pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,501-4,510 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: GNU GRUB, segitség! #1965537
    pomm
    Felhasználó

      pomm!Kicsomagoláskor azt írja,hogy ismeretlen archívumtípus..

      tar -xvzf /home/Tutu/grub-0.95.tar.gz /home/Tutu

      Hozzászólás: GNU GRUB, segitség! #1965532
      pomm
      Felhasználó

        jah, amit nem írtam… 😆 ezt másold fel a floppyra, aztán hajrá 🙂

        Hozzászólás: GNU GRUB, segitség! #1965531
        pomm
        Felhasználó

          figyi, asszem találtam egy parancsot, töltsd le ezt:

          http://pomm.atw.hu/bootsector.bin

          Hozzászólás: GNU GRUB, segitség! #1965530
          pomm
          Felhasználó

            elfér, csak nekem nincs floppym, és az a baj,hogy a floppys dolognak ezért utána sem néztem…De az iso az cd képmás, tehát floppyra ezt nem teszed fel!Max miután installáltad a MBR-be, utána van ilyen lehetõség, hogy mented az MBR-t floppyra…asszem így:

            dd if=/dev/hda of=/dev/fd0 bs=512 count=1

            de a cd azért tutibb, mint a floppy…ha lenne floppym, már csináltam volna neked a grubomról másolatot…

            Hozzászólás: GNU GRUB, segitség! #1965528
            pomm
            Felhasználó

              iso-t szívesen megcsinálom, neroval menni fog…kellene az uhu-d particiójának szám ( hda hányas vagy sda nem tudom milyen vinyód van )
              Nem tudom mitõl jött elõ, volt már ilyen nálam is 2-szer, utána váltottam a grub-0.95-re…azzal nincs bajom, meg tudok vele boot cd-t csinálni, ilyen esetekre…

              Tutu:

              a grubot a vinyód MBR-jébe kell telepítened. Utána át kell szerkesztened majd a menu.lst-t, hogy az xp-d is induljon ( kb 1 perc és az uhu doksi jól leírja ) A grubot letöltöd a honlapomról például, kicsomagolod és elolvasod az install és readme fájlokat, ha akkor még vmi nem tiszta írj, segítek!

              Hozzászólás: GNU GRUB, segitség! #1965526
              pomm
              Felhasználó

                persze van, de ezekhez kell, hogy grubod legyen…milyen oprendszer alól írsz?

                Hozzászólás: GNU GRUB, segitség! #1965522
                pomm
                Felhasználó

                  Az nem fog menni…tudsz letölteni a netrõl? Esetleg felrakhatok ( kb 20 perc amíg megcsinálom )egy iso-t, amit ha kiírsz cd-re lesz grubod…ha megadod a paramétereket, megírom a menu.lst-t is…más 5letem hirtelen nincs…

                  Hozzászólás: GNU GRUB, segitség! #1965520
                  pomm
                  Felhasználó

                    Bocs,ha kicsit off(talán mégsem:))..Nekem most floppy boot van.Utólag meg lehet oldani,hogy hdd-boot legyen(GRUB)?Ha igen,akkor hogyan?Thx.

                    meg! 🙂
                    man grub 😉
                    Amúgy egyszerûbb ha telepíted a 0.95-õs grubot, nekem is az van, lehúzhatod a honlapomról!

                    Hozzászólás: GNU GRUB, segitség! #1965519
                    pomm
                    Felhasználó

                      Bebutulsz a telepítõ cd-rõl…aztán a következõ dolgokat tedd:

                      ha bejön az install képernyõ beírod (nem fogod látni ) uhudebug és enter, aztán ha bejön az install képernyõ ctrl-alt-backspace, kapsz egy promptot, ezt kell beírnod:

                      mount –bind /dev /mnt/dev
                      mount –bind /proc /mnt/proc
                      chroot /mnt
                      grub-install „(hd0)”

                      remélem müxeni fog, mert ez az 1.0-nál volt így 1.1 alatt nem kelett csinálnom, mert leszoktam az uhu-s grubról 🙂

                      Sok sikert!

                      Hozzászólás: GNU GRUB, segitség! #1965516
                      pomm
                      Felhasználó

                        telepítsd újra a grubot!
                        Elösször megpróbálhatod megadni neki ezeket a paramétereket a grub> után:

                        kernel (hd0,X)/boot/bzImage root=/dev/ide/host0/bus0/target0/lun0/partX

                        értelemszerûen a part-nál az X helyére azt a partició számot írod amelyiken az uhu-d van, a hd0,X-nél pedig eggyel kevesebbet. Egy pl.: ha a hda2-n van az uhud:

                        kernel (hd0,1)/boot/bzImage root=/dev/ide/host0/bus0/target0/lun0/part2

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,501-4,510 / 5,573