Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
A routeren legyen beállítva a dhcp ( setup ) a linuxon parancssorba rootként:
dhclient ethx ( x helyére a kártya száma…nem tudom mi az nálad ifconfig -a és az ifconfig parancsokat csatold, akkor többet látunk. )Attól, hogy más hálójához nem tudsz csatlakozni, még nem biztos, hogy rossz a kártyád. 🙂
Kapcsolj ki minden titkosítást, majd próbálj dhcp-vel wifin ip-t kérni a router-től Az az első lépés. ( Figyelj arra is, hogy ne legyen bekapcsolva mac cím alapján szűrés, és arra is, hogy néhány router komolyabb változtatásnál restartot igényel. )
Milyen linuxot használsz?Attól, hogy más hálójához nem tudsz csatlakozni, még nem biztos, hogy rossz a kártyád. 🙂
Kapcsolj ki minden titkosítást, majd próbálj dhcp-vel wifin ip-t kérni a router-től Az az első lépés. ( Figyelj arra is, hogy ne legyen bekapcsolva mac cím alapján szűrés, és arra is, hogy néhány router komolyabb változtatásnál restartot igényel. )
Milyen linuxot használsz?Próbálj ki egy debian-t. Ha a környékemen laksz ( Tata, Tatabánya ) tudnék offline is segíteni.
Próbálj ki egy debian-t. Ha a környékemen laksz ( Tata, Tatabánya ) tudnék offline is segíteni.
TROLL VESZÉLY!!!
és a trollt ne etessük… 😛TROLL VESZÉLY!!!
és a trollt ne etessük… 😛Igen rmmod, modprobe a parancsok.
No, segítek, amik kellenek:
1, Mi történik pontosan
2, ifconfig kimenet amikor jó és amikor rossz
3, route -n kimenet amikor jó és amikor rossz
lspci kimenete
lsmod kimenetEzeket, ha lehet, ne copípásztézd be a hozzászólásba, hanem csatold légyszi txt fájlként!
apt-get install laptop-netconf
apt-get install laptop-netconf
-
SzerzőBejegyzés