pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,561-4,570 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Matrox G450 eTv tv-out #1963872
    pomm
    Felhasználó

      Nos, ezt én is megtapasztaltam ( nem megy minden pöccre ), csak a tv out müködése/nem müködése linux független!!! Az, ha elindult és nem jó a kép minõség vagy nincs kép, stb.., linux alatt már más kérdés, de ennek megválaszolására, kellene tudni, hogy megy-e és ha nem mik a hibaüzik! Szal kábel bedug aztán tesztel!!! 😆

      Hozzászólás: Matrox G450 eTv tv-out #1963870
      pomm
      Felhasználó

        miért??? Nem megy?

        Hozzászólás: bootcd GRUB-bal #1961497
        pomm
        Felhasználó

          Hali!

          Nos akadt egy kis gondom…ég a fejem…azért megkérdezem 😳 Utána néztem a grubos dolgoknak és szeretnék egy kernelt cd-rõl behúzni. Floppy-hoz találtam rengeteg leírást, de cd-hez nem.A kérdésem, mit kellene megadnom a kernel elérési útnak?
          Floppy-nál (fd0,1) , hda-nál (hd0,1) sda-nál (sd0,1) , de mi a fene cd-nél???

          Köszi!

          Hozzászólás: pII 300mhz – milyen linuxot? #1963854
          pomm
          Felhasználó

            Kovi!
            Tudom, hogy jobban értesz hozzá mint én, akkor is vitatkoznék ezzel az állításoddal! Pll 333MHz-en nekem sirályul szaggattak a divx-es filmek. A dvd-nél már akadt. ( 128 MB 100-as sd ram-mal ) A fullscreen 800×600 volt. De legutóbb egy Pl 166 MHz-es MMX procival sikerült win98 alatt egy Crystal Player nevezetû lejátszóval elindítanom mpeg1-et, akadozás nélkül. Ott már a divx-szel és az mpeg 2-vel igen gány volt ( magyarul diavetítés hang nélkül.. 😆 ) De 300-as procin mennie kell! 1 évig használtam így winxp-vel, bsplayer-rel. Persze elõferdült, hogy vmit nem evett, de az esetek 95%-ban gond nélkül mentek a filmek. A videokariban igazad van, nekem egy sis-es agp videokarim volt 8MB ram-mal. Ezt a gépet elajándékoztam, most pci-os videokari van benne, 4 MB ram-mal, és mennek rajta a filmek. Ha nem hiszed, megmutatom! 😀 Sima win98 és bsplayer. A divx 5-ös tömörítéseknél lehetnek gondok, de ez sem jellemzõ…Ezért javasoltam a geexbox-ot, mert ott tuti nem sokat foglal le sem a proci idõbõl, sem a ram-ból az oprendszer. ( 5MB az egész cucc )

            Hozzászólás: mplayer plugin gond #1963825
            pomm
            Felhasználó

              Hali!

              Bár lövésem sincs az ilyen cuccosról, de biztos, hogy a méret a gond??? Nem lehet, hogy ezek filmek más codec-kel vannak tömörítve? Pl win32 vagy wma-ban vannak…Más lejátszónál is ez a helyzet? ( linuxosra gondoltam 😆 )

              Hozzászólás: pII 300mhz – milyen linuxot? #1963850
              pomm
              Felhasználó

                Próbáltad leállítani a felesleges cuccost?( sshd,httpd,smbd,stb…) Próbálj egy kernelt is leforgatni, sztem monolitikusat. Amúgy nem hiszem, hogy a procival gond van, mert nekem is volt ilyen gépem, de RAM az kell neki. Teszteld le geexbox-szal! 🙂 Honlapomról letudod az ISO-t is illetve a programot ( saját ISO elõállítására ) húzni. Akkor rögtön tudni fogod, hogy oprendszer vagy az mplayer szorul-e cserére… 😉

                Hozzászólás: bootcd GRUB-bal #1961495
                pomm
                Felhasználó

                  Ha vkit érdekel, röviden összefoglaltam, hogyan kell boot CD-t csinálni…Slacki 10.0 alatt ezzel pár másodperc alatt meg van az iso..

                  info:

                  http://pomm.atw.hu/grub.html

                  http://pomm.uw.hu/grub.html

                  Hozzászólás: kernel 2.6.8 tapasztalatok #1963248
                  pomm
                  Felhasználó

                    cd nem nagyon írogatok, de dvd-t megprószáltam ( 2.6.8.1 ), hát kaptam olyan hibaüzit, amilyet még soha… 😆 sasoltam egy kicsit. (amúgy eszközök rendben voltak userként is)
                    Restart 2.6.7 alá, ott müködött….majd még nézegetem, mert nem írok minden nap dvd-t… 😆

                    Hozzászólás: k3b #1963754
                    pomm
                    Felhasználó

                      Nem, ha csak a címke szerint lenne 4x-es a k3b nem kínálja fel a lehetõséget, azonkívül nem tudtam volna már egyszer megírni, de ha befejeztem ezt a dvd-t átnézek uhu alá és letesztelem ott is.. 🙂

                      Hozzászólás: opera install #1963315
                      pomm
                      Felhasználó

                        Nah, figyi, töltsd le ezt, ha nem müxik más:

                        http://users.atw.hu/pomm/uhu/opera_7.50-1.1_i386.uhu

                        itt a magyar nyelvi cuccos is hozzá ( help is ):

                        http://users.atw.hu/pomm/tarball/Opera75_hu_full.zip

                        opera installja annyi, hogy shell —] mc —-] csomagba bemész


                        ] installra enter azt joccakát… 😉

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,561-4,570 / 5,573