Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ha lefordítod…. 😀
Tulképpen, miért nincsenek rendben bent a moduljaim?Hm..addig jutottam, hogy gyári kernellel elindul ( slack alatt is ). Kilistáztattam a modulokat. Ezt írja ki ( slack 2.4.22, ahol müxik ):
root@pomm:/home/pomm# lsmod
Module Size Used by Not tainted
snd-pcm-oss 37736 0 (unused)
snd-mixer-oss 12504 0 [snd-pcm-oss]
snd-intel8x0 18924 1
snd-ac97-codec 49500 0 [snd-intel8x0]
gameport 1420 0 [snd-intel8x0]
snd-mpu401-uart 3200 0 [snd-intel8x0]
snd-rawmidi 12740 0 [snd-mpu401-uart]
snd-seq-device 3888 0 [snd-rawmidi]
usb-ohci 19240 0 (unused)
ehci-hcd 17580 0 (unused)
usbcore 59308 1 [usb-ohci ehci-hcd]
sis900 12396 1
crc32 2880 0 [sis900]
tuner 10184 1 (autoclean)
bttv 94656 0
i2c-algo-bit 7144 1 [bttv]
i2c-core 12804 0 [tuner bttv i2c-algo-bit]
videodev 5952 3 [bttv]
snd-bt87x 5192 1
snd-pcm 56072 0 [snd-pcm-oss snd-intel8x0 snd-bt87x]
snd-timer 13604 0 [snd-pcm]
snd-page-alloc 6328 0 [snd-intel8x0 snd-bt87x snd-pcm]
snd 30852 2 [snd-pcm-oss snd-mixer-oss snd-intel8x0 snd-ac
97-codec snd-mpu401-uart snd-rawmidi snd-seq-device snd-bt87x snd-pcm snd-timer]
soundcore 3396 8 [bttv snd]
ide-scsi 9328 0
agpgart 43940 0 (unused)Aztán átmentem a 2.6.8-as alá, betöltöttem a szükséges modulokat, de ezt írta ki:
root@pomm:/home/pomm# lsmod
Module Size Used by
tuner 18680 –
uhci_hcd 28568 –
ehci_hcd 25260 –
usbcore 101540 –
bt878 8948 –
bttv 145836 –
video_buf 17068 –
i2c_algo_bit 8720 –
v4l2_common 4712 –
btcx_risc 3664 –
i2c_core 18680 –
videodev 6944 –Most akkor mit b@sztam el????
:rolleyes:Nah, erre nyitottak az adminok egy külön topicot….de amint látom feleslegesen.
ezzel lehet, hogy müxik: -subfont-osd-scale 3
amúgy mplayer doksi csak ír vmit errõl! De helyetted nem nézem meg… 😛Az mostanában nekem is volt – sajna. A k3b-ém meghülyült és taccsra vágta az egész rendszert.
Nos ez nem akarja… Vizsla, milyen renceren volt neked ez? Nekem slacki…Csak érdekelne, hogy ez slacki vagy proftpd bug….már ha bug…
Azóta zakkant meg. Amúgy csak az anonymusra igaz. A többi müxik ( igaz most leállítottam ).
Nálam meg annyi történt, hogy a user nevû felhasználót töröltem, utána behalt.
Szal akkor megpróbálom updatelni meg ilyesmi, azt max ujra tolom… 🙁semmi 5let? 🙁
Nézd, nálam is sz@rakodott, meguntam és így néz ki a config:
# See /usr/doc/slapt-get-0.9.9a/example.slapt-getrc
# for example source entries and configuration hints.
WORKINGDIR=/var/slapt-get
EXCLUDE=kernel-ide,kernel-source,kernel-headers,kernel-modules,lilo,.*-[0-9]dl$,devs
SOURCE=ftp://ftp.slackware.hu/linuxpackages/Slackware-10.0/
SOURCE=http://software.jaos.org/slackpacks/10.0/Azóta minden OK 😉
Nem volt mindegyik elõtt ott! Sztem az update hiányzott.
Nah a defaultroot jól müxik, de akkor partiznom kéne a másik vinyót is…és azt becsatolni home-nak, így meg is oldódna, de ha van más megoldás is az jó lenne… 😀
-
SzerzőBejegyzés