Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
pomm!Kicsomagoláskor azt írja,hogy ismeretlen archívumtípus..
tar -xvzf /home/Tutu/grub-0.95.tar.gz /home/Tutu
jah, amit nem írtam… 😆 ezt másold fel a floppyra, aztán hajrá 🙂
figyi, asszem találtam egy parancsot, töltsd le ezt:
elfér, csak nekem nincs floppym, és az a baj,hogy a floppys dolognak ezért utána sem néztem…De az iso az cd képmás, tehát floppyra ezt nem teszed fel!Max miután installáltad a MBR-be, utána van ilyen lehetõség, hogy mented az MBR-t floppyra…asszem így:
dd if=/dev/hda of=/dev/fd0 bs=512 count=1
de a cd azért tutibb, mint a floppy…ha lenne floppym, már csináltam volna neked a grubomról másolatot…
iso-t szívesen megcsinálom, neroval menni fog…kellene az uhu-d particiójának szám ( hda hányas vagy sda nem tudom milyen vinyód van )
Nem tudom mitõl jött elõ, volt már ilyen nálam is 2-szer, utána váltottam a grub-0.95-re…azzal nincs bajom, meg tudok vele boot cd-t csinálni, ilyen esetekre…Tutu:
a grubot a vinyód MBR-jébe kell telepítened. Utána át kell szerkesztened majd a menu.lst-t, hogy az xp-d is induljon ( kb 1 perc és az uhu doksi jól leírja ) A grubot letöltöd a honlapomról például, kicsomagolod és elolvasod az install és readme fájlokat, ha akkor még vmi nem tiszta írj, segítek!
persze van, de ezekhez kell, hogy grubod legyen…milyen oprendszer alól írsz?
Az nem fog menni…tudsz letölteni a netrõl? Esetleg felrakhatok ( kb 20 perc amíg megcsinálom )egy iso-t, amit ha kiírsz cd-re lesz grubod…ha megadod a paramétereket, megírom a menu.lst-t is…más 5letem hirtelen nincs…
Bocs,ha kicsit off(talán mégsem:))..Nekem most floppy boot van.Utólag meg lehet oldani,hogy hdd-boot legyen(GRUB)?Ha igen,akkor hogyan?Thx.
meg! 🙂
man grub 😉
Amúgy egyszerûbb ha telepíted a 0.95-õs grubot, nekem is az van, lehúzhatod a honlapomról!Bebutulsz a telepítõ cd-rõl…aztán a következõ dolgokat tedd:
ha bejön az install képernyõ beírod (nem fogod látni ) uhudebug és enter, aztán ha bejön az install képernyõ ctrl-alt-backspace, kapsz egy promptot, ezt kell beírnod:
mount –bind /dev /mnt/dev
mount –bind /proc /mnt/proc
chroot /mnt
grub-install „(hd0)”remélem müxeni fog, mert ez az 1.0-nál volt így 1.1 alatt nem kelett csinálnom, mert leszoktam az uhu-s grubról 🙂
Sok sikert!
telepítsd újra a grubot!
Elösször megpróbálhatod megadni neki ezeket a paramétereket a grub> után:kernel (hd0,X)/boot/bzImage root=/dev/ide/host0/bus0/target0/lun0/partX
értelemszerûen a part-nál az X helyére azt a partició számot írod amelyiken az uhu-d van, a hd0,X-nél pedig eggyel kevesebbet. Egy pl.: ha a hda2-n van az uhud:
kernel (hd0,1)/boot/bzImage root=/dev/ide/host0/bus0/target0/lun0/part2
-
SzerzőBejegyzés