pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,201-4,210 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Felvétel TV-rõl #1979873
    pomm
    Felhasználó

      gmplayer tv:// -vf lavcdeint,denoise3d=4:3:8 -tv driver=v4l:width=768:height=576:channels=R11-rtl,R10-tv2,R12-hbo,SE12-viasat,R3-mtv2,R2-mtv1,R7-animal_planet,SE8-spectrum

      Ha így adod ki a parancsot akkor csak ezeket a csatikat váltja, magyarul nincs az idegesítõ hangolás! A csatik persze nálad mások lehetnek. Elöõbb indítsd a bevált parancsot, majd kezd el a h k billentyûkkel a hangolást, ahol jó, ott nézd meg mi a csati és azt írd be. Majd csinálhastz egy indítóikont a kész paranccsal és már megy is. Nálam ez a távirányitóm mplayer tv részére vonatkozó parancsom. Delogózhatsz is, nálam az asszonyt idegesíti, hogy nem látja milyen adón van… 😀

      Hozzászólás: Felvétel TV-rõl #1979872
      pomm
      Felhasználó

        persze! 🙂 De ott is javítsd a v4l-t v4l2-re

        Hozzászólás: Felvétel TV-rõl #1979870
        pomm
        Felhasználó

          és beraktad a ~./mplayer könyvtárba a skineket? Mert úgye amúgy nincs mit használnia ( sztem ezt is leírtam )
          Skin és cvs ( és sok minden más ) itt van:
          http://mplayerhq.hu/homepage/design7/dload.html

          De pre-vel is mennie kell, mert használtam vele. Más tv progi megy???

          Hozzászólás: Felvétel TV-rõl #1979869
          pomm
          Felhasználó

            nekem így néz ki:

            pomm@pomm:~$ mplayer tv:// -tv input=0:driver=v4l:device=/dev/video0:channel=R10:width=640:height=480:norm=PAL -vf pp=0x20000,denoise3d=4:4:5
            MPlayer dev-CVS-040917-06:00-3.3.4 © 2000-2004 MPlayer Team

            CPU: Advanced Micro Devices Athlon 4 /Athlon MP/XP Palomino 1660 MHz (Family: 6, Stepping: 2)
            Detected cache-line size is 64 bytes
            CPUflags: MMX: 1 MMX2: 1 3DNow: 1 3DNow2: 1 SSE: 1 SSE2: 0
            x86-os CPU – a következõ kiterjesztések használata: MMX MMX2 3DNow 3DNowEx SSE

            Reading config file /usr/local/etc/mplayer/mplayer.conf: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
            Reading config file /home/pomm/.mplayer/config
            Reading /home/pomm/.mplayer/codecs.conf: Can’t open ‘/home/pomm/.mplayer/codecs.conf’: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
            Reading /usr/local/etc/mplayer/codecs.conf: Can’t open ‘/usr/local/etc/mplayer/codecs.conf’: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
            Befordított codecs.conf – ot használom.
            font: can’t open file: /home/pomm/.mplayer/font/font.desc
            font: can’t open file: /usr/local/share/mplayer/font/font.desc
            Linux RTC init error in ioctl (rtc_irqp_set 1024): Hozzáférés megtagadva
            Try adding „echo 1024 > /proc/sys/dev/rtc/max-user-freq” to your system startup scripts.
            Using nanosleep() timing
            Can’t open input config file /home/pomm/.mplayer/input.conf: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
            Can’t open input config file /usr/local/etc/mplayer/input.conf: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
            Falling back on default (hardcoded) input config
            lirc támogatás indítása…

