Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Na, kérem a gurukat, magyarázzák ezt meg nekem:
A problémát ugye elmondtam, és fordítottam annyi kernelt, amennyit még soha… 😀 , már-már feladtam, aztán kínomban, leforgattam a gyári kernelét ( 2.4.26 ) újra. Nos ezzel megy… :blink:
Azt most sem tudom, pontosan melyikkel, mert bennt hagytam modulként a i2c és v4l teljes tartalmát, de ha itt így megy, akkor a 2.6.x-es kernelnél miért nem?
Tökéletesen megfelel ez a kernel is, már csak a kiváncsiság hajt…Köszi! Nincs ieee1394, legalábbis kivezetve tuti, ennyit meg sem ér..végülis svideon bement. Innen max mplayer „felveszem”. Igazából az usb érdekelt volna…azért köszönöm a választ…
Indítsd újra az X-et vagy az egész gépet. Ha az se segít töröld ~/.mplayer könyvtárat. Ilyen nálam is elõferdült, de eddig csak forgatott mplayernél…
Eccer ilyennel beszívtam én is… szal h van másik particiód, akkor csatold azt be /home/user-nak, persze elõtted kopizd az egész /home/user-t át. Ha megy, akkor letörlöheted az egészet és a /home könyvtárad sem kell mindig kimenteni reinstallnál. Amúgy kelemengabor tippje a leggyorsabb megoldás 😉
kovi, nem isolinuxot szeretnék! 🙂
Amúgy a grub megy, elindul, behúzza a kernelt, elindul az initrd is, csak aztán a hdd-t szeretné root-nak csatizni…nah itt be is pánikol…amúgy pl.: grub-bal megcsináltam, hogy sirályul bebutul cd-rõl, ha besz@rik az MBR-be telepített grub…sztem vmi paramétert cseszek el, csak nem tom, mit…Milyen linuxot használsz? Mert a sogoromnál, savage kártyával ( amit az uhu vesa-nak kezel a legnézhetõbben —> értsd: nem olyan ratyi a kép, mint a többi meghajtóval ) hasonló a helyzet uhu alatt. Ha nem vesa-t adok meg, hanem savage a vezpulton, akkor vmivel jobb a helyzet, viszont randa a felület. Szal gányoltam vele sokat, aztán meguntam, feltoltam egy slackit neki, azóta azon filmezik, ha az uhu-n nem menne… 😀
Na, most mind az i2c, v4l és az összes kárty, meghajtó stb. fixen beleforgatva, de nem megy. 🙁
snd-bt87 – ez -ha jól sejtem – a hang modulja a bttv-nek, ha ez nem megy, sztem, max hangom nem lenne, de itt semmi nincs..
A kworld-öt sikerült életre bírnom alapból, a forgatott kernel alatt most prószálom. Ez kb 9200 Ft-ért már elérhetõ volt. A távirányító még nem ment, bár sokat nem is foglalkoztam vele.
Valszeg belsõ…Kimenet? Be tudod kopizni mit ír ki és hogy te mit írsz be? Hátha.. 😉
Jah, és milyen modem?ECS olcsó alaplap , ac97 integrált hangkártya VIA chipset , semmi gond 🙂
[align=right][snapback]85897[/snapback][/align]Na ja, amíg nem kell mazsolázni azon, hogy az „ac97”-es intel-8xx vmit használ vagy sis-t.Esetleg vmi mást. Leírás – ahogy már azt említették – nuku. Nesze paraszt, forgass kernelt.
-
SzerzőBejegyzés