pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,971-4,980 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Ekezetek nelkul textben #1943050
    pomm
    Felhasználó

      TERM=vt100 
      Ezt most … így … hogy?
      Beírtam, nincs hibaüzenet, de nem csinált semmit az ékezetekkel !

      Egyébként ha ssh-val jelentkezem rá az UHU-ra, akkor a jelszó: helyett jelsz: van.
      Nálunk például ugyanaz a root es a felhasznalo jelszo, de rootkent nem fogadja el.

      Jó, tuti én vagyok a hülye, de ezt hogy kell?
      (ezért szeretem az angolul beszélõ Linuxokat , azokkal nincs ilyen probléma)

      Alapból az ssh-ban tiltva van a root!!! A configjában ki kell commentezni és a NO paramétert YES-re kell változtatni! Amúgy meg minek???Bejelentkezel userként, utána su parancs és már root is vagy!

      Hozzászólás: Csomagok/Programok Telepítése/Törlése #1943652
      pomm
      Felhasználó

        xcut! Tapasztalataim szerint, az ilyen progik readme-jében egész jól le van írva mit kel tenni.

        pomm
        Felhasználó

          root:/home/pomm/Desktop# lspci
          00:00.0 Host bridge: Silicon Integrated Systems [SiS] 740 Host (rev 01)
          00:01.0 PCI bridge: Silicon Integrated Systems [SiS] SiS 530 Virtual PCI-to-PCI bridge (AGP)
          00:02.0 ISA bridge: Silicon Integrated Systems [SiS] SiS962 [MuTIOL Media IO] (rev 04)
          00:02.1 SMBus: Silicon Integrated Systems [SiS]: Unknown device 0016
          00:02.5 IDE interface: Silicon Integrated Systems [SiS] 5513 [IDE]
          00:02.7 Multimedia audio controller: Silicon Integrated Systems [SiS] Sound Controller (rev a0)
          00:03.0 USB Controller: Silicon Integrated Systems [SiS] USB 1.0 Controller (rev 0f)
          00:03.1 USB Controller: Silicon Integrated Systems [SiS] USB 1.0 Controller (rev 0f)
          00:03.2 USB Controller: Silicon Integrated Systems [SiS] USB 1.0 Controller (rev 0f)
          00:03.3 USB Controller: Silicon Integrated Systems [SiS] USB 2.0 Controller
          00:04.0 Ethernet controller: Silicon Integrated Systems [SiS] SiS900 10/100 Ethernet (rev 90)
          00:0d.0 Multimedia video controller: Brooktree Corporation Bt878 Video Capture (rev 11)
          00:0d.1 Multimedia controller: Brooktree Corporation Bt878 Audio Capture (rev 11)
          01:00.0 VGA compatible controller: Silicon Integrated Systems [SiS] SiS650/651/M650/740 PCI/AGP VGA Display Adapter
          ezt írja az lspci
          ezt az mplayer:
          root:/home/pomm/Desktop# mplayer tv:// -tv input=0:driver=v4l:device=/dev/video:channel=R10:width=720:height=576:norm=PAL pp=0x20000,denoise3d=4:4:5
          MPlayer 0.92-3.3.2 © 2000-2003 MPlayer Team
          CPU: Advanced Micro Devices Athlon 4 PM Palomino/Athlon MP Multiprocessor/Athlon XP eXtreme Performance (Family: 6, Stepping: 2)
          Detected cache-line size is 64 bytes
          CPUflags: MMX: 1 MMX2: 1 3DNow: 1 3DNow2: 1 SSE: 1 SSE2: 0
          Reading config file /etc/mplayer/mplayer.conf
          Reading config file /root/.mplayer/config
          Reading /root/.mplayer/codecs.conf: can’t open ‘/root/.mplayer/codecs.conf’: Nem létezõ fájl vagy könyvtár
          Reading /etc/mplayer/codecs.conf: 50 audio & 136 video codecs
          font: can’t open file: /root/.mplayer/font/font.desc
          Font /usr/share/mplayer/font/font.desc loaded successfully! (206 chars)
          Failed to open /dev/rtc: Nem létezõ fájl vagy könyvtár (mplayer should be setuid root or /dev/rtc should be readable by the user.)
          Using usleep() timing
          Can’t open input config file /root/.mplayer/input.conf: Nem létezõ fájl vagy könyvtár
          Input config file /etc/mplayer/input.conf parsed: 52 binds
          lirc támogatás indítása…
          mplayer: could not connect to socket
          mplayer: Nem létezõ fájl vagy könyvtár
          Nem tudtam megnyitni a lirc támogatást!
          Nem fogod tudni használni a távirányítót

