Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
várj, 15 perc és lehúzhatod a honlapomról…
hali, akkor húzz bele:
grub-install /dev/hda
😆
A menu.lst viszont hozd létre! Utána nem lesz logo a grub hátterében, de ez most, gondolom, a legkisebb gondod. Azt majd a splashimage-val belövöd.
nem hiszem hogy ezért kernelt kéne forgatnod…Az uhu vezpult, mindig egy default értéket mutat, az nem a moncsid frekije. Azt az x86free-bõl tudohatod meg…
szvsz, a forrás a legjobb, ha jól csinálod. Az tényleg optimalizálva van. Azonkívül itt legtöbben ( pláne akiknek ilyen gondjuk van ) nem felügyelnek rendszereket! 😆 De kényelem RLZ! 🙂
ettõl még mindig nem tudom a menu.lst tartalmát, azt kéne bekopizni…
yast: hm…mi lenne ha azt próbálnád amit írtam, nem azt a yast csodát…Nah, ez a gond. Tegnap éjjel azt csináltam, amit most írtál. Azt nem tudom, hogy miért nem írja meg. Aztán ( mivel azért nem álmom a parancssoros cdírás ) simán a létrehozott iso-t k3b vel ki akartam írni.
nah, egész pontosan ezzel van a gondom:
root:/mnt# mkisofs -b cdboot.288 -c boot.catalog -J /tmp/mycd | cdrecord speed=8 dev=0,0,0
Warning: creating filesystem with (nonstandard) Joliet extensions
but without (standard) Rock Ridge extensions.
It is highly recommended to add Rock Ridge
cdrecord: No tracks specified. Need at least one.
Usage: cdrecord [options] track1…tracknUse cdrecord -help
to get a list of valid options.Use cdrecord blank=help
to get a list of valid blanking options.Use cdrecord dev=b,t,l driveropts=help -checkdrive
to get a list of drive specific options.Use cdrecord dev=help
to get a list of possible SCSI transport specifiers.
root:/mnt#
🙄Nem a grubot kellene szerkesztened? Ha a suse indul, másold be ide a menu.lst fájlod, talán lesz vkinek 5lete.
Ha jól tudom a netrõl updatelehetõ a rendszer. Még ha nem is fullos verziód van, updatelni, telepíteni tudsz a yast-ból.
Zenei cd: elképzelhetõ ( nálam is így van ) hogy a zenei cd lejátszásnál, ígényelné azt a vacak kábelt a cdrom és a hangkari között. Tuti van rá vmi megoldás, csak engem annyira nem érdekelt soha, hogy utána sem néztem. Ha vmi annyira kellett begrabbeltem.
Sata: passszmentõ lemez:
Create a filesystem in your floppy disk (e.g. mke2fs /dev/fd0).
Mount the floppy on somewhere, say, /mnt.
Copy the GRUB images to the directory /mnt/boot/grub. Only stage1, stage2 and menu.lst are necessary. You may not copy *stage1_5.
Unmount the floppy.
Run the following commands (note that the executable grub may reside in a different directory in your system, for example, /usr/sbin):/sbin/grub –batch –device-map=/dev/null <
device (fd0) /dev/fd0
root (fd0)
setup (fd0)
quitBlaci, tudom, hogy igazad van. Csak arra céloztam, hogy mindenre egyenlõre nincs csomag. Ha ezeket a progikat vki elkezdi rpm-bõl vagy deb csomikból telepítgetni, akkor az gázosabb, mintha fordít. Arról nem szólva, hogy van, amit soha nem raknék fel csomagból ( pl.: mplayer ). Ezenkívül, nem baj ha a kezdetben megtanulja vki a program fordítás menetét, mert ez elkerülhetetlen, ha normálisan és normális linuxot akarsz használni. Ami tény, hogy ha nekem kell vmi progi, azért én is az ubk.uhulinux-on ( uhu-hoz) és a linuxpackages.net-en ( slackihez ) nézek elösször körül.
-
SzerzőBejegyzés