pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,361-4,370 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Slackware + forgatott kernel + tv… #1974619
    pomm
    Felhasználó

      Na, kérem a gurukat, magyarázzák ezt meg nekem:
      A problémát ugye elmondtam, és fordítottam annyi kernelt, amennyit még soha… 😀 , már-már feladtam, aztán kínomban, leforgattam a gyári kernelét ( 2.4.26 ) újra. Nos ezzel megy… :blink:
      Azt most sem tudom, pontosan melyikkel, mert bennt hagytam modulként a i2c és v4l teljes tartalmát, de ha itt így megy, akkor a 2.6.x-es kernelnél miért nem?
      Tökéletesen megfelel ez a kernel is, már csak a kiváncsiság hajt…

      Hozzászólás: sony videocam & linux #1976767
      pomm
      Felhasználó

        Köszi! Nincs ieee1394, legalábbis kivezetve tuti, ennyit meg sem ér..végülis svideon bement. Innen max mplayer „felveszem”. Igazából az usb érdekelt volna…azért köszönöm a választ…

        Hozzászólás: MPlayer eltünik #1976741
        pomm
        Felhasználó

          Indítsd újra az X-et vagy az egész gépet. Ha az se segít töröld ~/.mplayer könyvtárat. Ilyen nálam is elõferdült, de eddig csak forgatott mplayernél…

          Hozzászólás: nincs hely a/ particion????? #1976671
          pomm
          Felhasználó

            Eccer ilyennel beszívtam én is… szal h van másik particiód, akkor csatold azt be /home/user-nak, persze elõtted kopizd az egész /home/user-t át. Ha megy, akkor letörlöheted az egészet és a /home könyvtárad sem kell mindig kimenteni reinstallnál. Amúgy kelemengabor tippje a leggyorsabb megoldás 😉

            Hozzászólás: live cd #1976664
            pomm
            Felhasználó

              kovi, nem isolinuxot szeretnék! 🙂
              Amúgy a grub megy, elindul, behúzza a kernelt, elindul az initrd is, csak aztán a hdd-t szeretné root-nak csatizni…nah itt be is pánikol…amúgy pl.: grub-bal megcsináltam, hogy sirályul bebutul cd-rõl, ha besz@rik az MBR-be telepített grub…sztem vmi paramétert cseszek el, csak nem tom, mit…

              Hozzászólás: Mplayer probléma #1975973
              pomm
              Felhasználó

                Milyen linuxot használsz? Mert a sogoromnál, savage kártyával ( amit az uhu vesa-nak kezel a legnézhetõbben —> értsd: nem olyan ratyi a kép, mint a többi meghajtóval ) hasonló a helyzet uhu alatt. Ha nem vesa-t adok meg, hanem savage a vezpulton, akkor vmivel jobb a helyzet, viszont randa a felület. Szal gányoltam vele sokat, aztán meguntam, feltoltam egy slackit neki, azóta azon filmezik, ha az uhu-n nem menne… 😀

                Hozzászólás: Slackware + forgatott kernel + tv… #1974618
                pomm
                Felhasználó

                  Na, most mind az i2c, v4l és az összes kárty, meghajtó stb. fixen beleforgatva, de nem megy. 🙁

                  snd-bt87 – ez -ha jól sejtem – a hang modulja a bttv-nek, ha ez nem megy, sztem, max hangom nem lenne, de itt semmi nincs..

                  Hozzászólás: Tv-tuner #1975250
                  pomm
                  Felhasználó

                    A kworld-öt sikerült életre bírnom alapból, a forgatott kernel alatt most prószálom. Ez kb 9200 Ft-ért már elérhetõ volt. A távirányító még nem ment, bár sokat nem is foglalkoztam vele.

                    Hozzászólás: Nem tok netezni #1975067
                    pomm
                    Felhasználó

                      Valszeg belsõ…Kimenet? Be tudod kopizni mit ír ki és hogy te mit írsz be? Hátha.. 😉
                      Jah, és milyen modem?

                      Hozzászólás: Kezdõ Uhu-s kérdései #1970641
                      pomm
                      Felhasználó

                        ECS olcsó alaplap , ac97 integrált hangkártya VIA chipset , semmi gond 🙂
                        [align=right][snapback]85897[/snapback][/align]

                        Na ja, amíg nem kell mazsolázni azon, hogy az „ac97”-es intel-8xx vmit használ vagy sis-t.Esetleg vmi mást. Leírás – ahogy már azt említették – nuku. Nesze paraszt, forgass kernelt.

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,361-4,370 / 5,573