pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,381-4,390 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Slackware + forgatott kernel + tv… #1974607
    pomm
    Felhasználó

      Ha lefordítod…. 😀
      Tulképpen, miért nincsenek rendben bent a moduljaim?

      Hozzászólás: Slackware + forgatott kernel + tv… #1974605
      pomm
      Felhasználó

        Hm..addig jutottam, hogy gyári kernellel elindul ( slack alatt is ). Kilistáztattam a modulokat. Ezt írja ki ( slack 2.4.22, ahol müxik ):

        root@pomm:/home/pomm# lsmod
        Module Size Used by Not tainted
        snd-pcm-oss 37736 0 (unused)
        snd-mixer-oss 12504 0 [snd-pcm-oss]
        snd-intel8x0 18924 1
        snd-ac97-codec 49500 0 [snd-intel8x0]
        gameport 1420 0 [snd-intel8x0]
        snd-mpu401-uart 3200 0 [snd-intel8x0]
        snd-rawmidi 12740 0 [snd-mpu401-uart]
        snd-seq-device 3888 0 [snd-rawmidi]
        usb-ohci 19240 0 (unused)
        ehci-hcd 17580 0 (unused)
        usbcore 59308 1 [usb-ohci ehci-hcd]
        sis900 12396 1
        crc32 2880 0 [sis900]
        tuner 10184 1 (autoclean)
        bttv 94656 0
        i2c-algo-bit 7144 1 [bttv]
        i2c-core 12804 0 [tuner bttv i2c-algo-bit]
        videodev 5952 3 [bttv]
        snd-bt87x 5192 1
        snd-pcm 56072 0 [snd-pcm-oss snd-intel8x0 snd-bt87x]
        snd-timer 13604 0 [snd-pcm]
        snd-page-alloc 6328 0 [snd-intel8x0 snd-bt87x snd-pcm]
        snd 30852 2 [snd-pcm-oss snd-mixer-oss snd-intel8x0 snd-ac
        97-codec snd-mpu401-uart snd-rawmidi snd-seq-device snd-bt87x snd-pcm snd-timer]
        soundcore 3396 8 [bttv snd]
        ide-scsi 9328 0
        agpgart 43940 0 (unused)

        Aztán átmentem a 2.6.8-as alá, betöltöttem a szükséges modulokat, de ezt írta ki:

        root@pomm:/home/pomm# lsmod
        Module Size Used by
        tuner 18680 –
        uhci_hcd 28568 –
        ehci_hcd 25260 –
        usbcore 101540 –
        bt878 8948 –
        bttv 145836 –
        video_buf 17068 –
        i2c_algo_bit 8720 –
        v4l2_common 4712 –
        btcx_risc 3664 –
        i2c_core 18680 –
        videodev 6944 –

        Most akkor mit b@sztam el????
        :rolleyes:

        Hozzászólás: mplayer nagyobb felirat #1974701
        pomm
        Felhasználó

          Nah, erre nyitottak az adminok egy külön topicot….de amint látom feleslegesen.

          ezzel lehet, hogy müxik: -subfont-osd-scale 3
          amúgy mplayer doksi csak ír vmit errõl! De helyetted nem nézem meg… 😛

          Hozzászólás: proftp #1974166
          pomm
          Felhasználó

            Az mostanában nekem is volt – sajna. A k3b-ém meghülyült és taccsra vágta az egész rendszert.

            Hozzászólás: proftp #1974164
            pomm
            Felhasználó

              Nos ez nem akarja… Vizsla, milyen renceren volt neked ez? Nekem slacki…Csak érdekelne, hogy ez slacki vagy proftpd bug….már ha bug…

              Hozzászólás: proftp #1974163
              pomm
              Felhasználó

                Azóta zakkant meg. Amúgy csak az anonymusra igaz. A többi müxik ( igaz most leállítottam ).

                Nálam meg annyi történt, hogy a user nevû felhasználót töröltem, utána behalt.
                Szal akkor megpróbálom updatelni meg ilyesmi, azt max ujra tolom… 🙁

                Hozzászólás: proftp #1974160
                pomm
                Felhasználó

                  semmi 5let? 🙁

                  Hozzászólás: hálózat hogyan? #1971412
                  pomm
                  Felhasználó

                    Nézd, nálam is sz@rakodott, meguntam és így néz ki a config:

                    # See /usr/doc/slapt-get-0.9.9a/example.slapt-getrc
                    # for example source entries and configuration hints.
                    WORKINGDIR=/var/slapt-get
                    EXCLUDE=kernel-ide,kernel-source,kernel-headers,kernel-modules,lilo,.*-[0-9]dl$,devs
                    SOURCE=ftp://ftp.slackware.hu/linuxpackages/Slackware-10.0/
                    SOURCE=http://software.jaos.org/slackpacks/10.0/

                    Azóta minden OK 😉

                    Hozzászólás: hálózat hogyan? #1971410
                    pomm
                    Felhasználó

                      Nem volt mindegyik elõtt ott! Sztem az update hiányzott.

                      Hozzászólás: dyndns beállítás #1973282
                      pomm
                      Felhasználó

                        Nah a defaultroot jól müxik, de akkor partiznom kéne a másik vinyót is…és azt becsatolni home-nak, így meg is oldódna, de ha van más megoldás is az jó lenne… 😀

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,381-4,390 / 5,573