Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
hm…pcm-mel is ugyanaz… 😥 A többi codec-rõl fogalmam sincs, nem használtam õket soha, de gondolom ha pcm-mel ua. , akkor azokkal is…
Hibaüzim nincs…müxik.. 😆 A Ahol nem mûködött, ott sem volt hibaüzi ( ahol volt azt megoldottam ) hanem elindult a felvétel, hallottam hogy megy a tv, de nem hozott létre semmit..Mit jelen, hogy pocsék?? Hm… moondjuk sima sztereó hang van ( pl HBO ), semmi extra, de visszahallgatva, mit vmi régi gramofon. Sistereg, és olyan piaci mono magno hangja lesz…. 😆
Na jó…ezekkel a codec-ekkel még egy darabig tuti nem leszek tisztában…mikor azt hiszem értem már az mplayer-t, akkor mindig meglep vmivel és rájövök, hogy tök hülye vagyok hozzá…. 😥 Egyenlõre marad az -oac copy…
Ami viszont gáz, hogy ha felveszek tv-rõl, most vmi borzasztó minõségû a hang. Eddig sem volt nagy cucc ( nem is várható ) de a mostani fertelem. A következõ parancsot használtam ( csomagnál ):mencoder -oac mp3lame -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vhq:vbitrate=2000:keyint=500 -tv on:driver=v4l:width=720:height=576:amode=0:adevice=/dev/dsp:input=0 -o tv_rec.avi -lameopts cbr:br=192
ez ugye most az mp3lame hiánya miatt nem müködne…javítottam:
mencoder -oac copy -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vhq:vbitrate=2000:keyint=500 -tv on:driver=v4l:width=720:height=576:amode=0:adevice=/dev/dsp:input=0 -o tv_rec.avi
ezt nem ette a cvs-es mplayer a -tv parancs miatt..ismét javítás:
mencoder -oac copy -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vhq:vbitrate=2000:keyint=500 tv//: on:driver=v4l:width=720:height=576:amode=0:adevice=/dev/dsp:input=0 -o tv_rec.avi
Delor, azt hiszem te vagy érzékeny!
A win testreszabható???? 🙄 Nah, ja én is testreszabtam… A legegyszerûbb ha linuxra butulsz be és ott kiadod a testreszabó progi parancsát:
mkfs.ext2 /dev/winesvinyó 😉
A többi megoldás, haggyuk a wines fórumokra!
Viszont ha a linuxhoz értesz egy kicsit….de haggyuk, mert nem értesz..
Xcut, amit nekem adott a linux:
A rendszer 100%-os ellenõrzési lehetõsége. (
Ha már tanácsot adsz ( uhu eltávolítása ), akkor legalább ,feleslegesen, ne bonyolítsd! Nem kell a PMagic, simán megvárod amíg bejönnek a telepítésnél ( WinXP ) a vinyó particiói. Ott a winest nem bántod, hanem ahol az „unknow” duma van azokat törlöd. Na itt lépsz ki!
Most akkor használjak ogg-ot? 😆 Amúgy, nem hiszem, hogy kivették, mert ha ua. a verziójú a csomag és a forrás, akkor sem müxik.
Ok, ez eddig világos, de hogy van, az, hogy a csomagos mplayer-rel müxik, a forgatottal nem? Mert ha nem lennének meg, akkor alapból sem menne, ha meg meg van, akkor miért nem megy? Nah, mindegy…
itt az url:
Vizsla! Már kérdeztem egyszer, de azóta sem oldódott meg a gond. A leforgatott mplayer, nem találja a libmp3lame-ot, ezért a mencodert nem tudom rávenni, hogy mp3-ba encodoljon. Tudsz vmit, hogy ez vmi könyvtár szerkezeti gond vagy mi lehet?
-
SzerzőBejegyzés