Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Hali!
Kismeghajtó: figyelj oda az uhu supermount cuccaira ( legjobb kikapcsolni…de talán ezzel még várj! 🙂 ) Az sem árt, ha a floppy úgy van formázva, hogy linux fájlrendszer van rajta, bár én soha nem használtam linux alatt floppy-t…kissé már elavult. Arra emléxem, a doksi ezt qrva jól leírja..( Uhu-dokumentáció, cd2 )
A vezérlõpultban, kikapcsolhatsz rengeteg szolgáltatást, amit az uhu – valljuk be kényelem miatt – automatán indít. Pár ilyen:
sshd
smbd
Lisa
NFS
GDM/KDM
Ezek azért nem feltétlenül haszontalanok, a kérdés, hogy milyen rendszered van, milyen szolgáltatások kellenek, ha neted sincs, akkor a httpd sem kell, szal olvass a dolgok után, ahogy kisbetû javasolta…
Persze, ha monolitikus kernelt forgatsz, akkor még gyorsabb. Arra meg, hogy a win mennyi idõ alatt áll fel, ne adj, mert indítsd a win-t, majd indítsd az explorert és mérd az idõt a starttól ( gép indítás ) a kezdõlap bejöveteléig. Meg fogsz lepõdni! 🙂
Persze igazán gyors linuxra nem az uhu a megoldás, viszont – sztem – nagyon jó és a miénk! 😆 A másik, hogy ezt hagyhatod bekapcsolva, nem fog kék halált okozni..Nekem volt, hogy 2 hónapig sem volt restartolva a gépem… ❗ Ez miatt a boot idõt igen csak le…..-om. Igaz, pl a slacki boot ideje 2.6.7-es monolitikus kernellel, KDE-vel veri az xp-t és az operámra sem kell félpercet várni a rendszer felállás után…De ebbe most nem megyek bele!
Jó linuxozást!Gnome alatt passz, KDE alatt a konsole-nál jobb klikk a keretre és speciális…ott megtalálod.. 😆
Sagal, próbáltad a geexbox_full-t? Amivel te hozod létre a tulképpeni iso fájlt, azokkal a paraméterekkel, amiket szeretnél bele? Talán az segítene…
Csak tippelek, de az is lehet, hogy a syslinux kernele nem támogatja az sata-ára való installt…esetleg csinálhatsz vmi hasonlót magadnak.Milyen wm alatt?
Fluxbox alatt beírod a /home/user/.fluxbox/keys fájlba pl. ezt:Mod4 y :ToggleDecor
ekkor a winfos billentyû és az y lenyomására eltünik a kijelölt ablak kerete. 😆
nos ezt én is megtaláltam, csak nem változik semmi…egyéb 5let?
Nekem is forgatott mplayerem van slacki 10.0 alatt, nem volt gebasz…más a gond ott, nem az x.org
Nem a frissítés nyírta ki! Hanem, amint az az uhus topicban is olvasható, a libpng új verziójával nem fog menni a kde! Ez nem a slacki „hibája”. Csak arra voltam kiváncsi, ez visszállítható-e…
Hm…köszi, felraktam a frissítést, de a kde-nek totál vége van… 🙄 Sajna a hozzátartozó progiknak is 😕 Mert elvagyok én a fluxbox-szal is…sõt, de a k3b igen hiányzik. Helyre tudom ezt vhogy kalapálni?? Vagy rakjam újra az egészet… ❓
A geexbox igen jó, esetleg emovix-szal pörkölt korong…Utóbbit arra a cd/dvd korongra pörköld amin a lejátszani kiánt filmek vannak. Fennt vannak a hómpédzsemen is, lehúzhatod öket…
A gimp nálam sem nyomtat, gondolom ez nem nyugtat meg…arra majd vki más válaszol, de engem is érdekel…bár amennyit én nyomtatok… 😆
A zappingot felejtsétek már el! Más nem halottam még róla, csak azt, hogy gondok vannak vele, de azért mindíg akad valaki, aki kínlódik vele. Tedd fel a tvtime-ot. Van belõle uhu-s csomag az ubk-n, meg a honlapomon is.
Sok sikert! -
SzerzőBejegyzés