pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,931-4,940 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: mplayer #1944893
    pomm
    Felhasználó

      hm…pcm-mel is ugyanaz… 😥 A többi codec-rõl fogalmam sincs, nem használtam õket soha, de gondolom ha pcm-mel ua. , akkor azokkal is…

      Hozzászólás: mplayer #1944891
      pomm
      Felhasználó

        Hibaüzim nincs…müxik.. 😆 A Ahol nem mûködött, ott sem volt hibaüzi ( ahol volt azt megoldottam ) hanem elindult a felvétel, hallottam hogy megy a tv, de nem hozott létre semmit..Mit jelen, hogy pocsék?? Hm… moondjuk sima sztereó hang van ( pl HBO ), semmi extra, de visszahallgatva, mit vmi régi gramofon. Sistereg, és olyan piaci mono magno hangja lesz…. 😆

        Hozzászólás: mplayer #1944888
        pomm
        Felhasználó

          Na jó…ezekkel a codec-ekkel még egy darabig tuti nem leszek tisztában…mikor azt hiszem értem már az mplayer-t, akkor mindig meglep vmivel és rájövök, hogy tök hülye vagyok hozzá…. 😥 Egyenlõre marad az -oac copy…
          Ami viszont gáz, hogy ha felveszek tv-rõl, most vmi borzasztó minõségû a hang. Eddig sem volt nagy cucc ( nem is várható ) de a mostani fertelem. A következõ parancsot használtam ( csomagnál ):

          mencoder -oac mp3lame -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vhq:vbitrate=2000:keyint=500 -tv on:driver=v4l:width=720:height=576:amode=0:adevice=/dev/dsp:input=0 -o tv_rec.avi -lameopts cbr:br=192

          ez ugye most az mp3lame hiánya miatt nem müködne…javítottam:

          mencoder -oac copy -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vhq:vbitrate=2000:keyint=500 -tv on:driver=v4l:width=720:height=576:amode=0:adevice=/dev/dsp:input=0 -o tv_rec.avi

          ezt nem ette a cvs-es mplayer a -tv parancs miatt..ismét javítás:

          mencoder -oac copy -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vhq:vbitrate=2000:keyint=500 tv//: on:driver=v4l:width=720:height=576:amode=0:adevice=/dev/dsp:input=0 -o tv_rec.avi

          pomm
          Felhasználó

            Delor, azt hiszem te vagy érzékeny!

            pomm
            Felhasználó

              A win testreszabható???? 🙄 Nah, ja én is testreszabtam… A legegyszerûbb ha linuxra butulsz be és ott kiadod a testreszabó progi parancsát:

              mkfs.ext2 /dev/winesvinyó 😉

              A többi megoldás, haggyuk a wines fórumokra!

              Viszont ha a linuxhoz értesz egy kicsit….de haggyuk, mert nem értesz..

              Xcut, amit nekem adott a linux:

              A rendszer 100%-os ellenõrzési lehetõsége. (

              pomm
              Felhasználó
                pomm
                Felhasználó

                  Ha már tanácsot adsz ( uhu eltávolítása ), akkor legalább ,feleslegesen, ne bonyolítsd! Nem kell a PMagic, simán megvárod amíg bejönnek a telepítésnél ( WinXP ) a vinyó particiói. Ott a winest nem bántod, hanem ahol az „unknow” duma van azokat törlöd. Na itt lépsz ki!

                  Hozzászólás: mplayer #1944883
                  pomm
                  Felhasználó

                    Most akkor használjak ogg-ot? 😆 Amúgy, nem hiszem, hogy kivették, mert ha ua. a verziójú a csomag és a forrás, akkor sem müxik.

                    Hozzászólás: mplayer #1944881
                    pomm
                    Felhasználó

                      Ok, ez eddig világos, de hogy van, az, hogy a csomagos mplayer-rel müxik, a forgatottal nem? Mert ha nem lennének meg, akkor alapból sem menne, ha meg meg van, akkor miért nem megy? Nah, mindegy…

                      itt az url:

                      http://telia.dl.sourceforge.net/sourceforg…e-3.95.1.tar.gz

                      Hozzászólás: mplayer #1944878
                      pomm
                      Felhasználó

                        Vizsla! Már kérdeztem egyszer, de azóta sem oldódott meg a gond. A leforgatott mplayer, nem találja a libmp3lame-ot, ezért a mencodert nem tudom rávenni, hogy mp3-ba encodoljon. Tudsz vmit, hogy ez vmi könyvtár szerkezeti gond vagy mi lehet?

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,931-4,940 / 5,573