pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,211-4,220 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Felvétel TV-rõl #1979855
    pomm
    Felhasználó

      http://www.mplayerhq.hu

      próbáld ezt:

      mencoder tv:// -tv input=0:driver=v4l:device=/dev/video0:width=480:height=352:norm=PAL:channel=R10 -ofps 25 -oac lavc -lavcopts acodec=mp2:abitrate=192 -srate48000 -o /home/pomm/film.mpg -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg2video:vrc_eq=isI*200000+isP*75000:vratetol=1000000:vbitrate=7800:vrc_maxrate=7800:vrc_buf_size=1835:keyint=25:aspect=4/3:intra_matrix=8,16,19,22,26,27,29,34,16,16,22,24,27,29,34,37,19,22,26,27,29,34,34,38,22,22,26,27,29,34,37,40,22,26,27,29,32,35,40,48,26,27,29,32,35,40,48,58,26,27,29,34,38,46,56,69,27,29,35,38,46,56,69,83:inter_matrix=16,17,18,19,20,21,22,23,17,18,19,20,21,22,23,24,18,19,20,21,22,23,24,25,19,20,21,22,23,24,26,27,20,21,22,23,25,26,27,28,21,22,23,24,26,27,28,30,22,23,24,26,27,28,30,31,23,24,25,27,28,30,31,33:vqblur=1.0 -of mpeg -vf pp=0x20000,lavcdeint,denoise3d=4:4:5

      én most tezsteltem, csak én cvs-t használok az mplayerbõl és van ami változott. A doksi leírja…csak javítgatnod kell

      Hozzászólás: DVD-írás #1977451
      pomm
      Felhasználó

        Ott van ,megtalálja. Korábbi hozzászólásom elso linkje is mutatja (okt21.13.22.)
        [align=right][snapback]92118[/snapback][/align]

        Igen, de ott kellene változtatni!
        Amúgy killall 5lete a legjobb!

        Hozzászólás: Slaki+Pentium 120 MHz+64 mb ram+S3Trio64+ #1979755
        pomm
        Felhasználó
          Hozzászólás: Felvétel TV-rõl #1979851
          pomm
          Felhasználó

            Jah, majd elfelejtettem, van vhol egy szkriptem az idõzítésre, ha kell elõásom, elõbb próbáld az mplayer-t belõni. Tv-re is az egyik legjobb egyébként. Parancsot raktam ki a honlapomra, nézd meg, ne kelljen gépelnem/kopiznom…

            Hozzászólás: Felvétel TV-rõl #1979850
            pomm
            Felhasználó

              Sziasztok!

              Lenne egy butácska kérdésem: Miképpen lehet a TV-rõl mûsort (lehetõleg idõzítve) rögzíteni? A  körülmények: SuSE 9.1 professional, KDE, és egyedül a kdetv hajlandó mûködni a különbözõ TV programok közül, annál viszont nem találok semmilyen lehetõséget a rögzítésre, mint ahogyan a kimondottan multimédia rögzítõ programoknál sem (helyesebben azokkal nem tudom fogni a TV adást).

              Elõre is köszi: Csordizoli
              [align=right][snapback]92050[/snapback][/align]

              mplayer-rel, a mencoder képes erre! Lásd, doksi, man mplayer…

              Hozzászólás: DVD-írás #1977444
              pomm
              Felhasználó

                Ez már nekem magas. Hol probáljak eszközt hozzáadni ?
                [align=right][snapback]92010[/snapback][/align]

                k3b/beállítások/eszközök/eszköz hozzáadása

                Hozzászólás: Slackware telepítés #1975862
                pomm
                Felhasználó

                  nem tudom mi az a groob, de a slacki alapból lilo-t használ.

                  Hozzászólás: Tv-tuner #1975269
                  pomm
                  Felhasználó

                    Egyáltalán bármilyen tv-tuner távirányítót sikerült valakinek már beállítani? :huh:
                    [align=right][snapback]89812[/snapback][/align]

                    Már nekem is 😀 Speckó pont kworld-höz, bõvebb installálási útmutató és letölthetõ lircrc ( kworld-höz – természetesen ) a honlapomon.

                    Hozzászólás: DVD-írás #1977442
                    pomm
                    Felhasználó

                      Mulder:
                      adj user jogot a growisofs-hez

                      –Laszlo–:
                      próbálj olyat, hogy eszköz hozzáadása és próbáld a /dev/hdx-et ( x helyére értelemszerûen a dvdírod betûjele )

                      Hozzászólás: mnt könyvtár megnyitása lassú #1979736
                      pomm
                      Felhasználó

                        na ja, ezt anno win alatt is utáltam ( floppy ) ott is kínlódott vele..na ja automount sztem is király, nekem semmi gondom vele, amióta ez van, azóta nincs gond sem az eszközök megnyitásával, sem azok elérésével!

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,211-4,220 / 5,573