pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,491-4,500 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: nullázós floppy ;) #1965991
    pomm
    Felhasználó

      túl nagy a grub??? Nem viccelj! 100kb plusz a menu.lst, együtt sincs több, mint 102 kb-t!A többi, ami kell hozzá az ígyis úgyis kell…de te tudod…Azárt majd ha megcsinálod, megprószálom grubbal….

      Hozzászólás: nullázós floppy ;) #1965989
      pomm
      Felhasználó
        Hozzászólás: nullázós floppy ;) #1965984
        pomm
        Felhasználó

          jah, még annyi, hogy grubbal vmi szép hátteret is tudnál hozzá tenni 😆 😆 😆
          pl.: kék háttér ezzel a felirattal: kl223 antivírus 😀
          a timeout-ot 1 sec-re állítod, és a te neved lesz amit utoljára lát… 😈
          Hehe, ez igen poén lenne 🙂

          Hozzászólás: nullázós floppy ;) #1965983
          pomm
          Felhasználó

            blob kilõve. ezer éves cuccok kellenek neki…
            marad az isolinux.
            vagy van vkinek egyéb ötlete?

            elvileg nem is kéne semmi menü, csak bootoljon, ez a lényeg.

            kl223

            grub????

            Hozzászólás: Kocsma topik #1947767
            pomm
            Felhasználó

              volna 1 kérdésem: hogy lehet lefuttatni egy partíción a bad blocks tesztet?
              Tehát épp szórakoztam, hogy feltöltöm 0-val (ez már beteges? 😆 ), de leállt io hibával…

              ez mi?
              Még 1 kérdés: hogyan lehet arra utasítani a dd-t, hogy hiába talált hibát, menjen tovább.
              Tudom, van ilyen, vmi módosítása a dd-nek, de az csak olvasásnál hagyja figyelmen kívül a hibákat, nem?

              kl223

              dd noerror

              man dd 😉

              Hozzászólás: MEGAhelp please! :) #1965829
              pomm
              Felhasználó

                Sziasztok!

                Hozzászólás: Slackware es automatikus kikapcsolas #1965513
                pomm
                Felhasználó

                  Udv!

                  1 ) Toma ez igy nalam is mukodik de ha beirom az apm -et az /etc/moduls.conf-ba es utanna ujrainditom a rendszert nem akar kikapcsolni 
                  csak akkor ha manualisan csinalom ahogy te emlitetted, ugy mukszik . 

                  Mit tegyek ???? 

                  A Slackban ugy tudom ide kell:

                  /etc/rc.d/rc.modules

                  Toma_

                  igen oda kell 🙂

                  Azért javaslom a kernel forgatást, nekem még gyorsabb lett a rendszerem…

                  Hozzászólás: GNU GRUB, segitség! #1965543
                  pomm
                  Felhasználó

                    pomm!Kicsomagoláskor azt írja,hogy ismeretlen archívumtípus..

                    tar -xvzf /home/Tutu/grub-0.95.tar.gz /home/Tutu

                    Hozzászólás: GNU GRUB, segitség! #1965542
                    pomm
                    Felhasználó

                      Bocsi, csak ebédet fõztem…szal fent is van..

                      http://pomm.atw.hu/grub.iso

                      nézd, a menu.lst az én menu.lst-m, ezt szerkesztheted az „e” gombbal…megadva a te paramétereid…
                      remélem segítettem…

                      Hozzászólás: GNU GRUB, segitség! #1965538
                      pomm
                      Felhasználó

                        Bocs, hülyéket irok. Azt akartam, hogy nem fogadja el a lemezt bootoláskor, azt irja nem rendszerlemez.

                        Egyébként csak 512 byte-os ez a fájl?

                        Bocsi, én felejtem el rendszeresen, hogy másik gépen vagy, Ezt akkor tudod használni, ha bebutultál és vissza akarod állítani az MBR-t. Marad a cd…

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,491-4,500 / 5,573