pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,511-4,520 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Screenshot készítése videóról #1965134
    pomm
    Felhasználó

      Képet ugyan tud a gimp xv esetén is, de nem lesz jó…Bekékül a széle és a gimp ablak mozgatása esetén a kép nem mozdul, csak csúszkál az ablakban…szal elég furcsa…bár lehet, ez a vga karim miatt van…ehhez már nem értek, de x11-nél tökéletes a kép…

      pomm
      Felhasználó
        pomm
        Felhasználó

          X86free vagy Xorg ( nem tudom suse alatt melyik van ) egérre vonatkozó része????

          Vmi ilyennek kellene lennie:

          # ChordMiddle is an option for some 3-button Logitech mice
          Option „ZAxisMapping” „4 5”
          # Option „ChordMiddle”

          vagy

          Option „ZAxisMapping” „4 5 6 7”

          bár süsü alatt lehet, hogy más…ezek slack és uhu configok…

          Hozzászólás: idesktop #1965388
          pomm
          Felhasználó

            uhu alatt csak a legújabb forgott le nekem gond nélkül…(idesk)

            Hozzászólás: ezt szeretem a linuxban #1965339
            pomm
            Felhasználó

              Miért linux?
              Talán amiért mekibe sem járok enni….vannak akik szeretik a készre tett cuccost, akkor is, ha pocsék és drága… én nem.. 😉
              Jah és ahogy Linus Torvald mondta:
              Az softver olyan mint a szex, akkor jó, ha szabad… ( kb így… )

              Hozzászólás: idesktop #1965385
              pomm
              Felhasználó

                Ha flux alá kell, inkább superkaramba vagy gdesklet…amúgy az installban bent lévõ readme, elég jól leír mindent, mert én, aki nem tudok angolu,l is kihámoztam, mit hogyan kell átírni.. 😉

                Hozzászólás: gentoo probléma #1964815
                pomm
                Felhasználó

                  nah re…ok modulért nem sikít…de az X nem megy…XF86Config átírva, elvileg ua. mint a slackis beállítás ( itt megy minden ). Mi a fenét kell még átírnom? Mi az hogy „betanított” hibaüzi??? Jah, hogy veszem rá a netre? Mert chroot alatt,amikor slack alól installáltam, volt netem, most meg nincs..Jah és van ebuild-ben mc, mert azt nagyon hiányolom 🙂

                  Hozzászólás: gentoo probléma #1964812
                  pomm
                  Felhasználó

                    köszi a tippeket, megnézem…ami aggaszt az az, hogy azt mondja startnál, hogy gondja van a superblockokkal és nem tudja az fsck-t futtatni…ráadásul -amit nem értek- azt írja ext2-es fájlrendszerem nem jól van létrhozva vagy a superblockok vannak rosszul beállítva…csak én soha nem használtam ext2-est, most is ext3-ról nyomom…nah addig elindítom a kernel menuconfigját…

                    Hozzászólás: gentoo probléma #1964807
                    pomm
                    Felhasználó

                      asszem eltoltam vmit installnál, nem indul az x…. 👿 Ráadásul nyomora van az fsck lefuttatásávál is…aztán állandóan sikolgat a modulok hiányára ( monolitikus a kernelem…)
                      Sztem újra rakom… 😥 Kár mert nem 2 perc… Jobb ha az általa felkínált kernelt hagyom az elején települni?

                      Hozzászólás: gentoo probléma #1964790
                      pomm
                      Felhasználó

                        nekem a rendszer müxik, csak az X nem indul 👿 Amúgy próbáltam az emerge -k kde parancsot kiadni ( package cd2-rõl kde bemásolva a /usr/portage-be ) de errorozik, mindenáron arra a qrva netre akar menni…nem értem…. 🙄 Használtam így is emerge -f -k kde, így elindul, de aztán ua a gond…menni akar a netre…Nem lehet ezt vhogy kilõni????
                        Kérdés:

                        X-et itt hogy configolom??? Ne mondjátok, hogy vi-vel, mert akkor befordulok! 😆

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,511-4,520 / 5,573