Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
dco, és melyik progi tud ilyet? A zappingot nem mond, mert kizárt, hogy elindítsam tiszta pillanatomban a gépemen! 😆
Ha nem hoztad létre dvd szerkezetet, akkor szívás van! A topic elején le van írva hogyan kell! Nekem a k3b megírta a dvd-t és jó lett. Persze elsõre én is elcsesztem, de erre vannak a dvd-rw/+rw -k! 😉
Milyen program fagy le csati váltásnál? Egy kicsit több infót!!! 😆
Itt olvasgass még egy kicsit, talán segít:
hát ebbõl nem tünik semmi hibásnak, bár nem értek hozzá…a szegmentálási hibára semmi 5letem nincs! Ha nem menne, akkor beállítás – ez egyértelmû, de nálad más a gond…nem akad vmi másik hw-vel össze?
Nos, mindegy…Amúgy simán felvett 720×576-ban idáig..Most is csak a hanggal cseszekszik….amúgy jó…sztem itt a hang bemenet a ludas…de majd kisérletezem…Annyit leírok ( ha más is görcsölne vele 😆 ) hogy sokáig nem voltam a felvétel képminõségével megelégedve. A következõ beállításokkal nagyon király a kép:
mencoder tv:// -tv input=0:driver=v4l:device=/dev/video0:width=720:height=576:norm=PAL -vf pp=0x20000,denoise3d=4:4:5 -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vhq:vbitrate=2000:keyint=500 -oac pcm -o /home/pomm/tv_rec.avi
hogy pontosan mi az a -vf pp=0x20000,denoise3d=4:4:5 én sem tudom ( ezt egy mplayer tvconfigból szedtem ki komplett ) de ettõl lett jó a kép, mert próbáltam enélkül is…úgy olyan „trágya”, mint régebben. Igaz itt izzad már a procim… 😆
üdv
Jók a beállításaid???
Próbáld meg még ezt:
mplayer tv:// -tv input=0:driver=v4l:device=/dev/video0:channel=R12:width=720:height=576:norm=PAL pp=0x20000,denoise3d=4:4:5
Nos, felbontás ide vagy oda…ez ugyanúgy recseg, sistereg szal bántóak a magas hangok….hm… 😥
p4-es osztályú kütyü, gáz lenne ha nem bírná! 😆 512 MB DDR-RAM, AMD ATHLON-XP2000-es proci. Amúgy meg jó volt, amíg a csomis mplayer-t használtam. Csak azon meg a DVD-t nem tudtam másolni ( ami másolás védett volt 😆 ) Ez egy cvs mplayer, azért gondoltam, hogy talán a parancs rossz, mert elég sok mindent változtattak…
De megprószálom…háááát…mp2-vel próbáltam ( már ha jó parancsot adtam….-oac lavc mp2 ) de úgyse jobb…mintha bezavarna vmi…csak hát ha nézem, akkor is be kéne zavarnia, ha zavarásról van szó…már pedig akkor minden ok…
-
SzerzőBejegyzés