pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,891-4,900 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • pomm
    Felhasználó

      Fõmenü/file system/pseudo filesystems ( és bocsi, mert procot írtam, de a pseudora gondoltam, csak már késõ volt, illetve itt a proc is 😳 )

      /dev file system support (OBSOLETE)
      Automatically mount at boot

      ezt a kettõt fixe bele kell forgatni, különben nem fog menni!

      üdv

      Hozzászólás: a pc távirányítása… #1939445
      pomm
      Felhasználó

        Azt hiszem majd holnap megint neki esek, ma már zsong a fejem…és cseszi a csõröm, igen… 😆

        Hozzászólás: a pc távirányítása… #1939443
        pomm
        Felhasználó

          csak a /var/run alatt nincs lirc… 🙄

          Hozzászólás: a pc távirányítása… #1939440
          pomm
          Felhasználó

            most akkor töröljem onnan? 🙂

            Hozzászólás: a pc távirányítása… #1939438
            pomm
            Felhasználó

              root:/home/pomm# lircd -d /dev/lirc1
              lircd 0.6.6: there seems to already be a lircd process with pid 3182
              lircd 0.6.6: otherwise delete stale lockfile /var/run/lircd.pid
              root:/home/pomm# mode2
              mode2: error opening /dev/lirc
              mode2: No such device
              root:/home/pomm# irw
              root:/home/pomm#

              ennyi

              Hozzászólás: gfxboot #1945298
              pomm
              Felhasználó

                Sztem senki nem tudja hogy a fenébe kell azt használni! Már 2-szer kérdeztem én is…egyszer visszaraktam a régi grubot is, mert annyira idegesít az a sárga háttér… Most úgy vagyok vele, hogy 2-3 hetenként kapcsolom ki, azt meg kibírom…Persze megoldás érdekelne azért! 😉

                😆 😆 😆

                pomm
                Felhasználó

                  vagy kihagyta a /proc-ból a deves támogatást illetve automountot…

                  A probléma annyi volt ( feljebb felow kérdésére ) hogy kihagytam egy chipset támogatást… 😳 Gyorsan jelölgettem valszeg a dolgokat és az alatta levõt jelöltem be, mint amit szerettem volna…

                  Hozzászólás: gfxboot #1945295
                  pomm
                  Felhasználó

                    Uhu 1.1 2-es cd:

                    Package: gfxboot
                    Version: 2.2-5.3
                    Section: Development/Tools
                    Priority: optional
                    Architecture: i386
                    Depends: bash, glibc (>= 2.3.2), perl, uhu-pkg, xfree86 (>= 4.3.0.1)
                    Distribution: UHU Linux 1.1
                    Vendor: UHU Linux Team
                    Installed-Size: 92
                    Installed-Sizes:
                    92 /usr
                    20 /usr/share
                    16 /usr/share/doc
                    Maintainer: UHU Maintainer Team
                    Source: gfxboot_2.2-5
                    Description: Grafikus üdvözlõképernyõ készítõ rendszerbetöltõkhöz
                    Filename: packages/gfxboot_2.2-5.3_i386.uhu
                    Size: 40792

                    Hozzászólás: a pc távirányítása… #1939436
                    pomm
                    Felhasználó

                      /dev-ben van egy lircold nevû mappa abban egy serial nevû fájl van. Azonkívül vannak még közvetlen a /dev-ben :
                      lirc
                      lircd
                      lircd1
                      lircm
                      nevû fájlok
                      Kernel 2-4-22-es gyári uhu kernel.

                      Hozzászólás: a pc távirányítása… #1939434
                      pomm
                      Felhasználó

                        5 perc alatt be lehet lõni,m tom már hallottam párszor… 😆

                        Nos, leforgattam a lirc-0.6.6 -ot. A remotes.tar.bz2-bõl a karimhoz tartozo lircd.conf-ot ( kword) betettem az /etclircd.conf helyére.Kiadtam a chmod 666 /dev/lircd parancsot. KB ennyi…

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,891-4,900 / 5,573