pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,601-4,610 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: bootcd GRUB-bal #1961486
    pomm
    Felhasználó

      várj, 15 perc és lehúzhatod a honlapomról…

      Hozzászólás: bootcd GRUB-bal #1961482
      pomm
      Felhasználó

        hali, akkor húzz bele:

        grub-install /dev/hda

        😆

        A menu.lst viszont hozd létre! Utána nem lesz logo a grub hátterében, de ez most, gondolom, a legkisebb gondod. Azt majd a splashimage-val belövöd.

        Hozzászólás: Monitor probléma #1960801
        pomm
        Felhasználó

          nem hiszem hogy ezért kernelt kéne forgatnod…Az uhu vezpult, mindig egy default értéket mutat, az nem a moncsid frekije. Azt az x86free-bõl tudohatod meg…

          Hozzászólás: bootcd GRUB-bal #1961479
          pomm
          Felhasználó
            Hozzászólás: más csomagok #1961431
            pomm
            Felhasználó

              szvsz, a forrás a legjobb, ha jól csinálod. Az tényleg optimalizálva van. Azonkívül itt legtöbben ( pláne akiknek ilyen gondjuk van ) nem felügyelnek rendszereket! 😆 De kényelem RLZ! 🙂

              Hozzászólás: Telepítés elõtt #1960299
              pomm
              Felhasználó

                ettõl még mindig nem tudom a menu.lst tartalmát, azt kéne bekopizni…
                yast: hm…mi lenne ha azt próbálnád amit írtam, nem azt a yast csodát…

                Hozzászólás: bootcd GRUB-bal #1961477
                pomm
                Felhasználó

                  Nah, ez a gond. Tegnap éjjel azt csináltam, amit most írtál. Azt nem tudom, hogy miért nem írja meg. Aztán ( mivel azért nem álmom a parancssoros cdírás ) simán a létrehozott iso-t k3b vel ki akartam írni.

                  Hozzászólás: bootcd GRUB-bal #1961475
                  pomm
                  Felhasználó

                    nah, egész pontosan ezzel van a gondom:

                    root:/mnt# mkisofs -b cdboot.288 -c boot.catalog -J /tmp/mycd | cdrecord speed=8 dev=0,0,0
                    Warning: creating filesystem with (nonstandard) Joliet extensions
                    but without (standard) Rock Ridge extensions.
                    It is highly recommended to add Rock Ridge
                    cdrecord: No tracks specified. Need at least one.
                    Usage: cdrecord [options] track1…trackn

                    Use cdrecord -help
                    to get a list of valid options.

                    Use cdrecord blank=help
                    to get a list of valid blanking options.

                    Use cdrecord dev=b,t,l driveropts=help -checkdrive
                    to get a list of drive specific options.

                    Use cdrecord dev=help
                    to get a list of possible SCSI transport specifiers.
                    root:/mnt#
                    🙄

                    Hozzászólás: Telepítés elõtt #1960297
                    pomm
                    Felhasználó

                      Nem a grubot kellene szerkesztened? Ha a suse indul, másold be ide a menu.lst fájlod, talán lesz vkinek 5lete.
                      Ha jól tudom a netrõl updatelehetõ a rendszer. Még ha nem is fullos verziód van, updatelni, telepíteni tudsz a yast-ból.
                      Zenei cd: elképzelhetõ ( nálam is így van ) hogy a zenei cd lejátszásnál, ígényelné azt a vacak kábelt a cdrom és a hangkari között. Tuti van rá vmi megoldás, csak engem annyira nem érdekelt soha, hogy utána sem néztem. Ha vmi annyira kellett begrabbeltem.
                      Sata: passsz

                      mentõ lemez:

                      Create a filesystem in your floppy disk (e.g. mke2fs /dev/fd0).
                      Mount the floppy on somewhere, say, /mnt.
                      Copy the GRUB images to the directory /mnt/boot/grub. Only stage1, stage2 and menu.lst are necessary. You may not copy *stage1_5.
                      Unmount the floppy.
                      Run the following commands (note that the executable grub may reside in a different directory in your system, for example, /usr/sbin):

                      /sbin/grub –batch –device-map=/dev/null < device (fd0) /dev/fd0
                      root (fd0)
                      setup (fd0)
                      quit

                      Hozzászólás: más csomagok #1961429
                      pomm
                      Felhasználó

                        Blaci, tudom, hogy igazad van. Csak arra céloztam, hogy mindenre egyenlõre nincs csomag. Ha ezeket a progikat vki elkezdi rpm-bõl vagy deb csomikból telepítgetni, akkor az gázosabb, mintha fordít. Arról nem szólva, hogy van, amit soha nem raknék fel csomagból ( pl.: mplayer ). Ezenkívül, nem baj ha a kezdetben megtanulja vki a program fordítás menetét, mert ez elkerülhetetlen, ha normálisan és normális linuxot akarsz használni. Ami tény, hogy ha nekem kell vmi progi, azért én is az ubk.uhulinux-on ( uhu-hoz) és a linuxpackages.net-en ( slackihez ) nézek elösször körül.

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,601-4,610 / 5,573