pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,901-4,910 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: a pc távirányítása… #1939433
    pomm
    Felhasználó

      nekem ez az egész tök homály és ez az egyik fõ gond! Mert ha leforgattam rá a lircet és az hiba nélkül lefutott, akkor mi a fene baja van. Nem értem ezt a gyári kütyüt benne…

      Hozzászólás: a pc távirányítása… #1939429
      pomm
      Felhasználó

        na h, most már errorozik…én ezt nem értem… Mi a fenéért nem azzal a progival foglalkozik amit forgattam, miért azt a szájba b*******ott eredeti uhu-st nyomja…kezdem elveszíteni a fejem… 😆

        Hozzászólás: a pc távirányítása… #1939427
        pomm
        Felhasználó

          Jó, de hogy az istenbe indítsam el? Komolyan mondom a kernel forgatás egyszerûbb! Ahogy elnézem a kimenetet, ez az eredeti ( értsd uhu gyári ) lirc_gpio akarja futtatni, szal akkor meg szívás van. Hogy mér nem sikít startnál azt nem tudom, nem kellene ezt nekem az uhu vezpultban állítanom? Mert ott van ilyen… 🙄

          Hozzászólás: a pc távirányítása… #1939425
          pomm
          Felhasználó

            nem sikít, ez nekem is feltünt…de nem is megy…

            root:/home/pomm# irw
            connect: Connection refused

            Hozzászólás: gfxboot #1945292
            pomm
            Felhasználó

              Engem is idegesített már a sárga, ezért most az UHU live -ban levõt használom, ez nagyon szuper, de tényleg jó lenne, ha lenne több vhol, vagy esetleg lehetne vhogy készíteni!

              Hozzászólás: a pc távirányítása… #1939423
              pomm
              Felhasználó

                root:/home/pomm# lsmod
                Module Size Used by Not tainted
                mousedev 5368 1 (autoclean)
                input 5984 0 (autoclean) [mousedev]
                af_packet 12008 0 (autoclean)
                rtc 10092 0 (autoclean)
                supermount 79680 1 (autoclean)
                printer 8704 0
                thermal 8132 0 (unused)
                processor 11012 0 [thermal]
                fan 2464 0 (unused)
                button 3628 0 (unused)
                battery 6976 0 (unused)
                asus_acpi 10188 0 (unused)
                ac 2752 0 (unused)
                ehci-hcd 19052 0 (unused)
                parport_pc 29512 1 (autoclean)
                lp 8256 0
                parport 36008 1 [parport_pc lp]
                serial 51556 0
                usb-ohci 21160 0 (unused)
                usbcore 77132 1 [printer ehci-hcd usb-ohci]
                snd-intel8x0 21832 1
                snd-ac97-codec 52364 0 [snd-intel8x0]
                snd-pcm-oss 42532 0 (unused)
                snd-mixer-oss 14128 1 [snd-pcm-oss]
                snd-seq-oss 32224 0 (unused)
                snd-seq-midi-event 6336 0 [snd-seq-oss]
                snd-seq 45328 2 [snd-seq-oss snd-seq-midi-event]
                snd-pcm 82816 0 [snd-intel8x0 snd-pcm-oss]
                snd-timer 19620 0 [snd-seq snd-pcm]
                gameport 3332 0 [snd-intel8x0]
                snd-page-alloc 9268 0 [snd-intel8x0 snd-pcm]
                snd-mpu401-uart 4844 0 [snd-intel8x0]
                snd-rawmidi 18400 0 [snd-mpu401-uart]
                snd-seq-device 5740 0 [snd-seq-oss snd-seq snd-rawmidi]
                snd 45764 0 [snd-intel8x0 snd-ac97-codec snd-pcm-oss snd-mixer-oss snd-seq-oss snd-seq-midi-event snd-seq snd-pcm snd-timer snd-mpu401-uart snd-rawmidi snd-seq-device]
                sis900 14320 1
                bttv 99904 0
                i2c-algo-bit 8168 0 [bttv]
                videodev 8960 3 [bttv]
                soundcore 6852 0 [snd bttv]
                tuner 11496 1
                i2c-core 20836 0 [bttv i2c-algo-bit tuner]
                ext2 40640 1
                xfs 502016 0 (unused)
                reiserfs 201748 0 (unused)
                jfs 158056 0 (unused)
                lvm-mod 48224 0 (unused)
                raid5 19272 0 (unused)
                xor 10332 0 [raid5]
                raid1 15536 0 (unused)
                raid0 3976 0 (unused)
                multipath 10224 0 (unused)
                linear 2120 0 (unused)
                md 51584 0 [raid5 raid1 raid0 multipath linear]
                sr_mod 19256 0
                cdrom 32480 0 [sr_mod]
                sd_mod 13580 0 (unused)
                ide-scsi 11568 0
                scsi_mod 108480 3 [sr_mod sd_mod ide-scsi]

                pontosan megcsináltam…volt restart éppen az elõbb. A fentit kaptam utána…modules-conf-ban benn volt még az elõzõ próbálkozás óta..

                Hozzászólás: a pc távirányítása… #1939421
                pomm
                Felhasználó

                  lirc.copnf elírás volt, az valóban lircd.conf…de a fentiekbõl nem igazán látom át, hogy mopst tulképpen mit is kellene csinálnom… 😳

                  Hozzászólás: a pc távirányítása… #1939408
                  pomm
                  Felhasználó

                    root:/home/pomm# modprobe lirc_gpio
                    /lib/modules/2.4.24-7/kernel/3rdparty/lirc/lirc_gpio.o: init_module: Invalid request code
                    Hint: insmod errors can be caused by incorrect module parameters, including invalid IO or IRQ parameters.
                    You may find more information in syslog or the output from dmesg
                    /lib/modules/2.4.24-7/kernel/3rdparty/lirc/lirc_gpio.o: insmod /lib/modules/2.4.24-7/kernel/3rdparty/lirc/lirc_gpio.o failed
                    /lib/modules/2.4.24-7/misc/lirc_gpio.o: init_module: Invalid request code
                    Hint: insmod errors can be caused by incorrect module parameters, including invalid IO or IRQ parameters.
                    You may find more information in syslog or the output from dmesg
                    /lib/modules/2.4.24-7/misc/lirc_gpio.o: insmod /lib/modules/2.4.24-7/misc/lirc_gpio.o failed
                    /lib/modules/2.4.24-7/misc/lirc_gpio.o: insmod lirc_gpio failed
                    🙄

                    pomm
                    Felhasználó

                      Radeonom életemben nem volt, de a zapping ( már jó pár topic témája volt ❗ ), kifagyiztatja az X-et. Jelenesetben más gond is lehet, mert a wine-d is fagy. Igaz bizonyos progiknál nálam is szétesett az X wine alatt, de le tudtam menni mély terminálba, és onnan lelõttem a wine-t. Radeonban majd vki segít, de a zappingot akkor sem ajálom!!!

                      Hozzászólás: mplayer #1944908
                      pomm
                      Felhasználó

                        Szal a hang nem a legjobb, de ahhoz képest amilyen volt csúcs lett! 😆

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,901-4,910 / 5,573