pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 581-590 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • pomm
    Felhasználó
      Bence54 wrote:
      pomm wrote:
      Amúgy engem nagyon meggyőzött, pár hét teszt és lehet hogy cserélem az asztalimon debian-t erre.

      Miben találod jobbnak számodra? Csak azért kérdeztem, mert én meg pont ellenkezőleg akartam tenni, mert jóval bizonytalanabb/lassab lett a 7.10-hez képest, pedig frissen telepítettem. Tudom, 1000+1 oka lehet, inkább csak egyszerűen kíváncsi vagyok a véleményedre, ugyanis eddig csak Ubuntuztam (többnyire), szóval tapasztaltabb vagy ezügyben.

      Nos, szerverre továbbra is etch-et pakolok, de ha felteszel egy debiant, majd megpróbálod beállítani desktopra úgy, hogy például szeretnéd használni ati-val a compizt, akkor lehet hogy lesznek gondjaid. Persze heggeszteni lehet, sőt kell ubi alatt is, csak nem mindegy mennyit.
      Ez igaz mondjuk a kde4-re is.
      Tulajdonképpen a stabil debian elég régi cuccokat tartalmaz, a sid meg sokszor napokig használhatatlan, ezért hajlok az ubi felé…de még tesztelem, mert azért itt is vannak gyerekbetegségek, csak nem mindegy mi és mennyi….

      pomm
      Felhasználó
        Bence54 wrote:
        pomm wrote:
        Amúgy engem nagyon meggyőzött, pár hét teszt és lehet hogy cserélem az asztalimon debian-t erre.

        Miben találod jobbnak számodra? Csak azért kérdeztem, mert én meg pont ellenkezőleg akartam tenni, mert jóval bizonytalanabb/lassab lett a 7.10-hez képest, pedig frissen telepítettem. Tudom, 1000+1 oka lehet, inkább csak egyszerűen kíváncsi vagyok a véleményedre, ugyanis eddig csak Ubuntuztam (többnyire), szóval tapasztaltabb vagy ezügyben.

        Nos, szerverre továbbra is etch-et pakolok, de ha felteszel egy debiant, majd megpróbálod beállítani desktopra úgy, hogy például szeretnéd használni ati-val a compizt, akkor lehet hogy lesznek gondjaid. Persze heggeszteni lehet, sőt kell ubi alatt is, csak nem mindegy mennyit.
        Ez igaz mondjuk a kde4-re is.
        Tulajdonképpen a stabil debian elég régi cuccokat tartalmaz, a sid meg sokszor napokig használhatatlan, ezért hajlok az ubi felé…de még tesztelem, mert azért itt is vannak gyerekbetegségek, csak nem mindegy mi és mennyi….

        pomm
        Felhasználó

          bcm4311? Mert ugye a bcm-ből többféle van. A b43-mal nekem nagyon lassú és instabil a hálózat. Természetesen én is „kipipáltam” 🙂

          pomm
          Felhasználó

            bcm4311? Mert ugye a bcm-ből többféle van. A b43-mal nekem nagyon lassú és instabil a hálózat. Természetesen én is „kipipáltam” 🙂

            pomm
            Felhasználó

              A b43 driverrel vannak gondok ( ez ubuntu független ), ezért a bcm4311 wifi tulajok szívhatnak, de én simán feltettem egy 2.6.23.17-es kernelt és a bcm43xx driver+bcm43xx-fwcutter+fimrware és stabil a wifi.
              Amúgy engem nagyon meggyőzött, pár hét teszt és lehet hogy cserélem az asztalimon debian-t erre.

              pomm
              Felhasználó

                A b43 driverrel vannak gondok ( ez ubuntu független ), ezért a bcm4311 wifi tulajok szívhatnak, de én simán feltettem egy 2.6.23.17-es kernelt és a bcm43xx driver+bcm43xx-fwcutter+fimrware és stabil a wifi.
                Amúgy engem nagyon meggyőzött, pár hét teszt és lehet hogy cserélem az asztalimon debian-t erre.

                Hozzászólás: Összeakadhat a Linux és a Vista SP1 #2159524
                pomm
                Felhasználó

                  Azért nézzük azt is, hogy ez kb 2 perces probléma!

                  Hozzászólás: Összeakadhat a Linux és a Vista SP1 #2159525
                  pomm
                  Felhasználó

                    Azért nézzük azt is, hogy ez kb 2 perces probléma!

                    Hozzászólás: Debian távoli asztal, ssl… #2159378
                    pomm
                    Felhasználó

                      Igen, slackware alatt is httpd, amúgy kell egy ps ax és többet tudunk…

                      Hozzászólás: Debian távoli asztal, ssl… #2159379
                      pomm
                      Felhasználó

                        Igen, slackware alatt is httpd, amúgy kell egy ps ax és többet tudunk…

                      10 bejegyzés megtekintése - 581-590 / 5,573