pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,951-4,960 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: ISO mountolás 1 paranccsal???? #1943917
    pomm
    Felhasználó

      Nem feltétlen cd, lehet dvd is! 😆 Annyi, hogy ha van a gépeden ISO fájl, azt a linuxban bemoutolhatod és megnézheted a tartalmát. Pl, nekem az uhu 1.1 ISO-k a vinyón csücsülnek, a cd-k meg a másik szobában, ha kell egy progi nem állok fel bepakolgatni a cd-t ( pláne megkeresni 😆 ) Hanem bemountolom a gépemen lévõ ISO-t és már lehet is csemegézni. Ezt lehet automatizálni szkripttel. Nah, kb errõl volt szó! 😉

      Hozzászólás: DVD másolás UHU alatt #1936540
      pomm
      Felhasználó

        Hm, nekem a mencoder + egy-két segéd progival szépen megoldódott a dvd gondom, bár egy-két dolog még homályos…de majd rájövök…a vobcopyval nem görcsölök….egyenlõre. Szal ahogy a topic elején szépen le van írva, úgy müxik, kivéve ha ac3-as hanggal akarod, úgy nem… 😥 Jah, meg ha a mencodernél az -ovc copy parancsot adod és mákod van, akkor megy úgyis a dvd készítés…Egyszer nekem sikerült, a többi hanggal együtt már túl nagy fájlt eredményezett és nem kezelte a progi ( vagy a particiós tábla 😆 )

        Hozzászólás: DVD másolás UHU alatt #1936538
        pomm
        Felhasználó

          „Addig eljutottam, hogy a mkisofs -dvd-video -o /home/tothb1/dvd/tarzan.img /home/tothb1/dvd/TARZAN/ paranccsal létrehoztam egy 5 giga feletti iso fájlt. mivel tudom kiírni a 4,7-es dvd-re?”

          Nos k3b-vel, ha engedélyezed a túlírást, ki tudod írni. Az már más kérdés, hogy egy használhatatlan lemezt kapsz! Ugyanis arra a 4.7 gigás dvd-re, eleve csak 4.38 gigát tudsz – jó esetben – kiírni és már a 4.7 giga is nagyon kevés lenne az 5 giga feletti isora. dvd ram-ra kiírhatod, arra elfér! 😆
          Szabd szûkebbre! —-] mencoder 😉

          Hozzászólás: DVD másolás UHU alatt #1936536
          pomm
          Felhasználó

            Szal, hogy is van ez???? Ha ac3-as hanggal akarom csinálni, nem müxik, ha mp2-es a hang akkor megy…. 🙄

            Hozzászólás: DVD másolás UHU alatt #1936535
            pomm
            Felhasználó

              Köszi, megnézem, bár nem írt ki semmi ilyet ( mármint csomagok hiányát ) hanem elkezdte a kikodólást, majd kiírta hány chapter van és létrehozott egy 8MB-os ❗ ❗ ❗ fájlt…

              Hozzászólás: DVD másolás UHU alatt #1936533
              pomm
              Felhasználó

                Sziasztok!

                Nos, egész jól eljutottam egy darabig, de a következõ gondom akadt….( ha vki tud, segítsen PLZ ):

                mencoder -dvd-device /dev/dvd1 dvd://1 -nosound -ofps 25 -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg2video:vrc_eq=isI*200000+isP*75000:vratetol=1000000:vbitrate=6000:vrc_minrate=600:vrc_maxrate=6000:scplx_mask=0.3:intra_matrix=8,16,19,22,26,27,29,34,16,16,22,24,27,29,34,37,19,22,26,27,29,34,34,38,22,22,26,27,29,34,37,40,22,26,27,29,32,35,40,48,26,27,29,32,35,40,48,58,26,27,29,34,38,46,56,69,27,29,35,38,46,56,69,83:inter_matrix=16,17,18,19,20,21,22,23,17,18,19,20,21,22,23,24,18,19,20,21,22,23,24,25,19,20,21,22,23,24,26,27,20,21,22,23,25,26,27,28,21,22,23,24,26,27,28,30,22,23,24,26,27,28,30,31,23,24,25,27,28,30,31,33:keyint=25:vpsize=1000:aspect=4/3 -vf scale=720:576,pp=0x40000 -of mpeg -o video_mpg
                mencoder -dvd-device /dev/dvd1 dvd://1 -oac copy -ovc frameno -o audio.avi
                mplayer audio.avi -dumpaudio -dumpfile audio.ac3

                tcmplex -i video.mpv -p audio.ac3 -D 400 -m d -o DVD.mpg

                dvddirgen -o DVD_1

                idáig minden rendben lement…de a köv parancsra :

                vdauthor -o DVD_1 -v 4:3 -a ac3 -c 0,15:00,30:00,45:00,1:00:00,1:15:00,1:30:00:1:45:00 DVD.mpg

                ezt a hibaüzit kapom:
                root:/home/pomm/MPlayer-20031130# dvdauthor -o DVD_1 -v 4:3 -a AC3 -c 0,15:00,30:00,45:00,1:00:00,1:15:00 DVD.mpg
                DVDAuthor::dvdauthor, version 0.6.8. Build options: gnugetopt
                Send bugs to

                INFO: dvdauthor creating VTS
                STAT: Picking VTS 01

                STAT: Processing DVD.mpg…
                ERR: Audio pts moves backwards; please remultiplex input.

                5let?

                🙄

                Hozzászólás: mit adott a 2.6.x kernel? #1943716
                pomm
                Felhasználó

                  a PTS ha nincs beleforgatva, akkor nincs a gnome terminálban prompt!
                  A swapra nincs 5letem, de az is beállítás lesz..A PTS-t a proc-ben is és a devic driver alatt is kapcsold be!

                  Hozzászólás: DVD másolás UHU alatt #1936532
                  pomm
                  Felhasználó

                    Hm… 🙄
                    Mindegy, az mplayer-rel eljkezdte, meglátom mi lesz belõle… 😉

                    Köszi a tippeket..!

                    Hozzászólás: DVD másolás UHU alatt #1936530
                    pomm
                    Felhasználó

                      ez sem kezeli a kódolt dvd-t… 😥 A vobcopy…

                      Hozzászólás: DVD másolás UHU alatt #1936528
                      pomm
                      Felhasználó

                        ez a vobcopy az mplayer cvs része? Mert amúgy ilyen parancsom nincs… 🙄

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,951-4,960 / 5,573