pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,781-4,790 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: :.Régi gép-régi linux #1956696
    pomm
    Felhasználó

      Ha már mindenki slackizik, mér ne ezt mondanám??? 😆 Szal slacki, mondjuk fluxbox-szal, egy forgatott MPlayer, aztán meglátod mi lesz belõle…

      http://ftp.slackware.hu
      http://www.mplayerhq.hu

      pomm
      Felhasználó

        Hm…az usb-vel semmi gondja a linuxnak, csak max azzal amit rádugsz… :lol:. Legfeljebb forgatsz egy új kernelt, de ha szánsz rá idõt, csak ezt a slackit ajánlom…Bár a notebookon még én is állítgatom, az asztalimon már jól müxik…

        pomm
        Felhasználó

          Hát megprószálhatod az uhu 1.1-et, de vmi kisebb wm-mel ( pl fluxbox ). Mégis a debiant vagy a slackware-t ajánlanám, mindkettõ beton stabil, csak nem biztos, hogy kezdésnek jó…Sztem szedjél le livecd-t ( uhu, knopix, Black Panther stb.. ) és nézegesd, mi, merre, hány méter. Vagy próbáld az uhu-t és/vagy a Suse-t. Nem lesz gyors, de mûködni fog, aztán majd meglátod saját magad, mi a pálya…

          Hozzászólás: File másolás #1957826
          pomm
          Felhasználó

            fogalmam sincs, hogy az ssh megy-e winnel, de vagy az scp ( man scp 😆 )
            vagy mc és itt shell kapcsolat…Esetleg használj sambát vagy ftp-t, azt tuti kezeli a win..

            pomm
            Felhasználó

              Csak egy ötlet…Nekem anno az uhu 1.0-nál volt hasonló..Ok: az xp nem tudta az uhu által írt MBR-t kezelni ( törölni sem ), fogalmam sincs miért ( mert windows! hehe )

              Hozzászólás: slacki 10 vs ekezet #1957755
              pomm
              Felhasználó

                de igen…

                Ezt hogyérted???

                /etc/profile.d/lang.sh és /etc/profile.d/lang.csh -ba hu_HU;
                X configba : Option „XkbLayout” „hu”

                én ezeket állítom be, és jó az ékezetkezelés konzolban és X alatt is.

                Nekem konzol alatt nem

                Hozzászólás: slacki 10 vs ekezet #1957745
                pomm
                Felhasználó

                  lang.sh (azaz a LANG=hu_HU) nem a programok által használt nyelvet állítja be?
                  Mondjuk az sem árthat… 😉

                  de igen…

                  Hozzászólás: slacki 10 vs ekezet #1957744
                  pomm
                  Felhasználó

                    Ha lefuttatod az xorg.conf -ot, akkor be tudod állítani!

                    Ha itt tartunk én is kérdezek… 😆

                    Szal van magyar billzetem, hosszú õûí…szal megy minden, csak a z és az y maradt az angol billzetnek megfelelõen… 🙄 Mit csesztem el? Jah és nincs hangom se…próbáltam az összes hang driver-t sem az xmms sem az mplayer nem nyikkan meg…fluxboxot használok..( ezt arra írtam, hogy nem a KDE rendszer hangok csesznek be 😆 ) 5let???

                    Hozzászólás: Mplayert mindenkinek… #1955820
                    pomm
                    Felhasználó

                      Hali!
                      Nálam ezt akkor csinálta, amikor X11 volt a driver és nem xv. Ez rendben van nálad???

                      Hozzászólás: Kezdõ #1957642
                      pomm
                      Felhasználó

                        Erre gondoltam MM… 😆 Nem akartam senkit kezdõnek nézni, de már volt itt ilyennel vkinek gondja…ha jól emléxem…ezért írtam csak le, nem cikizésbõl!

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,781-4,790 / 5,573