          TV lejátszása
          TV detektálva! 😉
          Selected driver: v4l
          name: Video 4 Linux input
          author: Alex Beregszaszi
          comment: under development
          unable to open ‘/dev/video’: Nem létezõ fájl vagy könyvtár
          Falling back on trying to parse playlist TV…
          ========= Sajnos ez a fileformátum ismeretlen vagy nem támogatott ===========
          = Ha ez egy AVI, ASF vagy MPEG file, lépj kapcsolatba a készítõkkel (hiba)! =

          pp=0x20000,denoise3d=4:4:5 lejátszása
          A file nem található: ‘pp=0x20000,denoise3d=4:4:5’

          Kilépek… (Vége a file-nak)

          edig ezt írja a hdparm-ra:
          A hda proot:/home/pomm/Desktop# hdparm -Tt /dev/hda

          /dev/hda:
          Timing buffer-cache reads: 820 MB in 2.01 seconds = 408.63 MB/sec
          Timing buffered disk reads: 22 MB in 3.25 seconds = 6.77 MB/sec

          a disk az eredeti kernelnél közel 50MB/sec-es

          Hozzászólás: mplayer nagyobb felirat #1940502
          pomm
          Felhasználó

            Próbáld meg frissiteni az mplayer-t!!
            Ha egy másik géptél tudod kipróbálni és ott jó akkor a gépedben van a hiba!

            Azért néha tudsz vadakat írni! 😆 Attól, hogy az mplayer nem jól müxik, még nem hinném, hogy a gépében van a hiba!
            Amúgy az eredeti fonttal nekem sem lehet a feliratokon változtatni ilyen szempontból.

            Hozzászólás: Csomagok/Programok Telepítése/Törlése #1943650
            pomm
            Felhasználó

              Azok ez alol kivételek azokat letöltöm és feltelepítem!!
              MANU

              Hozzászólás: Csomagok/Programok Telepítése/Törlése #1943646
              pomm
              Felhasználó

                én az
                apt-get update
                apt-get upgrade
                használom és tökéletesen müködik az új csomagok telepítésével

                Most ne csináld! 🙄 Kiváncsi vagyok,, hogy az apt-get update;apt-get upgrade parancsokkal felmegy-e pl. a openmortal….Akkor már az apt-get install csomag neve parancsot javaslom! Persze ha ez pl. nincs az uhu ftp-jén, és az /etc/apt/source.lst-ben más nincs felvéve, akkor hogy fogod így felinstallálni???
                Már úgy, ahogy te írtad!? 🙄

                Hozzászólás: cd-ripp + mount ? #1943695
                pomm
                Felhasználó

                  A simpleCDR-X-szel nekem királyul megy! A beálításoknál ne felejtsd el helyesen megadni az eszközt! Alapból /dev/scd0 van. Nálam így nem ment, én átírtam /dev/dvd-re.Prószáld ki! 😆

                  Hozzászólás: cd-ripp + mount ? #1943691
                  pomm
                  Felhasználó

                    Hm…nem igazán vágom, mi is a gond! Most nem tudod mountolni vagy nem grabbeli a zenét??? 🙄

                    Hozzászólás: Csomagok/Programok Telepítése/Törlése #1943644
                    pomm
                    Felhasználó
                      Hozzászólás: cd-ripp + mount ? #1943689
                      pomm
                      Felhasználó
                      10 bejegyzés megtekintése - 4,971-4,980 / 5,573