pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,751-4,760 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: mount cdrom #1958977
    pomm
    Felhasználó

      de kiadja, viszont berumlizhat tõle… Amúgy az automunttal ( vagy supermounttal ) sztem is csak jobbá tehetik a linuxot, mert aki nem akarja kikapcsolhatja vagy ( ha olyan disztrit használ ) le sem forgatja. Aki meg kezdõ, annak tényleg jól jön… Mondjuk nekem is több bajom volt vele, mint hasznom. Igaz én max 2 hetetnte rakok be cd-t vagy dvd-t a gépembe. Uhu alatt a dvd írást is megrumlizta a supermount. Ha írtam dvd-t, utána felejtõs volt a dvd író másra. Magyarul, hiába raktam bele más médiumot, nem látta.

      Hozzászólás: Grub probléma #1958677
      pomm
      Felhasználó

        Olyan gondom van, szintén a grubbal, hogy beragadt az mbr-be (asszem) és hiába formáztam, particionáltam újra, újrainduláskor elárasztja a képernyõt a grub grub grub a végtelenségig.
        a linux cfdisket használtam, töröltem a partíciót, fat 16-os fájlrendszert adtam neki, aztán az fdisk-kel is újrapartícionáltam, a DOS is feltelepült de bebootolni nem tudott utána sem.
        Csak Dos-os indítólemezzel tudok bootolni.

        Mit tegyek, hogy a GRUB eltünjön?

        fdisk mbr

        ha jól emléxem, a sima fdisk kevés lesz neki…

        pomm
        Felhasználó

          Tedd fel az operát, a konqueror nálam sem egy villám, de az explorernél akkor is gyorsabb volt. Beállítás gond nem hiszem hogy lehet, mert akkor nem is menne a neted. Egy próbát mindenesetre megér…

          http://www.opera.com/download/?lng=en&ver=7.52

          itt van rpm csomag és forrás is. Nyelvi fájlt már nem tudom honnan szedtem le, de ha nem találsz és adsz egy emilt, szívesen küldöm..

          Hozzászólás: Slackware 10.0 #1955131
          pomm
          Felhasználó

            Istenem, hogy ez eszembe se jutott… 😳 Hiába meleg van… a hdparm -tT /dev/hda parancsra 5MB/s sebességet dobott, ez 50 szokott lenni… 😳

            köszi

            Hozzászólás: Slackware 10.0 #1955129
            pomm
            Felhasználó

              Nos, köszi de ezekkel a beállításokkal sem ment a tapipadom, majd kisakkozom vhogy csak elindul… 😆
              Azért még nagy általánoságban lenne pár kérdésem:

              A rendszer indulásakor sokat tököl az rc.hotlpug-nál illetve a /sbin/ldconfig-nál. Letilthatom ezeket következmények nélkül?
              Néha meglepõen lassul a rendszerem ( tudom a kde nem a gyorsaságáról híres, de fluxbox alatt is tapasztaltam ) fõleg programok fordításánál fordul elõ, hogy az egér kurzor igen késve követi az egér mozgását. Meglepõ, mert uhu alatt illetve slacki 9.1 alatt ilyenre nem volt példa. ( a vas ugyanaz )
              Most ennyi ugrott be…:)

              Hozzászólás: Slackware 10.0 #1955124
              pomm
              Felhasználó

                Inteles hang karim van, ott semmi hasonló nincs, amúgy ue. a probléma volt a nagy géppemmel is, ue. a driver kellene hozzá ( i8xx ) Itt sem ment, és itt sincs kikommentezve. Amúgy az eredeti kernellel ( notebookon ) az acpi sem megy, tehát inkább az egeret oldanám meg 2.6.7 alatt, mert a leforgatott kernellel, amúgy jól müxik minden. Mellesleg ha modulként tettem be a kernelbe a hang cuccost, akkor az új kernellel sem ment, de fixen ok.

                Hozzászólás: Slackware 10.0 #1955122
                pomm
                Felhasználó

                  Sziasztok!

                  Megakadtam megint egy kicsit…. 😥 Adva van egy notebook, mezei tapipaddal. A slacki alapból felismeri, kis finomítással az xorg.conf-on müxik is rendesen. Viszont a gyári kernellel nem tudok hangot elõcsalni a slackibõl, így kénytelen voltam kernelt forgatni hozzá ( 2.6.7-est ). Ebben viszont a tapipad nem müxik úgy ha „rákoppintok”, a klikkelést kizárólag az egérgombokkal fogadja el. Nos ez rettentõen idegesít. Megnéztem, alapból a ps2-es mouse-t töltö be modulként. A hely a /dev/mouse. Ha a leforgatott kernelben így csinálom, nem müxik…Miért??? 🙄
                  A másik:
                  Az eredeti kernellel, amikor startol a slacki, fullscreenen megy ( tudom ez apróság, de engem érdekel ). A leforgatott kernellel pedig csak középen látható a boot folyamat. Gondolom az egyiknél 1024×768-as a felbontás a másiknál 800×600-as, csak azt nem tudom ezt hol adhatom meg a kernelben.

                  Köszi..

                  Hozzászólás: UHU Grub-jába új téma? #1957929
                  pomm
                  Felhasználó

                    Telepítési alapok
                    =================

                    Ez a dokumentum az általános telepítési instrukciókat tartalmazza.

                    A csomag nem igényel függõségeket, és bináris állományt is tartalmaz. Ezáltal nem
                    szükséges lefordítani.

                    1. A csomag fordítása: ‘build’
                    2. A csomag telepítése: rendszergazdai módban ‘install’-ra kattintva a
                    /boot/themes könyvtárba kerül a tux téma. (Figyelem! Ez csak akkor következik
                    be, ha létezik a könyvtár.)
                    3. A téma aktiválása: pl. grub esetén ‘gfxmenu (hdx,y)/boot/themes/tux’ beírásá-
                    val a /boot/grub/menu.lst file-ba, ahol (hdx,y) e file helye (merevlemez, par-
                    tíció). (Ne legyen két gfxmenu sor a file-ban.)

                    Mér is akarod a buildet futtatni???? install azt jocakát, nálam simán ment 🙂

                    Hozzászólás: UHU Grub-jába új téma? #1957927
                    pomm
                    Felhasználó

                      Figyelj, ott fogod a képet lecseréled amire akarod, aztán lefuttatod…létrehoz egy fájlt, bemásolod a /boot/themes vagy mi alá, megadod az utat a menu.lst-ben és láss csodát más lesz a grubod…vagy mást akartál????? 🙄

                      Hozzászólás: jelszó??? #1958309
                      pomm
                      Felhasználó

                        nálam így müxik:
                        adduser ( persze rootként )
                        utána csak entert nyomok mindenre. Ezután ha beírod a user nevet, ütsz egy entert, utána még egyet és bennt vagy…így nem jó?????? 🙄

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,751-4,760 / 5,573