Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
próbáld ezt:
mencoder tv:// -tv input=0:driver=v4l:device=/dev/video0:width=480:height=352:norm=PAL:channel=R10 -ofps 25 -oac lavc -lavcopts acodec=mp2:abitrate=192 -srate48000 -o /home/pomm/film.mpg -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg2video:vrc_eq=isI*200000+isP*75000:vratetol=1000000:vbitrate=7800:vrc_maxrate=7800:vrc_buf_size=1835:keyint=25:aspect=4/3:intra_matrix=8,16,19,22,26,27,29,34,16,16,22,24,27,29,34,37,19,22,26,27,29,34,34,38,22,22,26,27,29,34,37,40,22,26,27,29,32,35,40,48,26,27,29,32,35,40,48,58,26,27,29,34,38,46,56,69,27,29,35,38,46,56,69,83:inter_matrix=16,17,18,19,20,21,22,23,17,18,19,20,21,22,23,24,18,19,20,21,22,23,24,25,19,20,21,22,23,24,26,27,20,21,22,23,25,26,27,28,21,22,23,24,26,27,28,30,22,23,24,26,27,28,30,31,23,24,25,27,28,30,31,33:vqblur=1.0 -of mpeg -vf pp=0x20000,lavcdeint,denoise3d=4:4:5
én most tezsteltem, csak én cvs-t használok az mplayerbõl és van ami változott. A doksi leírja…csak javítgatnod kell
Ott van ,megtalálja. Korábbi hozzászólásom elso linkje is mutatja (okt21.13.22.)
[align=right][snapback]92118[/snapback][/align]Igen, de ott kellene változtatni!
Amúgy killall 5lete a legjobb!Jah, majd elfelejtettem, van vhol egy szkriptem az idõzítésre, ha kell elõásom, elõbb próbáld az mplayer-t belõni. Tv-re is az egyik legjobb egyébként. Parancsot raktam ki a honlapomra, nézd meg, ne kelljen gépelnem/kopiznom…
Sziasztok!
Lenne egy butácska kérdésem: Miképpen lehet a TV-rõl mûsort (lehetõleg idõzítve) rögzíteni? A körülmények: SuSE 9.1 professional, KDE, és egyedül a kdetv hajlandó mûködni a különbözõ TV programok közül, annál viszont nem találok semmilyen lehetõséget a rögzítésre, mint ahogyan a kimondottan multimédia rögzítõ programoknál sem (helyesebben azokkal nem tudom fogni a TV adást).
Elõre is köszi: Csordizoli
[align=right][snapback]92050[/snapback][/align]mplayer-rel, a mencoder képes erre! Lásd, doksi, man mplayer…
Ez már nekem magas. Hol probáljak eszközt hozzáadni ?
[align=right][snapback]92010[/snapback][/align]k3b/beállítások/eszközök/eszköz hozzáadása
nem tudom mi az a groob, de a slacki alapból lilo-t használ.
Egyáltalán bármilyen tv-tuner távirányítót sikerült valakinek már beállítani? :huh:
[align=right][snapback]89812[/snapback][/align]Már nekem is 😀 Speckó pont kworld-höz, bõvebb installálási útmutató és letölthetõ lircrc ( kworld-höz – természetesen ) a honlapomon.
Mulder:
adj user jogot a growisofs-hez–Laszlo–:
próbálj olyat, hogy eszköz hozzáadása és próbáld a /dev/hdx-et ( x helyére értelemszerûen a dvdírod betûjele )na ja, ezt anno win alatt is utáltam ( floppy ) ott is kínlódott vele..na ja automount sztem is király, nekem semmi gondom vele, amióta ez van, azóta nincs gond sem az eszközök megnyitásával, sem azok elérésével!
-
SzerzőBejegyzés