Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Hm, szal lehet hogy 1024×768-on kéne próbálkoznod! Amúgy karakteres felületrõl a prancs: startx kde vagy startx gnome illetve ha a kdm kell akkor kdm ha a gdm akkor gdm a parancs. Ha nem indul sajna kézzel kell szerkesztened az xfree86.conf-ot ( de jobb mint újra rakni 😆 )
Próbáld azt, hogy mentsd el az xfree86.conf-ot xfree86.old néven! ( használd a midnight commandert, azzal egyszerû lesz! ) utána töröld az 1280×1024 -es beállítást itt:Section „Screen”
DefaultDepth 16
SubSection „Display”
Depth 15
Modes „1280×1024” „1024×768” „800×600” „640×480”
EndSubSection
SubSection „Display”
Depth 16
Modes „1280×1024” „1024×768” „800×600” „640×480”
EndSubSection
SubSection „Display”
Depth 24
Modes „1280×1024” „1024×768” „800×600” „640×480”
EndSubSection
SubSection „Display”
Depth 32
Modes „1280×1024” „1024×768” „800×600” „640×480”
EndSubSection
SubSection „Display”
Depth 8
Modes „1280×1024” „1024×768” „800×600” „640×480”
EndSubSectionHa így se megy érdemes, még a 800×600 is próbálni. Ha van grafikusod ( tök mindegy mennyire ratyi felbontásban! ), ott már indíthatod a sax2 és belõheted neked tetszõen! Csak a tesztet ne hagyd ki, mert akkor biztos látod, mi az ami megy és mi az ami nem!
cat /ahol/az/mpeg/van /ahol/a/másik/másik/mpeg/van | mencoder -noidx -oac copy -ovc copy -o /home/user/oszefuzott.mpg –
A végérõl NE maradjon le a kötõjel!
ok,átírom…izé,engedélyztem a devfs + a procfs-t,de ugyan az a hiba….
A devfs automount is bennt van?
Uhu van az egyik gépen slacki a masikon ( bár ez utóbbit most pihentetem, mert az uhu-n vannak megoldatlan gondjaim 😆 ) Kb februárban rakhattam fel…nem tudom pontosan és kb 20-25ször volt kikapcsolva! 😆
GFSoldier
Elküldve: Csüt Máj 27, 2004 1:27 am Hozzászólás témája:
Jó hát, nah, végülis a kérdés az volt, hogy „Mennyi ideje használom az oprendszerem”. Az NT óta végülis operációs rendszernek tekinthetõ a windowsjah, menj wines fórumra! 😆
Ha nem nagy a változtatás akkor csak updateli az eredeti bzImage-t, tehát nem forgatja az egészet újra. Már ha nem átraktad hanem kopiztad a bzImage-t a /linux/arch/i386/boot-ból a /boot alá..
üdv
ok, nézem a configját…hát elég gáz, hogy alapból jelszó nélkülit állít be…Mondjuk ha vki ezt nem tudja, akkor akár az adatainak is annyi lehet…Azt tudom, hogy 1.0 alatt nem ment jelszó nélkül, pedig ugyanezt a parancsot használtam, és ugyanígy a vezpultban állítottam! Végülis biztonsági lyuk…
Nah mindegy, ennyivel okosabb lettem… 😆Gege, hol? A vezpultban állítottam, ott nincs ilyen, a másik gépem a hálóban friss install, arról tudom, hogy csak a vezpultban engedélyeztem ami kell! Ha alapból engedélyezi a jelszó nélkülit, akkor gáz van! 😆
Hogy érted azt, hogy a kde-re hivatkoztál??? Amúgy ha megint ezt csinálná, akkor másold be a /var/log/xfree86.log végét, hátha abból okosodunk. Esetleg egy xfree86.conf sem ártana. Asszem SuSe-ban is az /etc/X11-ben van, de nem biztos…
Próbáld a tvtime-ot és/vagy az mplayer-t. Ha azokkal is ugyanezt csinálja akkor vga gond,hanem, akkor megoldódott! 😆
Fõmenü/file system/pseudo filesystems ( és bocsi, mert procot írtam, de a pseudora gondoltam, csak már késõ volt, illetve itt a proc is 😳 )
/dev file system support (OBSOLETE)
Automatically mount at bootezt a kettõt fixe bele kell forgatni, különben nem fog menni!
üdv
-
SzerzőBejegyzés