pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,571-1,580 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kicsomagolás mivel? #2123880
    pomm
    Felhasználó

      pl. a free fel/letöltős oldalaknál…amúgy – sztem – a torrent készítésnél kínálják fel defaultból a fájl darabolását a progik… Más okot én sem tudok…ettől persze még lehet.

      Hozzászólás: Kicsomagolás mivel? #2123875
      pomm
      Felhasználó
        lacyc3 wrote:
        Igen, de rar az mindenhol van, még mac-en is, de azt hogy mindek szétszedni én se értem, csak „logikus” magyarázatot kerestem rá (már ha van)

        Sok helyen fileméret limit van. Ha oda akarsz feltölteni kénytelen vagy darabolni. Na, most aki letölti, úgy osztja tovább…

        Hozzászólás: Kicsomagolás mivel? #2123876
        pomm
        Felhasználó
          lacyc3 wrote:
          Igen, de rar az mindenhol van, még mac-en is, de azt hogy mindek szétszedni én se értem, csak „logikus” magyarázatot kerestem rá (már ha van)

          Sok helyen fileméret limit van. Ha oda akarsz feltölteni kénytelen vagy darabolni. Na, most aki letölti, úgy osztja tovább…

          Hozzászólás: Dokumentáció-gyüjtemény kezdőknek… #2123393
          pomm
          Felhasználó
            nanobit wrote:
            Tényleg, míg el nem felejtem. Ha /usr/src mappába csomizunk ki, akkor a program hová kerül? A /usr/bin-be. Én mindenesetre mindig is a /usr/local mappába hallottam, hogy oda kell kicsomagolni.

            Az, hogy a futtatható bináris hova kerül, ahhoz vajmi kevés köze van annak, hogy hova tömöríted ki a forrást ( pár spec eset van, de ott a rídmí szól ).
            Ezek azért alapok!

            Hozzászólás: Dokumentáció-gyüjtemény kezdőknek… #2123394
            pomm
            Felhasználó
              nanobit wrote:
              Tényleg, míg el nem felejtem. Ha /usr/src mappába csomizunk ki, akkor a program hová kerül? A /usr/bin-be. Én mindenesetre mindig is a /usr/local mappába hallottam, hogy oda kell kicsomagolni.

              Az, hogy a futtatható bináris hova kerül, ahhoz vajmi kevés köze van annak, hogy hova tömöríted ki a forrást ( pár spec eset van, de ott a rídmí szól ).
              Ezek azért alapok!

              Hozzászólás: sikertelen felhasználó hozzáadás #2123347
              pomm
              Felhasználó
                vasy05 wrote:
                Ismerem a parancsot.

                Ki hiszi el? Kit érdekel már?28.gif
                Ha segíteni akarsz, akkor tedd!!! Ha nem tudsz ( ezerszer írtam ), akkor ne offolj!
                ( -val -vel ill. teljes hasonulás a mai linuxozás után ajánlott olvasmány – magyar nyelvtan )

                Maradjunk a tárgynál, várjuk, mit másol be a kollega és próbáljunk segíteni érdemben is.

                Hozzászólás: sikertelen felhasználó hozzáadás #2123348
                pomm
                Felhasználó
                  vasy05 wrote:
                  Ismerem a parancsot.

                  Ki hiszi el? Kit érdekel már?28.gif
                  Ha segíteni akarsz, akkor tedd!!! Ha nem tudsz ( ezerszer írtam ), akkor ne offolj!
                  ( -val -vel ill. teljes hasonulás a mai linuxozás után ajánlott olvasmány – magyar nyelvtan )

                  Maradjunk a tárgynál, várjuk, mit másol be a kollega és próbáljunk segíteni érdemben is.

                  Hozzászólás: sikertelen felhasználó hozzáadás #2123343
                  pomm
                  Felhasználó

                    nézd meg a jogokat:
                    ls -al / | grep home

                    Code:
                    pomm:~$ ls -al / | grep home
                    drwxr-xr-x  3 root root  4096 2007-07-04 20:24 home
                    pomm:~$
                    csocsoi wrote:
                    /etc/passwd – ott sem látszódik, és ha paranccsal hozom létre akkor sem türténik semmi…

                    Hogyan lehet még létrehozni, ha nem paranccsal? Vonatkoztass el vasy – ismételten jól megfogalmazott – benyögésétől.
                    Ha grafikus felületen operálsz, akkor is azok a parancsok futnak le a háttérben, amiket te – akár – be is gépelhetsz!

