pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,141-4,150 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Slackware 10.0 #1955371
    pomm
    Felhasználó

      Azért egy cdíró csak kell? 🙂
      [align=right][snapback]93973[/snapback][/align]

      No jó, még nem tökéletes… 🙂 , de csak fejlesztik 😀

      miga
      vga: rootként futtasd: xorgconfig

      cd/dvd: próbáld kézzel mountolni! 🙂 Ha megy írd az fstabot!

      Hozzászólás: Slackware 10.0 #1955368
      pomm
      Felhasználó

        A syslinux meg a lilo két külön dolog.
        Azt tudom, hogy a grub nem hajlandó bizonyos videokártyákkal együttmûködni, melyekkel a syslinux igen. (A lilot már régen használtam…)
        [align=right][snapback]93968[/snapback][/align]

        Nem mondtam, hogy nem külö dolog, azt mondtam, hogy tudtommal csak segédprogikkal lehet megoldani, ha az mrb-be található betöltõt cd-re szeretnénk menteni. Ez alól a grub-0.95 kivétel, az eltorito_stage2 segítségével meg tudod oldani floppy drive és segéd progik nélkül.
        Ahhoz nem tudok, hozzászólni, hogy nem támogat bizonyos vga-kat… legyek önzõ??? 🙂 Az enyémet támogatja :D.

        Hozzászólás: Slackware 10.0 #1955366
        pomm
        Felhasználó

          Fogalmam sincs, gondolom vannak rá megoldások ( syslinux vagy isolinux – de tényleg passzolom ) de nekem nem sikerült, viszont gyorsan és egyszerûen ment a grubbal.

          Hozzászólás: modem megint! #1981103
          pomm
          Felhasználó

            „wget http://uhu.linuxuser.hu/blaci/1.1/winmodem…03042700.tar.gz

            tar -xvzf hsflinmodem-5.03.27-UHU.tar.gz

            cd hsflinmodem-5.03.27lnxbeta03042700

            make install

            hsfconfig # Mindent fogadjunk el, ahogy felajánlja

            ln -sf /dev/ttySHSF0 /dev/modem

            echo „hsfserial” >>/etc/modules/AUTOLOAD”

            itt most tényelg le van minden írva, de… B)

            wget http://uhu.linuxuser.hu/blaci/1.1/winmodem…03042700.tar.gz >/etc/modules/AUTOLOAD <---- berakja az /etc/modules/AUTOLOAD -ba, így induláskor, indulni fog ez is ( nem kell kézzel betölteni. )

            Hozzászólás: Slackware 10.0 #1955363
            pomm
            Felhasználó

              A nyomós érv, az az, hogy csinálhatok cd-t, amibe a saját menu.lst-ém teszem bele és akkor is menni fog a rencer, ha az mbr elszáll! Ez nekem nyomósabb érv, mint, hogy (hd0,1) -hez /dev/hda2 fog tartozni.
              De ez tényleg ízlés kérdése és nem képezheti vita tárgyát… 🙂

              Hozzászólás: Nyílt levél a világ törvényhozóihoz. #1981454
              pomm
              Felhasználó

                Nem akarok senkit megbántani, de sztem ennek a topicnak sincs semmi értelme…

                Hozzászólás: Nyílt levél a világ törvényhozóihoz. #1981448
                pomm
                Felhasználó

                  Ebben én csak egyet nem értek igazán… A hw gyártók nem erõltetik a linuxos driveokat ( mondjuk forrásba és akkor platform független ). Nekik a hw eladása a cél és a szoftver, amolyan szükséges rossz, hisz nem abból profitál. Nos, valszeg többlet költség , de azért nem akkora, mondjuk linuxhoz is betenni egy drive-ot. Itt inkább 2 eset van ( leszámítva, ha vanhozzá driver ), hogy kicsi esetleg kezdõ cég, „kevés” pénzzel vagy már jól menõ, ismert, de esetleg $zponzorálja má$ vagy érdekelt… Nah és itt kezdõdik a probléma!!! Ha nem értek az autóhoz és a szerelõm vagy az eladó a szalonban, azt mondja, ne tegyek bele ilyen és ilyen olajat, hanem csak ( reklám elkerülése végett fiktív név ) a Nagyonjó nevût, akkor olyat fogok venni. Slussz. Pont ez a helyzet ( a szoftver nem ment át az M$ tesztelésén ). Itt vagyunk páran, de a többség azt a szót sem érti, hogy operációs rendszer, hanem azt, hogy windows. ( Tapasztalat ) Akkor mit akarunk????

                  Hozzászólás: felvétel TV-bõl #1981275
                  pomm
                  Felhasználó

                    Sztem nem gáz a vas, de miért nem mpeg-be tolod? Nekem azzal 45 – 60 %-os proci terhelésem van ( amd athlon 2000+ xp 512 DDR – nincs húzva ) Nálam ami gáz, hogy furcsán meg- megszalad a felvétel, amit látok is a felvétel ideje alatt a shellben, mert a frame lecsökken 22 – 23 -ra aztán vissza 25-re. Ezen, hogy tudnék segíteni?

                    Hozzászólás: felvétel TV-bõl #1981273
                    pomm
                    Felhasználó

                      Sziasztok!
                      Vettem egy Pinnacle Pctv Stereo tunerkártyát…szeretném Suse 9.0alá konfigurálni!
                      ha valaki akinek van megköszönném ha segítene!
                      el?re is köszi
                      [align=right][snapback]93635[/snapback][/align]

                      nem azért, de zet te is megtehetnéd…

                      http://www.linuxforum.hu/ipbmb/index.php?a…Pinnacle+pro+TV

                      Hozzászólás: felvétel TV-bõl #1981272
                      pomm
                      Felhasználó

                        Azért gondoltam, hogy a 360×288 mert az pont fele a 720×576-nak.
                        480×352 vel megy a felvétel, de olyan nyomott lesz a kép. Mert nem stimmel a 3:4 arány.
                        [align=right][snapback]93744[/snapback][/align]

                        ha jól emléxem, azt is be lehet állítani ( képarány ) lejátszásnál is, felvételnél is…ld.: doksi

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,141-4,150 / 5,573