pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,571-4,580 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • pomm
    Felhasználó

      Hali!

      Kismeghajtó: figyelj oda az uhu supermount cuccaira ( legjobb kikapcsolni…de talán ezzel még várj! 🙂 ) Az sem árt, ha a floppy úgy van formázva, hogy linux fájlrendszer van rajta, bár én soha nem használtam linux alatt floppy-t…kissé már elavult. Arra emléxem, a doksi ezt qrva jól leírja..( Uhu-dokumentáció, cd2 )

      A vezérlõpultban, kikapcsolhatsz rengeteg szolgáltatást, amit az uhu – valljuk be kényelem miatt – automatán indít. Pár ilyen:

      sshd
      smbd
      Lisa
      NFS
      GDM/KDM
      Ezek azért nem feltétlenül haszontalanok, a kérdés, hogy milyen rendszered van, milyen szolgáltatások kellenek, ha neted sincs, akkor a httpd sem kell, szal olvass a dolgok után, ahogy kisbetû javasolta…
      Persze, ha monolitikus kernelt forgatsz, akkor még gyorsabb. Arra meg, hogy a win mennyi idõ alatt áll fel, ne adj, mert indítsd a win-t, majd indítsd az explorert és mérd az idõt a starttól ( gép indítás ) a kezdõlap bejöveteléig. Meg fogsz lepõdni! 🙂
      Persze igazán gyors linuxra nem az uhu a megoldás, viszont – sztem – nagyon jó és a miénk! 😆 A másik, hogy ezt hagyhatod bekapcsolva, nem fog kék halált okozni..Nekem volt, hogy 2 hónapig sem volt restartolva a gépem… ❗ Ez miatt a boot idõt igen csak le…..-om. Igaz, pl a slacki boot ideje 2.6.7-es monolitikus kernellel, KDE-vel veri az xp-t és az operámra sem kell félpercet várni a rendszer felállás után…De ebbe most nem megyek bele!
      Jó linuxozást!

      Hozzászólás: Aterm #1963073
      pomm
      Felhasználó

        Gnome alatt passz, KDE alatt a konsole-nál jobb klikk a keretre és speciális…ott megtalálod.. 😆

        Hozzászólás: Minimál LINUX filmnézéshez. #1961164
        pomm
        Felhasználó

          Sagal, próbáltad a geexbox_full-t? Amivel te hozod létre a tulképpeni iso fájlt, azokkal a paraméterekkel, amiket szeretnél bele? Talán az segítene…
          Csak tippelek, de az is lehet, hogy a syslinux kernele nem támogatja az sata-ára való installt…esetleg csinálhatsz vmi hasonlót magadnak.

          Hozzászólás: Aterm #1963071
          pomm
          Felhasználó

            Milyen wm alatt?
            Fluxbox alatt beírod a /home/user/.fluxbox/keys fájlba pl. ezt:

            Mod4 y :ToggleDecor

            ekkor a winfos billentyû és az y lenyomására eltünik a kijelölt ablak kerete. 😆

            Hozzászólás: Eterm #1963004
            pomm
            Felhasználó

              nos ezt én is megtaláltam, csak nem változik semmi…egyéb 5let?

              Hozzászólás: Slackware 10 + X.Org #1962829
              pomm
              Felhasználó

                Nekem is forgatott mplayerem van slacki 10.0 alatt, nem volt gebasz…más a gond ott, nem az x.org

                Hozzászólás: PNG hiba #1962673
                pomm
                Felhasználó

                  Nem a frissítés nyírta ki! Hanem, amint az az uhus topicban is olvasható, a libpng új verziójával nem fog menni a kde! Ez nem a slacki „hibája”. Csak arra voltam kiváncsi, ez visszállítható-e…

                  Hozzászólás: PNG hiba #1962671
                  pomm
                  Felhasználó

                    Hm…köszi, felraktam a frissítést, de a kde-nek totál vége van… 🙄 Sajna a hozzátartozó progiknak is 😕 Mert elvagyok én a fluxbox-szal is…sõt, de a k3b igen hiányzik. Helyre tudom ezt vhogy kalapálni?? Vagy rakjam újra az egészet… ❓

                    Hozzászólás: MoviX #1962789
                    pomm
                    Felhasználó

                      A geexbox igen jó, esetleg emovix-szal pörkölt korong…Utóbbit arra a cd/dvd korongra pörköld amin a lejátszani kiánt filmek vannak. Fennt vannak a hómpédzsemen is, lehúzhatod öket…

                      Hozzászólás: Gimp vs HP3550 + TVTuner #1962797
                      pomm
                      Felhasználó

                        A gimp nálam sem nyomtat, gondolom ez nem nyugtat meg…arra majd vki más válaszol, de engem is érdekel…bár amennyit én nyomtatok… 😆
                        A zappingot felejtsétek már el! Más nem halottam még róla, csak azt, hogy gondok vannak vele, de azért mindíg akad valaki, aki kínlódik vele. Tedd fel a tvtime-ot. Van belõle uhu-s csomag az ubk-n, meg a honlapomon is.
                        Sok sikert!

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,571-4,580 / 5,573