                    Mellesleg megtennéd, hogy bemásolod ide ezeket ( természetesen te is add ki ezeket az utasításokat root-ként )

                    Code:
                    pomm:~$ su
                    Password:
                    pomm:/home/pomm# adduser teszt
                    Adding user `teszt’ …
                    Adding new group `teszt’ (1002) …
                    Adding new user `teszt’ (1001) with group `teszt’ …
                    Creating home directory `/home/teszt’ …
                    Copying files from `/etc/skel’ …
                    Enter new UNIX password:
                    Retype new UNIX password:
                    passwd: a jelszó sikeresen frissült
                    teszt felhasználói információinak cseréje
                    Add meg az új értéket vagy üss ENTER-t az alapértelmezetthez
                            TELJES Név []: teszt
                            Szobaszám []: teszt
                            Munkahelyi telefon []:
                            Otthoni telefon []:
                            Egyéb []:
                    Helyesek a megadott adatok? [i/N] i
                    pomm:/home/pomm# ls /home/
                    pomm  teszt
                    pomm:/home/pomm#
                    Hozzászólás: sikertelen felhasználó hozzáadás #2123344
                    pomm
                    Felhasználó

                      nézd meg a jogokat:
                      ls -al / | grep home

                      Code:
                      pomm:~$ ls -al / | grep home
                      drwxr-xr-x  3 root root  4096 2007-07-04 20:24 home
                      pomm:~$
                      csocsoi wrote:
                      /etc/passwd – ott sem látszódik, és ha paranccsal hozom létre akkor sem türténik semmi…

                      Hogyan lehet még létrehozni, ha nem paranccsal? Vonatkoztass el vasy – ismételten jól megfogalmazott – benyögésétől.
                      Ha grafikus felületen operálsz, akkor is azok a parancsok futnak le a háttérben, amiket te – akár – be is gépelhetsz!

                      Mellesleg megtennéd, hogy bemásolod ide ezeket ( természetesen te is add ki ezeket az utasításokat root-ként )

                      Code:
                      pomm:~$ su
                      Password:
                      pomm:/home/pomm# adduser teszt
                      Adding user `teszt’ …
                      Adding new group `teszt’ (1002) …
                      Adding new user `teszt’ (1001) with group `teszt’ …
                      Creating home directory `/home/teszt’ …
                      Copying files from `/etc/skel’ …
                      Enter new UNIX password:
                      Retype new UNIX password:
                      passwd: a jelszó sikeresen frissült
                      teszt felhasználói információinak cseréje
                      Add meg az új értéket vagy üss ENTER-t az alapértelmezetthez
                              TELJES Név []: teszt
                              Szobaszám []: teszt
                              Munkahelyi telefon []:
                              Otthoni telefon []:
                              Egyéb []:
                      Helyesek a megadott adatok? [i/N] i
                      pomm:/home/pomm# ls /home/
                      pomm  teszt
                      pomm:/home/pomm#
                      Hozzászólás: sikertelen felhasználó hozzáadás #2123337
                      pomm
                      Felhasználó
                        vasy05 wrote:
                        csocsoi wrote:
                        Sziasztok

                        miért van az hogy ha hozzá akarok adni a rendszer –> adminisztráció –> felhasználók és csoportok – nál egy usert akkor, az a user nem jön létre?

                        (volt két userem, de kitöröltem őket, azóta csinálja ezt)

                        kösz

                        Parancsal próbáltad?

                        Hehe, parancsold meg neki! Vasy, ha nem ismered a parancsot, minek írsz ide, ha ismered, miért nem segítesz???

                        Kérdés:
                        Hogyan törölted a felhasználókat?
                        Az adduser parancs után sem látszik a felhasználó? ( adduser teszt , majd kitöltöd a kérdéseket és megnézed – su teszt )

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,571-1,580 / 5,573