Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
de kiadja, viszont berumlizhat tõle… Amúgy az automunttal ( vagy supermounttal ) sztem is csak jobbá tehetik a linuxot, mert aki nem akarja kikapcsolhatja vagy ( ha olyan disztrit használ ) le sem forgatja. Aki meg kezdõ, annak tényleg jól jön… Mondjuk nekem is több bajom volt vele, mint hasznom. Igaz én max 2 hetetnte rakok be cd-t vagy dvd-t a gépembe. Uhu alatt a dvd írást is megrumlizta a supermount. Ha írtam dvd-t, utána felejtõs volt a dvd író másra. Magyarul, hiába raktam bele más médiumot, nem látta.
Olyan gondom van, szintén a grubbal, hogy beragadt az mbr-be (asszem) és hiába formáztam, particionáltam újra, újrainduláskor elárasztja a képernyõt a grub grub grub a végtelenségig.
a linux cfdisket használtam, töröltem a partíciót, fat 16-os fájlrendszert adtam neki, aztán az fdisk-kel is újrapartícionáltam, a DOS is feltelepült de bebootolni nem tudott utána sem.
Csak Dos-os indítólemezzel tudok bootolni.Mit tegyek, hogy a GRUB eltünjön?
fdisk mbr
ha jól emléxem, a sima fdisk kevés lesz neki…
Tedd fel az operát, a konqueror nálam sem egy villám, de az explorernél akkor is gyorsabb volt. Beállítás gond nem hiszem hogy lehet, mert akkor nem is menne a neted. Egy próbát mindenesetre megér…
http://www.opera.com/download/?lng=en&ver=7.52
itt van rpm csomag és forrás is. Nyelvi fájlt már nem tudom honnan szedtem le, de ha nem találsz és adsz egy emilt, szívesen küldöm..
Istenem, hogy ez eszembe se jutott… 😳 Hiába meleg van… a hdparm -tT /dev/hda parancsra 5MB/s sebességet dobott, ez 50 szokott lenni… 😳
köszi
Nos, köszi de ezekkel a beállításokkal sem ment a tapipadom, majd kisakkozom vhogy csak elindul… 😆
Azért még nagy általánoságban lenne pár kérdésem:A rendszer indulásakor sokat tököl az rc.hotlpug-nál illetve a /sbin/ldconfig-nál. Letilthatom ezeket következmények nélkül?
Néha meglepõen lassul a rendszerem ( tudom a kde nem a gyorsaságáról híres, de fluxbox alatt is tapasztaltam ) fõleg programok fordításánál fordul elõ, hogy az egér kurzor igen késve követi az egér mozgását. Meglepõ, mert uhu alatt illetve slacki 9.1 alatt ilyenre nem volt példa. ( a vas ugyanaz )
Most ennyi ugrott be…:)Inteles hang karim van, ott semmi hasonló nincs, amúgy ue. a probléma volt a nagy géppemmel is, ue. a driver kellene hozzá ( i8xx ) Itt sem ment, és itt sincs kikommentezve. Amúgy az eredeti kernellel ( notebookon ) az acpi sem megy, tehát inkább az egeret oldanám meg 2.6.7 alatt, mert a leforgatott kernellel, amúgy jól müxik minden. Mellesleg ha modulként tettem be a kernelbe a hang cuccost, akkor az új kernellel sem ment, de fixen ok.
Sziasztok!
Megakadtam megint egy kicsit…. 😥 Adva van egy notebook, mezei tapipaddal. A slacki alapból felismeri, kis finomítással az xorg.conf-on müxik is rendesen. Viszont a gyári kernellel nem tudok hangot elõcsalni a slackibõl, így kénytelen voltam kernelt forgatni hozzá ( 2.6.7-est ). Ebben viszont a tapipad nem müxik úgy ha „rákoppintok”, a klikkelést kizárólag az egérgombokkal fogadja el. Nos ez rettentõen idegesít. Megnéztem, alapból a ps2-es mouse-t töltö be modulként. A hely a /dev/mouse. Ha a leforgatott kernelben így csinálom, nem müxik…Miért??? 🙄
A másik:
Az eredeti kernellel, amikor startol a slacki, fullscreenen megy ( tudom ez apróság, de engem érdekel ). A leforgatott kernellel pedig csak középen látható a boot folyamat. Gondolom az egyiknél 1024×768-as a felbontás a másiknál 800×600-as, csak azt nem tudom ezt hol adhatom meg a kernelben.Köszi..
Telepítési alapok
=================Ez a dokumentum az általános telepítési instrukciókat tartalmazza.
A csomag nem igényel függõségeket, és bináris állományt is tartalmaz. Ezáltal nem
szükséges lefordítani.1. A csomag fordítása: ‘build’
2. A csomag telepítése: rendszergazdai módban ‘install’-ra kattintva a
/boot/themes könyvtárba kerül a tux téma. (Figyelem! Ez csak akkor következik
be, ha létezik a könyvtár.)
3. A téma aktiválása: pl. grub esetén ‘gfxmenu (hdx,y)/boot/themes/tux’ beírásá-
val a /boot/grub/menu.lst file-ba, ahol (hdx,y) e file helye (merevlemez, par-
tíció). (Ne legyen két gfxmenu sor a file-ban.)Mér is akarod a buildet futtatni???? install azt jocakát, nálam simán ment 🙂
Figyelj, ott fogod a képet lecseréled amire akarod, aztán lefuttatod…létrehoz egy fájlt, bemásolod a /boot/themes vagy mi alá, megadod az utat a menu.lst-ben és láss csodát más lesz a grubod…vagy mást akartál????? 🙄
nálam így müxik:
adduser ( persze rootként )
utána csak entert nyomok mindenre. Ezután ha beírod a user nevet, ütsz egy entert, utána még egyet és bennt vagy…így nem jó?????? 🙄 -
SzerzőBejegyzés