pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,371-4,380 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Slackware + forgatott kernel + tv… #1974615
    pomm
    Felhasználó

      Azért nem adom fel! 😀 Ha már kártya szinten nem tud senki segíteni, akkor kernel szintjén kérdeznék.
      Ha az eredeti kernelemmel megy a karim, akkor megoldás lehet az, ha fogom és a forgatott kernelben belerakok minden – tv karira vonatkozó cuccost – a modulokba? Most addig eljutottam, hogy más tiszteségesen betölti és ki is listázza a moduljaim. ( 2.6.7 )

      root@pomm:/home/pomm# lsmod
      Module Size Used by
      tuner 17548 0
      snd_pcm_oss 49448 0
      snd_mixer_oss 17792 1 snd_pcm_oss
      uhci_hcd 28944 0
      sis_agp 6148 1
      snd_intel8x0 29832 1
      snd_ac97_codec 66180 1 snd_intel8x0
      snd_pcm 82952 2 snd_pcm_oss,snd_intel8x0
      snd_timer 20612 1 snd_pcm
      snd_page_alloc 9352 2 snd_intel8x0,snd_pcm
      snd_mpu401_uart 6016 1 snd_intel8x0
      snd_rawmidi 20132 1 snd_mpu401_uart
      snd_seq_device 7048 1 snd_rawmidi
      snd 45796 11 snd_pcm_oss,snd_mixer_oss,snd_intel8x0,snd_ac97
      _codec,snd_pcm,snd_timer,snd_mpu401_uart,snd_rawmidi,snd_seq_device
      ehci_hcd 25604 0
      usbcore 98656 4 uhci_hcd,ehci_hcd
      sis900 17284 0
      bttv 144204 0
      video_buf 16644 1 bttv
      i2c_algo_bit 9096 1 bttv
      v4l2_common 5120 1 bttv
      btcx_risc 4104 1 bttv
      i2c_core 19220 3 tuner,bttv,i2c_algo_bit
      videodev 7552 1 bttv
      root@pomm:/home/pomm#

      persze továbbra sem müxik. Szal, az lehetne megoldás?

      Köszi!

      Hozzászólás: Slackware + forgatott kernel + tv… #1974614
      pomm
      Felhasználó

        Hali!

        Szal semmi 5let? 🙁
        A gyári kernellel annyi bajom van, hogy számba sem veszem. Nem ér ennyit a tv-m.! A hangom csapnivaló, nem megy a hangosítás csak és csak is akkor, ha indítom a kmixet. Panelre hiába rakom, onnan nem megy, a tvtime összeomlik rendszeresen és nem indul csak ha törlöm a ./tvtime-ot és restartolom a rendszert. A netem néha mint a tetû ( 2.6.7 és 2.6.8 alatt ilyen nincs és nem is volt ). Az mplayerem is vacakol…szal a hw-ék miatt sok a gondom, míg a forgatott kernelnél ezek nincsenek…el kellene vmi kis help… :rolleyes:

        Hozzászólás: galeon+mplayer plugin #1974743
        pomm
        Felhasználó

          na. sok stuff majd holnap nekiugrok… most mar tul este van… 🙂

          de kerdem en, miert nem ugy van uhulinuxban benne minden, hogy rendesen mukodjon?? miert kell mindent ujraforditani meg ujratenni? kezd csokkenni a szememben az uhu tekintelye…  <_<
          [align=right][snapback]85665[/snapback][/align]

          off/
          miért van az, hogy a winben semmi nem müxik ( multimédia ) egy v@l@g codec, lejátszó installálása nélkül?
          end off/

          Hozzászólás: galeon+mplayer plugin #1974737
          pomm
          Felhasználó

            Van mplayer isntall script a honlapomon. Prószáld azzal! Az feltolja az egész mplayer-t újra, forrásból, codec-ekkel. Vagy – ha épp megy az ftp-m ( éjjel tuti ) ftp://pomm.homelinux.net – onnan is leszedheted.
            Felhasználónak add meg: user
            jelszó nem kell!
            Remélem segít…

            Hozzászólás: Nyomtatótelepítési probléma #1974144
            pomm
            Felhasználó

              root-ként?

              vezpultban common unix print van beállítva??

              Hozzászólás: az fstab-rol atfogoan #1974919
              pomm
              Felhasználó

                /dev/hda1 swap swap defaults 0 0
                /dev/hda7 / ext3 defaults 1 1
                devpts /dev/pts devpts gid=5,mode=620 0 0
                proc /proc proc defaults 0 0
                /dev/hda4 /mnt/pomm ext3 auto,rw,users,exec 0 0
                /dev/hda5 /mnt/home ext2 auto,rw 0 0
                /dev/hda6 /mnt/uhu ext3 auto,rw 0 0
                /dev/hda2 /home/linux ext3 auto,rw 0 0
                /dev/hdd /mnt/adat2 ext2 auto,rw,users,exec 0 0
                /dev/hdb /mnt/dvdrw iso9660 auto,owner,rw,users 0 0

                Ez például az enyém. Slacki 10.0. A hdb-ém dvd író, minden sirályul müxik…

                Hozzászólás: Slackware + forgatott kernel + tv… #1974612
                pomm
                Felhasználó

                  Nos egy ilyet találtam, egy linux fórumon, angolul, hogy ue. volt a nyomora. Agusztusi topic volt…nem kapott értelmes választ.. 🙁
                  Amúgy próbáltam…semmi olyan ami segít

                  Hozzászólás: Slackware + forgatott kernel + tv… #1974610
                  pomm
                  Felhasználó

                    Most ez tökmindegy…2.6.7-tel sem ment…de megprószálom újra…Most kínomban varázsoltam vmi hangot a slacki gyári kernele alá, aztán átjöttem ide, mert itt megy atv 🙂

                    Hozzászólás: Slackware + forgatott kernel + tv… #1974608
                    pomm
                    Felhasználó

                      Ok, akkor másként kérdezek….
                      Használ vki kworld kártyát forgatott 2.6.x-es kernellel? Ha igen, mit forgatott bele v4l-bõl, illetve modulosra vagy monolitikusra tette?

                      Hozzászólás: DVD clonozás #1974780
                      pomm
                      Felhasználó

                        klónozás: sztem k3b
                        tömörítés: mencoder ( mplayer doksit olvasgasd 😉 )

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,371-4,380 / 5,573