Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
gmplayer tv:// -vf lavcdeint,denoise3d=4:3:8 -tv driver=v4l:width=768:height=576:channels=R11-rtl,R10-tv2,R12-hbo,SE12-viasat,R3-mtv2,R2-mtv1,R7-animal_planet,SE8-spectrum
Ha így adod ki a parancsot akkor csak ezeket a csatikat váltja, magyarul nincs az idegesítõ hangolás! A csatik persze nálad mások lehetnek. Elöõbb indítsd a bevált parancsot, majd kezd el a h k billentyûkkel a hangolást, ahol jó, ott nézd meg mi a csati és azt írd be. Majd csinálhastz egy indítóikont a kész paranccsal és már megy is. Nálam ez a távirányitóm mplayer tv részére vonatkozó parancsom. Delogózhatsz is, nálam az asszonyt idegesíti, hogy nem látja milyen adón van… 😀
persze! 🙂 De ott is javítsd a v4l-t v4l2-re
és beraktad a ~./mplayer könyvtárba a skineket? Mert úgye amúgy nincs mit használnia ( sztem ezt is leírtam )
Skin és cvs ( és sok minden más ) itt van:
http://mplayerhq.hu/homepage/design7/dload.htmlDe pre-vel is mennie kell, mert használtam vele. Más tv progi megy???
nekem így néz ki:
pomm@pomm:~$ mplayer tv:// -tv input=0:driver=v4l:device=/dev/video0:channel=R10:width=640:height=480:norm=PAL -vf pp=0x20000,denoise3d=4:4:5
MPlayer dev-CVS-040917-06:00-3.3.4 © 2000-2004 MPlayer TeamCPU: Advanced Micro Devices Athlon 4 /Athlon MP/XP Palomino 1660 MHz (Family: 6, Stepping: 2)
Detected cache-line size is 64 bytes
CPUflags: MMX: 1 MMX2: 1 3DNow: 1 3DNow2: 1 SSE: 1 SSE2: 0
x86-os CPU – a következõ kiterjesztések használata: MMX MMX2 3DNow 3DNowEx SSEReading config file /usr/local/etc/mplayer/mplayer.conf: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
Reading config file /home/pomm/.mplayer/config
Reading /home/pomm/.mplayer/codecs.conf: Can’t open ‘/home/pomm/.mplayer/codecs.conf’: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
Reading /usr/local/etc/mplayer/codecs.conf: Can’t open ‘/usr/local/etc/mplayer/codecs.conf’: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
Befordított codecs.conf – ot használom.
font: can’t open file: /home/pomm/.mplayer/font/font.desc
font: can’t open file: /usr/local/share/mplayer/font/font.desc
Linux RTC init error in ioctl (rtc_irqp_set 1024): Hozzáférés megtagadva
Try adding „echo 1024 > /proc/sys/dev/rtc/max-user-freq” to your system startup scripts.
Using nanosleep() timing
Can’t open input config file /home/pomm/.mplayer/input.conf: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
Can’t open input config file /usr/local/etc/mplayer/input.conf: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
Falling back on default (hardcoded) input config
lirc támogatás indítása…tv:// lejátszása
TV detektálva! 😉
Selected driver: v4l
name: Video 4 Linux input
author: Alex Beregszaszi
comment: under development
Selected device: bttv video
Capabilites: capture tuner overlay clipping frameram scales
Device type: 235
Supported sizes: 48×32 => 924×576
Inputs: 4
0: Television: tuner audio tv camera (tuner:1, norm:pal)
1: Composite1: audio camera (tuner:0, norm:pal)
2: S-Video: audio camera (tuner:0, norm:pal)
3: Composite3: audio camera (tuner:0, norm:pal)
Using input ‘Television’
Selected channel: R10 (freq: 207,250)
open: Hozzáférés megtagadva
vo_mga: Couldn’t open /dev/mga_vid
open: Hozzáférés megtagadva
vo_mga: Couldn’t open /dev/mga_vid
vo: X11 running at 1024×768 with depth 24 and 32 bpp („:0” => local display)
Disabling DPMS
Video filter megnyitása: [denoise3d=4:4:5]
Video filter megnyitása: [pp=0x20000]
==========================================================================
Video dekóder meghívása: [raw] RAW Uncompressed Video
VDec: vo config kérés – 640 x 480 (preferált csp: Planar YV12)
[PP] Külsõ minõségjavító filter használata, max minõség = 6
VDec: using Planar YV12 as output csp (no 0)
A film aspect értéke nem definiált – nincs arányjavítás.
VO: [xv] 640×480 => 640×480 Planar YV12
Selected video codec: [rawyv12] vfm:raw (RAW YV12)
==========================================================================
Audio: nincs hang!!!
Lejátszás indítása…
New_Face failed. Maybe the font path is wrong.
Please supply the text font file (~/.mplayer/subfont.ttf).
subtitle font: load_sub_face failed.
MJP: returning! 38% 0,0% 0 0 0%
Successfully enabled DPMSKilépek… (Kilépés)
Amúgy kicsit off megjegyzem, hogy uhu alatt sokan kínlódnak a dvd írással, nem lehetne egy kicsit az uhu-soknak ezen javítani??? Nekem is gondom volt állandóan. Slack alatt az install óta megy, minden gond nélkül…Amúgy a +-os dvd-hez kell vmi csomi a k3b-nek. Nem emléxem mert slack alatt slapt-get –install 😀
lassú voltam, próbáld hangolni, az megy?
Nos, ezért kell a doksikat jól elolvasni! Ez is kint van a lapomon, de beírom:
./configure –enable-gui –language=hu –enable-menu
aztán make és make install.
Amúgy a h és k bill. való hangolás is kint van! De próbáld a -tv kapcsolót elhagyni vagy forgass egy cvs-t!!! Amúgy elõbb-utóbb az lesz, mert van pár cucc, ami csak ebben van meg ( dvdripp-pel kapcsolatban – szintén a lapomon leírva )bocsi de minden renceremen cvs van :blush: ha nem megy sehogy felrakok egy pre-t, de ha megy, írd le légyszi mi volt ami más, mert kiraknám a honlapomra, talán másnak is segít! Köszi
próbáld azt ( ma már nagyon hülye vagyok, bocsi.. :blush: ) esetleg, hogy hagyd el vagy a tv:// -t vagy a -tv -t vmi ilyen volt a megoldás, komolyan nem emléxem, de utána sasolok…pill
upsz ez a felvétel…
Nos volt vmi emléxem, amivel anno én is nyûglõdtem…milyen mplayer-t használsz? ( csomag vagy forrás? )
-
SzerzőBejegyzés