pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,961-4,970 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: DVD másolás UHU alatt #1936526
    pomm
    Felhasználó

      Uraim! Tud vki olyan progit, ami a másolás védett DVD-t is másolja? Vagy egyszerûen kimenti hdd-ra vob-onként? Természetesen legálisan vásárolt dvd-im szeretném saját magamnak copyzni, állag megóvás céljából! 😆

      Hozzászólás: NRG image file kiírása #1944224
      pomm
      Felhasználó

        Most javítsatok ki ha rosszul tudom, de az az nrg-s fájl nem csak egy elmentett lista azokról a fájlokról, amit vki kiírt vagy ki akart írni? Ha jól tudom az ua. mint a .k3b-s fájl. Az nem igazi image…Ha nero-d is van, de azok a fájlok nem azon a gépen vannak, akkor sem mész semmire az nrg-s fájllal…Persze lehet hogy rosszul tudom.. 🙄

        Hozzászólás: Pingvines viccek #1917931
        pomm
        Felhasználó

          Igaz nem pingvines, de azért beírom… 😆

          Az AMD és az Intel proci beszélgetnek:
          Egyszer az AMD proci megkérdi az Intelt:
          -Meg tudod mondani mennyi 2×2???
          Az intel azonnal rávágja:

          Hozzászólás: Gépet szeretnék!! #1943893
          pomm
          Felhasználó

            str2etboy, tom ez nem a reklám helye, de itt nézz körül:

            http://www.3t.hu/pricelist4.php?&pageno=*

            Hozzászólás: Gépet szeretnék!! #1943882
            pomm
            Felhasználó

              Nos, nekem is full integrált az alaplapom, ráadásul SiS-es 😆 , egy amd procim van, 512 ram, soha nem volt vele bajom! Vinyóban csak seaget-et veszek ( ellenben az elõttem szólóval), mert seagetem még nem szállt el, de maxtorom már jó néhány! Ha megírod mennyi léd van a gépre, lehet , tudok segíteni! A monitor az, amin tényleg nem érdemes spórolni!

              Hozzászólás: Uhu 1.1 vagy Uhu 1.1.1 ? #1943638
              pomm
              Felhasználó

                Rendben! Csak a berögzült gyakorlat miatt, én olyat vártam, hogy kiírja, hogy 1.1.1. 

                Csak hogy érthetõ legyek. Amikor a Windows-ban van egy Explorer 5.0, és frissíted 6.0-ra, akkor ha ellenõrzöd, valóban azt mondja, hogy õ már 6.0.

                Ebbõl adódik a kérdésem. Lehet e Uhu-ban is úgy frissíteni, mint a win-ben? Pl. Konqueror, KMail stb.

                off/
                Ha majd az 1.1-et frissíted 2.0 -ra, ki fogja írni! 😉 Amúgy pedig ha updateled a winXP service pack 1-es verziódat, mert újabb férgek vannak, akkor azt hol nézed meg az outlookban vagy az explorerben, hogy frissítetted. Tulképpen csak hibajavitás történt…

                Hozzászólás: Uhu 1.1 vagy Uhu 1.1.1 ? #1943635
                pomm
                Felhasználó

                  Ott áll fehéren-feketén, ha az apt-get balhék után vagy, akkor az 1.1 ❗ rendszered fel van frissítve az 1.1.1-re! De nem 1.1.1-ed van, hanem azokat a javításokat, amiket az 1.1.1-ben kiadtak, azokat beépíti az 1.1-be. Nem tudom mi ami ezen nem volt érthetõ??? 🙄

                  De olvasd már akkor el az egészet! 😉

                  http://uhulinux.hu/fresh?sid=SZCYEEMBUNFWA…mode=art&id=474

                  pomm
                  Felhasználó

                    Nah…odáig eljutottam, hogy a vinyóm már rendesen müxik.. 😆 Amiben segítségre lenne szükségem az az, hogy a bttv rendesen leforgott, az mplayer detektálja a tv-t. Megnéztem a progit amikor fut…úgy tûnik, hogy nem is foglalkozik a modules.conf-fal. Ott meg van adva ugye a kárty tipus, tuner…stb..de az mplayernél kiírja, hogy

                    TV lejátszása
                    TV detektálva! 😉
                    Selected driver: v4l
                    name: Video 4 Linux input
                    author: Alex Beregszaszi
                    comment: under development
                    Selected device: BT878 video ( *** UNKNOWN/GENER
                    Capabilites: capture tuner overlay clipping scales
                    Device type: 171
                    Supported sizes: 48×32 => 924×576
                    Inputs: 4
                    0: Television: tuner audio tv camera (tuner:1, norm:pal)
                    1: Composite1: audio camera (tuner:0, norm:pal)
                    2: S-Video: audio camera (tuner:0, norm:pal)
                    3: Composite3: audio camera (tuner:0, norm:pal)
                    Using input ‘Television’
                    Selected channel: R10 (freq: 207,250)

                    már pedig ha jól vágom akkor a selected device BT878 video (***UNKNOW/GENER kb azt jelenti, hogy a card=0 -val, pedig nekem a 78 lenne a helyes.. Most akkor mi is van??? 🙄 🙄 🙄

                    Hozzászólás: Uhu 1.1 vagy Uhu 1.1.1 ? #1943633
                    pomm
                    Felhasználó

                      Már telepített UHU-Linux 1.1 rendszer esetén a csomagokat az „apt-get update”, majd „apt-get upgrade” paranccsal tudjuk frissíteni. Modemes felhasználóinknak ajánljuk, hogy a hálózati forgalom igen jelentõs csökkentése érdekében ne az alapértelmezett ftp protokollt használják, hanem az rsync-et. Ilyenkor az apt-get nem a teljes új csomagot tölti le, hanem a régi változat ismeretében csak a régi és az új verzió közti különbséget. Az rsync-et használó frissítés megkezdése elõtt a technikai részletekért mindenképpen figyelmesen olvassuk el a /usr/share/doc/Packages/apt/RSYNC_HU fájlban található leírást.

                      A két új ISO image viszonylag kevés helyen különbözik az egy hete kiadott változattól. Ezért a letöltéshez itt is ajánljuk az rsync protokoll használatát. Elõkészületként a már letöltött ISO fájl(oka)t valamilyen Linux
                      fájlrendszerû partícióra kell másolnunk, VFAT fájlrendszer nem megfelelõ.
                      Ezen a partíción szükség van további legalább 1 CD-nyi üres helyre. Ha ezzel megvagyunk, az alábbi paranccsal írhatjuk felül a régi ISO fájlunkat az új változattal:

                      rsync -av –progress
                      rsync://rsync.uhulinux.hu/ftp/uhu/1.1/uhu-linux-1.1.1-cd1.iso
                      uhu-linux-1.1-cd1.iso

                      (Az utolsó argumentum a már létezõ helyi fájl, vagyis a régi ISO image neve, szükség esetén útvonallal együtt.)

                      A második CD letöltése ugyanilyen paranccsal történhet, cd1 helyébe cd2-t kell írnunk.

                      Hozzászólás: File share xp es linux kozott #1943781
                      pomm
                      Felhasználó

                        Húúú, asszem megosztod win alatt a mappát és a samba-val megtalálod…asszem ezt én anno összehoztam, de ha jól emléxem az xfsamba az 1.0 alatt megtalálta a vmware-n emgosztott mappákat…mérget nem veszek rá…próbáld ki… 😉

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,961-4,970 / 5,573