Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
pl. a free fel/letöltős oldalaknál…amúgy – sztem – a torrent készítésnél kínálják fel defaultból a fájl darabolását a progik… Más okot én sem tudok…ettől persze még lehet.
lacyc3 wrote:Igen, de rar az mindenhol van, még mac-en is, de azt hogy mindek szétszedni én se értem, csak „logikus” magyarázatot kerestem rá (már ha van)Sok helyen fileméret limit van. Ha oda akarsz feltölteni kénytelen vagy darabolni. Na, most aki letölti, úgy osztja tovább…
lacyc3 wrote:Igen, de rar az mindenhol van, még mac-en is, de azt hogy mindek szétszedni én se értem, csak „logikus” magyarázatot kerestem rá (már ha van)Sok helyen fileméret limit van. Ha oda akarsz feltölteni kénytelen vagy darabolni. Na, most aki letölti, úgy osztja tovább…
nanobit wrote:Tényleg, míg el nem felejtem. Ha /usr/src mappába csomizunk ki, akkor a program hová kerül? A /usr/bin-be. Én mindenesetre mindig is a /usr/local mappába hallottam, hogy oda kell kicsomagolni.Az, hogy a futtatható bináris hova kerül, ahhoz vajmi kevés köze van annak, hogy hova tömöríted ki a forrást ( pár spec eset van, de ott a rídmí szól ).
Ezek azért alapok!nanobit wrote:Tényleg, míg el nem felejtem. Ha /usr/src mappába csomizunk ki, akkor a program hová kerül? A /usr/bin-be. Én mindenesetre mindig is a /usr/local mappába hallottam, hogy oda kell kicsomagolni.Az, hogy a futtatható bináris hova kerül, ahhoz vajmi kevés köze van annak, hogy hova tömöríted ki a forrást ( pár spec eset van, de ott a rídmí szól ).
Ezek azért alapok!vasy05 wrote:Ismerem a parancsot.Ki hiszi el? Kit érdekel már?

Ha segíteni akarsz, akkor tedd!!! Ha nem tudsz ( ezerszer írtam ), akkor ne offolj!
( -val -vel ill. teljes hasonulás a mai linuxozás után ajánlott olvasmány – magyar nyelvtan )Maradjunk a tárgynál, várjuk, mit másol be a kollega és próbáljunk segíteni érdemben is.
vasy05 wrote:Ismerem a parancsot.Ki hiszi el? Kit érdekel már?

Ha segíteni akarsz, akkor tedd!!! Ha nem tudsz ( ezerszer írtam ), akkor ne offolj!
( -val -vel ill. teljes hasonulás a mai linuxozás után ajánlott olvasmány – magyar nyelvtan )Maradjunk a tárgynál, várjuk, mit másol be a kollega és próbáljunk segíteni érdemben is.
nézd meg a jogokat:
ls -al / | grep homeCode:pomm:~$ ls -al / | grep home
drwxr-xr-x 3 root root 4096 2007-07-04 20:24 home
pomm:~$csocsoi wrote:/etc/passwd – ott sem látszódik, és ha paranccsal hozom létre akkor sem türténik semmi…Hogyan lehet még létrehozni, ha nem paranccsal? Vonatkoztass el vasy – ismételten jól megfogalmazott – benyögésétől.
Ha grafikus felületen operálsz, akkor is azok a parancsok futnak le a háttérben, amiket te – akár – be is gépelhetsz!Mellesleg megtennéd, hogy bemásolod ide ezeket ( természetesen te is add ki ezeket az utasításokat root-ként )
Code:pomm:~$ su
Password:
pomm:/home/pomm# adduser teszt
Adding user `teszt’ …
Adding new group `teszt’ (1002) …
Adding new user `teszt’ (1001) with group `teszt’ …
Creating home directory `/home/teszt’ …
Copying files from `/etc/skel’ …
Enter new UNIX password:
Retype new UNIX password:
passwd: a jelszó sikeresen frissült
teszt felhasználói információinak cseréje
Add meg az új értéket vagy üss ENTER-t az alapértelmezetthez
TELJES Név []: teszt
Szobaszám []: teszt
Munkahelyi telefon []:
Otthoni telefon []:
Egyéb []:
Helyesek a megadott adatok? [i/N] i
pomm:/home/pomm# ls /home/
pomm teszt
pomm:/home/pomm#nézd meg a jogokat:
ls -al / | grep homeCode:pomm:~$ ls -al / | grep home
drwxr-xr-x 3 root root 4096 2007-07-04 20:24 home
pomm:~$csocsoi wrote:/etc/passwd – ott sem látszódik, és ha paranccsal hozom létre akkor sem türténik semmi…Hogyan lehet még létrehozni, ha nem paranccsal? Vonatkoztass el vasy – ismételten jól megfogalmazott – benyögésétől.
Ha grafikus felületen operálsz, akkor is azok a parancsok futnak le a háttérben, amiket te – akár – be is gépelhetsz!Mellesleg megtennéd, hogy bemásolod ide ezeket ( természetesen te is add ki ezeket az utasításokat root-ként )
Code:pomm:~$ su
Password:
pomm:/home/pomm# adduser teszt
Adding user `teszt’ …
Adding new group `teszt’ (1002) …
Adding new user `teszt’ (1001) with group `teszt’ …
Creating home directory `/home/teszt’ …
Copying files from `/etc/skel’ …
Enter new UNIX password:
Retype new UNIX password:
passwd: a jelszó sikeresen frissült
teszt felhasználói információinak cseréje
Add meg az új értéket vagy üss ENTER-t az alapértelmezetthez
TELJES Név []: teszt
Szobaszám []: teszt
Munkahelyi telefon []:
Otthoni telefon []:
Egyéb []:
Helyesek a megadott adatok? [i/N] i
pomm:/home/pomm# ls /home/
pomm teszt
pomm:/home/pomm#vasy05 wrote:csocsoi wrote:Sziasztokmiért van az hogy ha hozzá akarok adni a rendszer –> adminisztráció –> felhasználók és csoportok – nál egy usert akkor, az a user nem jön létre?
(volt két userem, de kitöröltem őket, azóta csinálja ezt)
kösz
Parancsal próbáltad?
Hehe, parancsold meg neki! Vasy, ha nem ismered a parancsot, minek írsz ide, ha ismered, miért nem segítesz???
Kérdés:
Hogyan törölted a felhasználókat?
Az adduser parancs után sem látszik a felhasználó? ( adduser teszt , majd kitöltöd a kérdéseket és megnézed – su teszt ) -
SzerzőBejegyzés
