pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,531-4,540 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Mplayert mindenkinek… #1955855
    pomm
    Felhasználó

      Uraim!

      Amióta lefordítottam a legelsõ mplayerem, azóta nyûglõdöm a problémával… 😳 mi a fenéért nem találja a libmp3lame-ot a forgatott mplayer? Uhu alatt egyszerû volt, mert hagytam a gyárit is, ha kellett megoldható volt az mp3-as hangba való encodolás…slacki alatt viszont a csomagos cuccnál is kapom ezt a hiba üzit a mencodertõl, hogy libmp3lame support nélkül nem tud mp3-as hangot csinálni…holott csomagból felrakosgattam mindent… Vkinek van mplayere, aki használja is ezt a mencoder opciót és müködik is neki??? Leírhatná, hogy mit kell megadni a ./configure-nek…Köszi

      Hozzászólás: 2.6 kernel + mount ? #1964553
      pomm
      Felhasználó

        Uhu alatt a supermount néha bekavar ( most nem ragozom…volt róla elég topic )…végülis ennyi..az eredeti kerenellel hagytam én is, de forgatottba soha nem tettem bele…

        Hozzászólás: rossz telepítés #1964477
        pomm
        Felhasználó

          Na megnéztem itt a linuxforumon is pár topikot, és azt hiszem megvan a hiba. Nem tudom hogyan, de installáláskor a bootloadert nem alinuxos paricióba raktam hanem valami MBR-be. Most már csak a megoldást keresem, de hát ez is itt lesz, remélem.
          Majd valamiindítólemezt kell kreálnom, meg van hozzá a parancs, csak azt nem tudom onnan hová?

          Ha floppy-ra akarod menteni a grubot, akkor az uhu doksi leírja hogyan kell…
          Ha grubos boot cd-t szeretnél, akkor a honlapomon találsz infit..

          Hozzászólás: telepítés – csomagok #1964405
          pomm
          Felhasználó

            Iso-k:

            http://linuxiso.org/

            javaslom ( ha jó neted van ) esetleg az ftp-rõl való installt! Hamar lent van az a 23 mega, azután ( ha jól tudom ) full installt tudsz csinálni…
            De tényleg választhatsz más disztrit is! Nem tudom miért pont a suse… Ott az uhu ( magyar 😆 ) Vagy ha ennyire desktopos cuccra vágysz a Mandrake.

            Hozzászólás: Telepítés Ftprõl #1964456
            pomm
            Felhasználó
              Hozzászólás: USB bluetooth-on netmegosztás? #1964588
              pomm
              Felhasználó

                A bluetooth kb 10 méterig jó, de 8-10 között jól müxik. Linux alá sose lõttem be még csak hasonlót sem, de a 2.6.x kernelek már tamogatják…aztán, hogy ehhez még milyen driver-re lesz szükséged, illetve, hogy a te cuccosod támogatva van-e, nah ez más más kérdés. PDA passz, de a KDE már támogat vmi sony-s cuccot…szal kernelre fel… 😆

                Hozzászólás: gdesklets #1964543
                pomm
                Felhasználó

                  a pango-val nem boldogul….sejtettem, hogy lesz vmi, gyanúsan jól felkúszott az összes 😈 Na ennyit nekem nem ér…ha lejött a filmem, restart x, aztán legfeljebb bejövök uhu alól, ha ennek adtam volna… 🙂

                  Hozzászólás: gdesklets #1964542
                  pomm
                  Felhasználó

                    húzz le hozzá 🙂

                    Hozzászólás: gdesklets #1964540
                    pomm
                    Felhasználó

                      nah ja, csak arra leszek kiváncsi, hogy – miután – leállítom az X-emet el fog-e még indulni… 😈 Mert ha jól látom, ingen a lelkében turkálok… 😀

                      Hozzászólás: gdesklets #1964538
                      pomm
                      Felhasználó

                        hehe, a kedvencem….5 progi és tuti vmelyikkel gáz lesz…nah, lehet csak uhu alatt lesz gdesklets-em…. 😆

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,531-4,540 / 5,573