Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
De úgy tudom, hogy az újabb mplayereknél már nem is lehet változtatni pld. a felirat színén, csak az intenzitásán.
Viszont valamikor olvastam, hogy le lehet tenni a feliratot a fekete részbe pld. a szélesvásznú filmeknél.
De sehol nem találom most a megoldást.
[align=right][snapback]83260[/snapback][/align]ezt kaptam anno vkitõl, nálam úgy ahogy müxik…:
#!/bin/sh
# indító script az mplayerhez, hogy a feliratokat ne a filmre, hanem a fekete csíkra tegye
# By PcZ
mplayer -vo sdl:x11 -vsync -font /home/pomm/.fonts/arialh.ttf -sub-bg-alpha 200 -subfont-osd-scale 3 -stop_xscreensaver „$@”lécci segitseteg mert hiába töltöm e a dcgui-t nem tudom elindítani! probáltam grafikusfelületrõl indítani és karakteresrõl a midnihgt commanderrel!
és sehogy sem indul ! mit tegyek ? rosz a cucc amit letöltöttem vagy én csinálom rosszul ?
[align=right][snapback]83199[/snapback][/align]Elösször is írd ide a hibaüzit!!! Azután mond el miket töltöttél le, hogy installáltad azokat…kezdetnek ezt tedd!!!
B)Mielõtt kidobnád, az enyém pl visz ( eddig ) mindent. Ez is LG. De sem az asus sem egy noname nem dicsekedhet ezzel!!! Mindkettõnek voltak bizonyos dvd/cd-kkel bajai. Ez – sztem – az elcseszett szabvány miatt is van. Illetve az olvasó fej nem pont ugyan olyan beállítása miatt. ( ezt vki mondta, ha hülyeség, akkor sorry, nem értek annyira ezekhez… )
A xine nekem alig volt használható! Esküszöm a totemmel több filmet lejátszottam, pedig elég kezdetlegesnek tûnt az is az mplayerhez képest! Miért nem mplayer-t használsz?
A grubnál szerkesztesz! Sor végére írod szóközzel: init 1
Rootként belépsz, írod: mc
Aztán belépsz ( ha jól emléxem ) az /etc/init.d könyvtárba. Ott megkeresed azt a szolgáltatást, amit bekapcsoltál. Jogok ( F9, és menüben megkeresed ) és letiltod a futtatást…
Azt hiszem így menni fog!
Sok sikert!Hali!
Elösször is, ne root-ként indítsd!!!!! Másodszor, állítsd be a video fül alatt a video driver-t xv-re. Mentsd, lépj ki, indítsd újra és valszeg müxeni fog!
vagy nyomj entereket, vagy írj be vmit…sztem akkor is menni fog, de ha leírnád milyen paraméter azért egyszerûbb lenne… 😉
az nem megy 😉 Ezért írtam, hogy ez kiderüljön…szal, jó netezést! 😀
Lehet, hogy nem adtál meg a telepítésnél mindent. Mit ír ki az ifconfig? Nekem is router osztja a netet, nálam így néz ki:
root@pomm:/ ifconfig
eth0 Link encap:Ethernet HWaddr 00:0A:E6:2E:27:B7
inet addr:192.168.0.4 Bcast:192.168.0.255 Mask:255.255.255.0
UP BROADCAST NOTRAILERS RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:2248436 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:1132503 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:1000
RX bytes:3088367010 (2945.2 Mb) TX bytes:75736620 (72.2 Mb)
Interrupt:5 Base address:0xd400lo Link encap:Local Loopback
inet addr:127.0.0.1 Mask:255.0.0.0
UP LOOPBACK RUNNING MTU:16436 Metric:1
RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:0
RX bytes:0 (0.0 B) TX bytes:0 (0.0 B)Hm… B)
Elösször is, attól függ milyen programok! Mert vannak csomagok ( neked .rpm ), források. A forásokban van readme, az sokat segít. Csomagokat vmilyen csomagkezelõ progival tudsz telepíteni ( pl.: kpackage ), forrásnál általában:
./configure
make
make install
De ettõl vannak eltérõek is…
Disztri:Nem tudom, milyen rendszer betöltõt használk a mandrake, de 2 lehetõséged van. A suse telepítésénél ( az elején ) a rendszer betöltõ-re klikk és nem engeded az MBR-be települni ( sõt sehova ). Aztán az install végén restart, és szerkeszted az eredeti rendszer betöltõdet. Ha grub akkor a menu.lst fájlt kell szerkesztened ( /boot/grub ) ha lilo, akkor a /etc/lilo.conf majd ki kell adni a lilo parancsot. Mindkettõt tudod a meglévõk alapján kitölteni kis logikával…
A másik, ha hagyod a suse Grubját települni, ez felülírja a mandrake-os rendszer betöltõt és azt szerkeszted ( de lehet, hogy automatán megtalálja a mandrake-od ) -
SzerzőBejegyzés