Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Bence54 wrote:pomm wrote:Amúgy engem nagyon meggyőzött, pár hét teszt és lehet hogy cserélem az asztalimon debian-t erre.
Miben találod jobbnak számodra? Csak azért kérdeztem, mert én meg pont ellenkezőleg akartam tenni, mert jóval bizonytalanabb/lassab lett a 7.10-hez képest, pedig frissen telepítettem. Tudom, 1000+1 oka lehet, inkább csak egyszerűen kíváncsi vagyok a véleményedre, ugyanis eddig csak Ubuntuztam (többnyire), szóval tapasztaltabb vagy ezügyben.
Nos, szerverre továbbra is etch-et pakolok, de ha felteszel egy debiant, majd megpróbálod beállítani desktopra úgy, hogy például szeretnéd használni ati-val a compizt, akkor lehet hogy lesznek gondjaid. Persze heggeszteni lehet, sőt kell ubi alatt is, csak nem mindegy mennyit.
Ez igaz mondjuk a kde4-re is.
Tulajdonképpen a stabil debian elég régi cuccokat tartalmaz, a sid meg sokszor napokig használhatatlan, ezért hajlok az ubi felé…de még tesztelem, mert azért itt is vannak gyerekbetegségek, csak nem mindegy mi és mennyi….Bence54 wrote:pomm wrote:Amúgy engem nagyon meggyőzött, pár hét teszt és lehet hogy cserélem az asztalimon debian-t erre.Miben találod jobbnak számodra? Csak azért kérdeztem, mert én meg pont ellenkezőleg akartam tenni, mert jóval bizonytalanabb/lassab lett a 7.10-hez képest, pedig frissen telepítettem. Tudom, 1000+1 oka lehet, inkább csak egyszerűen kíváncsi vagyok a véleményedre, ugyanis eddig csak Ubuntuztam (többnyire), szóval tapasztaltabb vagy ezügyben.
Nos, szerverre továbbra is etch-et pakolok, de ha felteszel egy debiant, majd megpróbálod beállítani desktopra úgy, hogy például szeretnéd használni ati-val a compizt, akkor lehet hogy lesznek gondjaid. Persze heggeszteni lehet, sőt kell ubi alatt is, csak nem mindegy mennyit.
Ez igaz mondjuk a kde4-re is.
Tulajdonképpen a stabil debian elég régi cuccokat tartalmaz, a sid meg sokszor napokig használhatatlan, ezért hajlok az ubi felé…de még tesztelem, mert azért itt is vannak gyerekbetegségek, csak nem mindegy mi és mennyi….bcm4311? Mert ugye a bcm-ből többféle van. A b43-mal nekem nagyon lassú és instabil a hálózat. Természetesen én is „kipipáltam” 🙂
bcm4311? Mert ugye a bcm-ből többféle van. A b43-mal nekem nagyon lassú és instabil a hálózat. Természetesen én is „kipipáltam” 🙂
A b43 driverrel vannak gondok ( ez ubuntu független ), ezért a bcm4311 wifi tulajok szívhatnak, de én simán feltettem egy 2.6.23.17-es kernelt és a bcm43xx driver+bcm43xx-fwcutter+fimrware és stabil a wifi.
Amúgy engem nagyon meggyőzött, pár hét teszt és lehet hogy cserélem az asztalimon debian-t erre.A b43 driverrel vannak gondok ( ez ubuntu független ), ezért a bcm4311 wifi tulajok szívhatnak, de én simán feltettem egy 2.6.23.17-es kernelt és a bcm43xx driver+bcm43xx-fwcutter+fimrware és stabil a wifi.
Amúgy engem nagyon meggyőzött, pár hét teszt és lehet hogy cserélem az asztalimon debian-t erre.Azért nézzük azt is, hogy ez kb 2 perces probléma!
Azért nézzük azt is, hogy ez kb 2 perces probléma!
Igen, slackware alatt is httpd, amúgy kell egy ps ax és többet tudunk…
Igen, slackware alatt is httpd, amúgy kell egy ps ax és többet tudunk…
-
SzerzőBejegyzés