            tv:// lejátszása
            TV detektálva! 😉
            Selected driver: v4l
            name: Video 4 Linux input
            author: Alex Beregszaszi
            comment: under development
            Selected device: bttv video
            Capabilites: capture tuner overlay clipping frameram scales
            Device type: 235
            Supported sizes: 48×32 => 924×576
            Inputs: 4
            0: Television: tuner audio tv camera (tuner:1, norm:pal)
            1: Composite1: audio camera (tuner:0, norm:pal)
            2: S-Video: audio camera (tuner:0, norm:pal)
            3: Composite3: audio camera (tuner:0, norm:pal)
            Using input ‘Television’
            Selected channel: R10 (freq: 207,250)
            open: Hozzáférés megtagadva
            vo_mga: Couldn’t open /dev/mga_vid
            open: Hozzáférés megtagadva
            vo_mga: Couldn’t open /dev/mga_vid
            vo: X11 running at 1024×768 with depth 24 and 32 bpp („:0” => local display)
            Disabling DPMS
            Video filter megnyitása: [denoise3d=4:4:5]
            Video filter megnyitása: [pp=0x20000]
            ==========================================================================
            Video dekóder meghívása: [raw] RAW Uncompressed Video
            VDec: vo config kérés – 640 x 480 (preferált csp: Planar YV12)
            [PP] Külsõ minõségjavító filter használata, max minõség = 6
            VDec: using Planar YV12 as output csp (no 0)
            A film aspect értéke nem definiált – nincs arányjavítás.
            VO: [xv] 640×480 => 640×480 Planar YV12
            Selected video codec: [rawyv12] vfm:raw (RAW YV12)
            ==========================================================================
            Audio: nincs hang!!!
            Lejátszás indítása…
            New_Face failed. Maybe the font path is wrong.
            Please supply the text font file (~/.mplayer/subfont.ttf).
            subtitle font: load_sub_face failed.
            MJP: returning! 38% 0,0% 0 0 0%
            Successfully enabled DPMS

            Kilépek… (Kilépés)

            Hozzászólás: DVD-írás #1977459
            pomm
            Felhasználó

              Amúgy kicsit off megjegyzem, hogy uhu alatt sokan kínlódnak a dvd írással, nem lehetne egy kicsit az uhu-soknak ezen javítani??? Nekem is gondom volt állandóan. Slack alatt az install óta megy, minden gond nélkül…Amúgy a +-os dvd-hez kell vmi csomi a k3b-nek. Nem emléxem mert slack alatt slapt-get –install 😀

              Hozzászólás: Felvétel TV-rõl #1979866
              pomm
              Felhasználó

                lassú voltam, próbáld hangolni, az megy?

                Hozzászólás: Felvétel TV-rõl #1979865
                pomm
                Felhasználó

                  Nos, ezért kell a doksikat jól elolvasni! Ez is kint van a lapomon, de beírom:

                  ./configure –enable-gui –language=hu –enable-menu

                  aztán make és make install.
                  Amúgy a h és k bill. való hangolás is kint van! De próbáld a -tv kapcsolót elhagyni vagy forgass egy cvs-t!!! Amúgy elõbb-utóbb az lesz, mert van pár cucc, ami csak ebben van meg ( dvdripp-pel kapcsolatban – szintén a lapomon leírva )

                  Hozzászólás: Felvétel TV-rõl #1979858
                  pomm
                  Felhasználó

                    bocsi de minden renceremen cvs van :blush: ha nem megy sehogy felrakok egy pre-t, de ha megy, írd le légyszi mi volt ami más, mert kiraknám a honlapomra, talán másnak is segít! Köszi

                    Hozzászólás: Felvétel TV-rõl #1979857
                    pomm
                    Felhasználó

                      próbáld azt ( ma már nagyon hülye vagyok, bocsi.. :blush: ) esetleg, hogy hagyd el vagy a tv:// -t vagy a -tv -t vmi ilyen volt a megoldás, komolyan nem emléxem, de utána sasolok…pill

                      Hozzászólás: Felvétel TV-rõl #1979856
                      pomm
                      Felhasználó

                        upsz ez a felvétel…

                        Nos volt vmi emléxem, amivel anno én is nyûglõdtem…milyen mplayer-t használsz? ( csomag vagy forrás? )

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,201-4,210 / 5,573