pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,881-4,890 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: suse 9.0 multimédia probléma #1944509
    pomm
    Felhasználó

      Hm, szal lehet hogy 1024×768-on kéne próbálkoznod! Amúgy karakteres felületrõl a prancs: startx kde vagy startx gnome illetve ha a kdm kell akkor kdm ha a gdm akkor gdm a parancs. Ha nem indul sajna kézzel kell szerkesztened az xfree86.conf-ot ( de jobb mint újra rakni 😆 )
      Próbáld azt, hogy mentsd el az xfree86.conf-ot xfree86.old néven! ( használd a midnight commandert, azzal egyszerû lesz! ) utána töröld az 1280×1024 -es beállítást itt:

      Section „Screen”
      DefaultDepth 16
      SubSection „Display”
      Depth 15
      Modes „1280×1024” „1024×768” „800×600” „640×480”
      EndSubSection
      SubSection „Display”
      Depth 16
      Modes „1280×1024” „1024×768” „800×600” „640×480”
      EndSubSection
      SubSection „Display”
      Depth 24
      Modes „1280×1024” „1024×768” „800×600” „640×480”
      EndSubSection
      SubSection „Display”
      Depth 32
      Modes „1280×1024” „1024×768” „800×600” „640×480”
      EndSubSection
      SubSection „Display”
      Depth 8
      Modes „1280×1024” „1024×768” „800×600” „640×480”
      EndSubSection

      Ha így se megy érdemes, még a 800×600 is próbálni. Ha van grafikusod ( tök mindegy mennyire ratyi felbontásban! ), ott már indíthatod a sax2 és belõheted neked tetszõen! Csak a tesztet ne hagyd ki, mert akkor biztos látod, mi az ami megy és mi az ami nem!

      Hozzászólás: mpg-k egymas utan fuzese #1945907
      pomm
      Felhasználó

        cat /ahol/az/mpeg/van /ahol/a/másik/másik/mpeg/van | mencoder -noidx -oac copy -ovc copy -o /home/user/oszefuzott.mpg –

        A végérõl NE maradjon le a kötõjel!

        pomm
        Felhasználó

          ok,átírom…izé,engedélyztem a devfs + a procfs-t,de ugyan az a hiba….

          A devfs automount is bennt van?

          Hozzászólás: Ki mióta használja operációs rendszerét ? #1945720
          pomm
          Felhasználó

            Uhu van az egyik gépen slacki a masikon ( bár ez utóbbit most pihentetem, mert az uhu-n vannak megoldatlan gondjaim 😆 ) Kb februárban rakhattam fel…nem tudom pontosan és kb 20-25ször volt kikapcsolva! 😆

            GFSoldier
            Elküldve: Csüt Máj 27, 2004 1:27 am Hozzászólás témája:
            Jó hát, nah, végülis a kérdés az volt, hogy „Mennyi ideje használom az oprendszerem”. Az NT óta végülis operációs rendszernek tekinthetõ a windows

            jah, menj wines fórumra! 😆

            pomm
            Felhasználó

              Ha nem nagy a változtatás akkor csak updateli az eredeti bzImage-t, tehát nem forgatja az egészet újra. Már ha nem átraktad hanem kopiztad a bzImage-t a /linux/arch/i386/boot-ból a /boot alá..

              üdv

              Hozzászólás: Rossz beállítás vagy biztonsági lyuk???? #1945776
              pomm
              Felhasználó

                ok, nézem a configját…hát elég gáz, hogy alapból jelszó nélkülit állít be…Mondjuk ha vki ezt nem tudja, akkor akár az adatainak is annyi lehet…Azt tudom, hogy 1.0 alatt nem ment jelszó nélkül, pedig ugyanezt a parancsot használtam, és ugyanígy a vezpultban állítottam! Végülis biztonsági lyuk…
                Nah mindegy, ennyivel okosabb lettem… 😆

                Hozzászólás: Rossz beállítás vagy biztonsági lyuk???? #1945775
                pomm
                Felhasználó

                  Gege, hol? A vezpultban állítottam, ott nincs ilyen, a másik gépem a hálóban friss install, arról tudom, hogy csak a vezpultban engedélyeztem ami kell! Ha alapból engedélyezi a jelszó nélkülit, akkor gáz van! 😆

                  Hozzászólás: suse 9.0 multimédia probléma #1944506
                  pomm
                  Felhasználó

                    Hogy érted azt, hogy a kde-re hivatkoztál??? Amúgy ha megint ezt csinálná, akkor másold be a /var/log/xfree86.log végét, hátha abból okosodunk. Esetleg egy xfree86.conf sem ártana. Asszem SuSe-ban is az /etc/X11-ben van, de nem biztos…

                    pomm
                    Felhasználó

                      Próbáld a tvtime-ot és/vagy az mplayer-t. Ha azokkal is ugyanezt csinálja akkor vga gond,hanem, akkor megoldódott! 😆

                      pomm
                      Felhasználó

                        Fõmenü/file system/pseudo filesystems ( és bocsi, mert procot írtam, de a pseudora gondoltam, csak már késõ volt, illetve itt a proc is 😳 )

                        /dev file system support (OBSOLETE)
                        Automatically mount at boot

                        ezt a kettõt fixe bele kell forgatni, különben nem fog menni!

                        üdv

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,881-4,890 / 5,573