Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
TERM=vt100
Ezt most … így … hogy?
Beírtam, nincs hibaüzenet, de nem csinált semmit az ékezetekkel !Egyébként ha ssh-val jelentkezem rá az UHU-ra, akkor a jelszó: helyett jelsz: van.
Nálunk például ugyanaz a root es a felhasznalo jelszo, de rootkent nem fogadja el.Jó, tuti én vagyok a hülye, de ezt hogy kell?
(ezért szeretem az angolul beszélõ Linuxokat , azokkal nincs ilyen probléma)Alapból az ssh-ban tiltva van a root!!! A configjában ki kell commentezni és a NO paramétert YES-re kell változtatni! Amúgy meg minek???Bejelentkezel userként, utána su parancs és már root is vagy!
xcut! Tapasztalataim szerint, az ilyen progik readme-jében egész jól le van írva mit kel tenni.
root:/home/pomm/Desktop# lspci
00:00.0 Host bridge: Silicon Integrated Systems [SiS] 740 Host (rev 01)
00:01.0 PCI bridge: Silicon Integrated Systems [SiS] SiS 530 Virtual PCI-to-PCI bridge (AGP)
00:02.0 ISA bridge: Silicon Integrated Systems [SiS] SiS962 [MuTIOL Media IO] (rev 04)
00:02.1 SMBus: Silicon Integrated Systems [SiS]: Unknown device 0016
00:02.5 IDE interface: Silicon Integrated Systems [SiS] 5513 [IDE]
00:02.7 Multimedia audio controller: Silicon Integrated Systems [SiS] Sound Controller (rev a0)
00:03.0 USB Controller: Silicon Integrated Systems [SiS] USB 1.0 Controller (rev 0f)
00:03.1 USB Controller: Silicon Integrated Systems [SiS] USB 1.0 Controller (rev 0f)
00:03.2 USB Controller: Silicon Integrated Systems [SiS] USB 1.0 Controller (rev 0f)
00:03.3 USB Controller: Silicon Integrated Systems [SiS] USB 2.0 Controller
00:04.0 Ethernet controller: Silicon Integrated Systems [SiS] SiS900 10/100 Ethernet (rev 90)
00:0d.0 Multimedia video controller: Brooktree Corporation Bt878 Video Capture (rev 11)
00:0d.1 Multimedia controller: Brooktree Corporation Bt878 Audio Capture (rev 11)
01:00.0 VGA compatible controller: Silicon Integrated Systems [SiS] SiS650/651/M650/740 PCI/AGP VGA Display Adapter
ezt írja az lspci
ezt az mplayer:
root:/home/pomm/Desktop# mplayer tv:// -tv input=0:driver=v4l:device=/dev/video:channel=R10:width=720:height=576:norm=PAL pp=0x20000,denoise3d=4:4:5
MPlayer 0.92-3.3.2 © 2000-2003 MPlayer Team
CPU: Advanced Micro Devices Athlon 4 PM Palomino/Athlon MP Multiprocessor/Athlon XP eXtreme Performance (Family: 6, Stepping: 2)
Detected cache-line size is 64 bytes
CPUflags: MMX: 1 MMX2: 1 3DNow: 1 3DNow2: 1 SSE: 1 SSE2: 0
Reading config file /etc/mplayer/mplayer.conf
Reading config file /root/.mplayer/config
Reading /root/.mplayer/codecs.conf: can’t open ‘/root/.mplayer/codecs.conf’: Nem létezõ fájl vagy könyvtár
Reading /etc/mplayer/codecs.conf: 50 audio & 136 video codecs
font: can’t open file: /root/.mplayer/font/font.desc
Font /usr/share/mplayer/font/font.desc loaded successfully! (206 chars)
Failed to open /dev/rtc: Nem létezõ fájl vagy könyvtár (mplayer should be setuid root or /dev/rtc should be readable by the user.)
Using usleep() timing
Can’t open input config file /root/.mplayer/input.conf: Nem létezõ fájl vagy könyvtár
Input config file /etc/mplayer/input.conf parsed: 52 binds
lirc támogatás indítása…
mplayer: could not connect to socket
mplayer: Nem létezõ fájl vagy könyvtár
Nem tudtam megnyitni a lirc támogatást!
Nem fogod tudni használni a távirányítótTV lejátszása
TV detektálva! 😉
Selected driver: v4l
name: Video 4 Linux input
author: Alex Beregszaszi
comment: under development
unable to open ‘/dev/video’: Nem létezõ fájl vagy könyvtár
Falling back on trying to parse playlist TV…
========= Sajnos ez a fileformátum ismeretlen vagy nem támogatott ===========
= Ha ez egy AVI, ASF vagy MPEG file, lépj kapcsolatba a készítõkkel (hiba)! =pp=0x20000,denoise3d=4:4:5 lejátszása
A file nem található: ‘pp=0x20000,denoise3d=4:4:5’Kilépek… (Vége a file-nak)
edig ezt írja a hdparm-ra:
A hda proot:/home/pomm/Desktop# hdparm -Tt /dev/hda/dev/hda:
Timing buffer-cache reads: 820 MB in 2.01 seconds = 408.63 MB/sec
Timing buffered disk reads: 22 MB in 3.25 seconds = 6.77 MB/seca disk az eredeti kernelnél közel 50MB/sec-es
Próbáld meg frissiteni az mplayer-t!!
Ha egy másik géptél tudod kipróbálni és ott jó akkor a gépedben van a hiba!Azért néha tudsz vadakat írni! 😆 Attól, hogy az mplayer nem jól müxik, még nem hinném, hogy a gépében van a hiba!
Amúgy az eredeti fonttal nekem sem lehet a feliratokon változtatni ilyen szempontból.Azok ez alol kivételek azokat letöltöm és feltelepítem!!
MANUén az
apt-get update
apt-get upgrade
használom és tökéletesen müködik az új csomagok telepítésévelMost ne csináld! 🙄 Kiváncsi vagyok,, hogy az apt-get update;apt-get upgrade parancsokkal felmegy-e pl. a openmortal….Akkor már az apt-get install csomag neve parancsot javaslom! Persze ha ez pl. nincs az uhu ftp-jén, és az /etc/apt/source.lst-ben más nincs felvéve, akkor hogy fogod így felinstallálni???
Már úgy, ahogy te írtad!? 🙄A simpleCDR-X-szel nekem királyul megy! A beálításoknál ne felejtsd el helyesen megadni az eszközt! Alapból /dev/scd0 van. Nálam így nem ment, én átírtam /dev/dvd-re.Prószáld ki! 😆
Hm…nem igazán vágom, mi is a gond! Most nem tudod mountolni vagy nem grabbeli a zenét??? 🙄
-
SzerzőBejegyzés