Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
vagy lefordítod…
nálam nem kilométer hosszú..
title slack
kernel (hd0,1)/boot/bzImage /root=dev/hda2Nem kell lefutattonom semmit, ha a menu.lst szerkesztem és ha nincs biztonsági mentésed a rendszer indítóról, akkor a grubbal csinálhatsz. Nem csak floppyra, hanem cd-re is! Nálam nem utolsú szempont, mert nincs flopppy drive-om.
hm.. elfelejtettem, van még pár lehetõség ( képminõség javítás, hang, stb. ) kint a honlapomon a leírások között, plusz van egy teszt verziós program is, amin grafikusan beállíthatod, mit, hogyan…
Végül vettem egy Kworld TV tunert (10kHUF )
Pommnak köszönhetõen van ez a parancs amivel megy a felvétel:
mencoder tv:// -tv input=0:driver=v4l:device=/dev/video0:width=720:height=576:norm=PAL -vf pp=0x20000,denoise3d=4:4:5 -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vhq:vbitrate=2000:keyint=500 -oac pcm -o tv_rec.avi
Ezzel csak az a problém, hogy nagyon lefogja a gépet és nagy fájlokat csinál (10GB vinyóval meg pláne)
Gndoltam egyet és:mencoder tv:// -tv input=0:driver=v4l:device=/dev/video0:width=360:height=288:norm=PAL -vf pp=0x20000,denoise3d=4:4:5 -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vhq:vbitrate=2000:keyint=500 -oac pcm -o tv_rec.avi
De ez képnek csak egy nagy zöld semmit csinál, hang van.
Mit kell tennem, hogy tudjak felvenni kisebb méretû videokat?
[align=right][snapback]93608[/snapback][/align]Csináld 480×352-be! Sztem az nem szabályos arány… nem 320×288???
sztem rakj fel grubot, amúgy, ahogy paca mondta
hát lehet, hogy driver gond, én azért probálkoznék még…
A „piros” is égett a mic-nél? Milyen a hang karid?
hm…szal reinstall volt…kellett és ezt kapom…ha vki segítene…
root@pomm:/home/pomm# modprobe lirc_gpio
/lib/modules/2.4.26/misc/lirc_dev.o: unresolved symbol _mmx_memcpy
/lib/modules/2.4.26/misc/lirc_dev.o: insmod /lib/modules/2.4.26/misc/lirc_dev.o failed
/lib/modules/2.4.26/misc/lirc_dev.o: insmod lirc_gpio failed
root@pomm:/home/pomm#köszi 🙂
jah, egy példa:
ha tv progi mondjuk tvtime, akkor rootként megadod a tvtime-nak pl. mc-vel( valszeg cd /usr/bin/ vagy esetleg cd /usr/local/bin/; mc ) hogy mondjuk a users csoprt futtathatja, de mások nem. A gyereknek csinálsz egy másik csoportot ( pl. gyerek 🙂 ) és már ikon ide vagy oda nem fog indulni…sztem a cd így nem fog menni…elvileg van rá lehetõség, hogy titkosított cd-t hozzunk létre, errõl volt is szó…sztem egyszerûbb elzárni a rumlis cd-ket. A másikra: egyszerûen válaszd a chmod parancsot ( man chmod ). , akkor az adott programot, mappát így letudod zárni ill. chown parancs ( man chown ) ezek elég érthetõek. Amúgy kezd úgy, hogy a gyerek egy másik csoportban legyen, és egyszerûen a csoportot korlátozod.
-
SzerzőBejegyzés