pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,301-1,310 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Nem mountolja a partíciókat… #2130907
    pomm
    Felhasználó

      Igen vannak/lehetnek helyzetek, amikor jól jöhet(ne),  de lássuk be, igen szűk rétegnek hoz kényelmesebb eszközkezelést és annál több júzernek gondot, ha kezdőként piszkálja az fstab-ot 🙂

      Hozzászólás: Nem mountolja a partíciókat… #2130898
      pomm
      Felhasználó
        bam00700 wrote:
        De egyébként az Ubuntu nem ismeri fel autómatikusan és mountolja be
        a HDD-n lévő partíciókat?
        Nem, viszont automatikusan igen, amennyiben ezt beállítod telepítéskor.

        bam00700 wrote:
        Mert amikor Ubuntuztam, nekem mindíg felismete…Nekem meg mindíg soha, viszont a debianom is felismeri mindig.

        bam00700 wrote:
        (Híres valtam, a 2 napi disztri cseréről :D)

        Attól nem, de a helyesírásodtól sem…Vasy nem haverod?

        Hozzászólás: Nem mountolja a partíciókat… #2130899
        pomm
        Felhasználó
          bam00700 wrote:
          De egyébként az Ubuntu nem ismeri fel autómatikusan és mountolja be
          a HDD-n lévő partíciókat?
          Nem, viszont automatikusan igen, amennyiben ezt beállítod telepítéskor.

          bam00700 wrote:
          Mert amikor Ubuntuztam, nekem mindíg felismete…Nekem meg mindíg soha, viszont a debianom is felismeri mindig.

          bam00700 wrote:
          (Híres valtam, a 2 napi disztri cseréről :D)

          Attól nem, de a helyesírásodtól sem…Vasy nem haverod?

          Hozzászólás: Nem mountolja a partíciókat… #2130880
          pomm
          Felhasználó

            esetleg az uuidok nem stimmelnek vagy az fstab-nak nem üres az utolsó sora… Ez az uuid – szerintem – kicsit felesleges 🙂
            Kommentezd ki az uuid-ot és szedd ki a kommentet a /dev/hdxx elől, illetve ügyelj arra, hogy az fstab utolsó sora után, ami tartalmaz bejegyzést, üss egy entert, hogy egy üres sor legyen az fstab-od vége!

            Hozzászólás: Nem mountolja a partíciókat… #2130881
            pomm
            Felhasználó

              esetleg az uuidok nem stimmelnek vagy az fstab-nak nem üres az utolsó sora… Ez az uuid – szerintem – kicsit felesleges 🙂
              Kommentezd ki az uuid-ot és szedd ki a kommentet a /dev/hdxx elől, illetve ügyelj arra, hogy az fstab utolsó sora után, ami tartalmaz bejegyzést, üss egy entert, hogy egy üres sor legyen az fstab-od vége!

              Hozzászólás: mount #2130856
              pomm
              Felhasználó

                ls texlive-live.iso

                Hozzászólás: mount #2130857
                pomm
                Felhasználó

                  ls texlive-live.iso

                  Hozzászólás: proftpd #2130844
                  pomm
                  Felhasználó
                    Hozzászólás: proftpd #2130845
                    pomm
                    Felhasználó
                      Hozzászólás: mount #2130850
                      pomm
                      Felhasználó

                        helyesebben:
                        mount -o loop /az/iso/helye/neve.iso /ahova/bemountolod

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,301-1,310 / 5,573