolgozzanak?
        De tudom, fogjam be, mert én magyarnak érzem magam, és az árpádsávról nem a nyilas szó jut az eszembe, hanem Árpád vezér, tehát én egy antiszemita, náci, rasszista vagyok a magyar kormányfő ( és sleppje ) szerint. ( még jó, hogy ezt a barátaim nem tudják! )
        Nagyon széggyelem, hogy Mo.-on nem tanultam meg a roma nyelvet és a szüleim nem zsinagógába, hanem templomba vittek, de főleg azt sajnálom, hogy ezek miatt – mások szerint – én kevesebb vagyok.
        Ezek után az, hogy linuxot használok és nem fizetek a M$-nek, aki barát multicég, már csak plecsni a homlokomra…

        Hozzászólás: Sztrájk! #2141112
        pomm
        Felhasználó
          VectoR wrote:
          Tehát, ha kintről érkezik kirivó utalás lehet, hogy hamarabb megbukik mint itthon, ha a széfben van a lé
          Minek utalna közvetlen haza? Van ennek elég sok kifinomult módja 🙂
          Hozzászólás: Sztrájk! #2141113
          pomm
          Felhasználó
            VectoR wrote:
            Tehát, ha kintről érkezik kirivó utalás lehet, hogy hamarabb megbukik mint itthon, ha a széfben van a lé
            Minek utalna közvetlen haza? Van ennek elég sok kifinomult módja 🙂
            Hozzászólás: KW-TV878TF Tv-Tuner + Debian #2141320
            pomm
            Felhasználó

              Kisbetu, értem én mit mondasz, de én erre írtam, hogy már nem tudom milyen kworld:

              KW-TV878TF Tv-Tuner

              Kártyán lévő chipek: conexant fusion 878a, philips hef 4052bt e5356 15

              Ehhez szét kellene kapnom, mert  akworld kiadott pár kártyát, ami külsőre tök ua. volt viszont más chipek voltak rajta…emléxem, mert sokat szívtam anno ezzel…

              Hozzászólás: KW-TV878TF Tv-Tuner + Debian #2141321
              pomm
              Felhasználó

                Kisbetu, értem én mit mondasz, de én erre írtam, hogy már nem tudom milyen kworld:

                KW-TV878TF Tv-Tuner

                Kártyán lévő chipek: conexant fusion 878a, philips hef 4052bt e5356 15

                Ehhez szét kellene kapnom, mert  akworld kiadott pár kártyát, ami külsőre tök ua. volt viszont más chipek voltak rajta…emléxem, mert sokat szívtam anno ezzel…

                Hozzászólás: Sztrájk! #2141106
                pomm
                Felhasználó

                  Jah én is utáltam a taxis blokádot, mert a 500 m-re laktam a gimitől és átengedtek gyalog 🙂 Bár nem hiszem, hogy anyámék aggódtak volna akkor ha otthon maradok…

                  Hozzászólás: Sztrájk! #2141107
                  pomm
                  Felhasználó

                    Jah én is utáltam a taxis blokádot, mert a 500 m-re laktam a gimitől és átengedtek gyalog 🙂 Bár nem hiszem, hogy anyámék aggódtak volna akkor ha otthon maradok…

                    Hozzászólás: Sztrájk! #2141100
                    pomm
                    Felhasználó

                      Jah, ez van, amikor már csak cirkusz van kenyér nélkül… Mellesleg nem neked és a diákoknak nehezítik meg az életét… A diákok örülnek, te meg kétszer elmondod, amit amúgy sem értenek meg háromszorra sem 🙂

                      Hozzászólás: Sztrájk! #2141101
                      pomm
                      Felhasználó

                        Jah, ez van, amikor már csak cirkusz van kenyér nélkül… Mellesleg nem neked és a diákoknak nehezítik meg az életét… A diákok örülnek, te meg kétszer elmondod, amit amúgy sem értenek meg háromszorra sem 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,011-1,020 / 5,573