pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,401-4,410 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: felirat filmhez -> mplayer #1967803
    pomm
    Felhasználó

      De úgy tudom, hogy az újabb mplayereknél már nem is lehet változtatni pld. a felirat színén, csak az intenzitásán.
      Viszont valamikor olvastam, hogy le lehet tenni a feliratot a fekete részbe pld. a szélesvásznú filmeknél.
      De sehol nem találom most a megoldást.
      [align=right][snapback]83260[/snapback][/align]

      ezt kaptam anno vkitõl, nálam úgy ahogy müxik…:

      #!/bin/sh
      # indító script az mplayerhez, hogy a feliratokat ne a filmre, hanem a fekete csíkra tegye
      # By PcZ
      mplayer -vo sdl:x11 -vsync -font /home/pomm/.fonts/arialh.ttf -sub-bg-alpha 200 -subfont-osd-scale 3 -stop_xscreensaver „$@”

      Hozzászólás: Kezdõ Uhu-s kérdései #1970621
      pomm
      Felhasználó

        lécci segitseteg mert hiába töltöm e a dcgui-t nem tudom elindítani!  probáltam grafikusfelületrõl indítani és karakteresrõl  a midnihgt commanderrel!
        és sehogy sem indul !  mit tegyek ?  rosz a cucc amit letöltöttem vagy én csinálom rosszul ?
        [align=right][snapback]83199[/snapback][/align]

        Elösször is írd ide a hibaüzit!!! Azután mond el miket töltöttél le, hogy installáltad azokat…kezdetnek ezt tedd!!!
        B)

        Hozzászólás: dvd állományok elkészítése #1970518
        pomm
        Felhasználó

          Mielõtt kidobnád, az enyém pl visz ( eddig ) mindent. Ez is LG. De sem az asus sem egy noname nem dicsekedhet ezzel!!! Mindkettõnek voltak bizonyos dvd/cd-kkel bajai. Ez – sztem – az elcseszett szabvány miatt is van. Illetve az olvasó fej nem pont ugyan olyan beállítása miatt. ( ezt vki mondta, ha hülyeség, akkor sorry, nem értek annyira ezekhez… )

          Hozzászólás: xine #1971643
          pomm
          Felhasználó

            A xine nekem alig volt használható! Esküszöm a totemmel több filmet lejátszottam, pedig elég kezdetlegesnek tûnt az is az mplayerhez képest! Miért nem mplayer-t használsz?

            Hozzászólás: Bootolás testreszabása #1915285
            pomm
            Felhasználó

              A grubnál szerkesztesz! Sor végére írod szóközzel: init 1
              Rootként belépsz, írod: mc
              Aztán belépsz ( ha jól emléxem ) az /etc/init.d könyvtárba. Ott megkeresed azt a szolgáltatást, amit bekapcsoltál. Jogok ( F9, és menüben megkeresed ) és letiltod a futtatást…
              Azt hiszem így menni fog!
              Sok sikert!

              Hozzászólás: MPlayer #1971547
              pomm
              Felhasználó

                Hali!

                Elösször is, ne root-ként indítsd!!!!! Másodszor, állítsd be a video fül alatt a video driver-t xv-re. Mentsd, lépj ki, indítsd újra és valszeg müxeni fog!

                Hozzászólás: hálózat hogyan? #1971400
                pomm
                Felhasználó

                  vagy nyomj entereket, vagy írj be vmit…sztem akkor is menni fog, de ha leírnád milyen paraméter azért egyszerûbb lenne… 😉

                  Hozzászólás: hálózat hogyan? #1971398
                  pomm
                  Felhasználó

                    az nem megy 😉 Ezért írtam, hogy ez kiderüljön…szal, jó netezést! 😀

                    Hozzászólás: hálózat hogyan? #1971395
                    pomm
                    Felhasználó

                      Lehet, hogy nem adtál meg a telepítésnél mindent. Mit ír ki az ifconfig? Nekem is router osztja a netet, nálam így néz ki:

                      root@pomm:/ ifconfig
                      eth0 Link encap:Ethernet HWaddr 00:0A:E6:2E:27:B7
                      inet addr:192.168.0.4 Bcast:192.168.0.255 Mask:255.255.255.0
                      UP BROADCAST NOTRAILERS RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
                      RX packets:2248436 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
                      TX packets:1132503 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
                      collisions:0 txqueuelen:1000
                      RX bytes:3088367010 (2945.2 Mb) TX bytes:75736620 (72.2 Mb)
                      Interrupt:5 Base address:0xd400

                      lo Link encap:Local Loopback
                      inet addr:127.0.0.1 Mask:255.0.0.0
                      UP LOOPBACK RUNNING MTU:16436 Metric:1
                      RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
                      TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
                      collisions:0 txqueuelen:0
                      RX bytes:0 (0.0 B) TX bytes:0 (0.0 B)

                      Hozzászólás: Progik telepítése #1971455
                      pomm
                      Felhasználó

                        Hm… B)

                        Elösször is, attól függ milyen programok! Mert vannak csomagok ( neked .rpm ), források. A forásokban van readme, az sokat segít. Csomagokat vmilyen csomagkezelõ progival tudsz telepíteni ( pl.: kpackage ), forrásnál általában:
                        ./configure
                        make
                        make install
                        De ettõl vannak eltérõek is…
                        Disztri:

                        Nem tudom, milyen rendszer betöltõt használk a mandrake, de 2 lehetõséged van. A suse telepítésénél ( az elején ) a rendszer betöltõ-re klikk és nem engeded az MBR-be települni ( sõt sehova ). Aztán az install végén restart, és szerkeszted az eredeti rendszer betöltõdet. Ha grub akkor a menu.lst fájlt kell szerkesztened ( /boot/grub ) ha lilo, akkor a /etc/lilo.conf majd ki kell adni a lilo parancsot. Mindkettõt tudod a meglévõk alapján kitölteni kis logikával…
                        A másik, ha hagyod a suse Grubját települni, ez felülírja a mandrake-os rendszer betöltõt és azt szerkeszted ( de lehet, hogy automatán megtalálja a mandrake-od )

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,401-4,410 / 5,573