Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Neked lsf van, nekem meg debian… 🙂
Neked lsf van, nekem meg debian… 🙂
uzsolt wrote:Nem httpd az az apache?pomm pomm # ps ax | grep apache
4843 ? Ss 0:00 /usr/sbin/apache2 -k start
4870 ? S 0:00 /usr/sbin/apache2 -k start
4871 ? S 0:00 /usr/sbin/apache2 -k start
4872 ? S 0:00 /usr/sbin/apache2 -k start
4873 ? S 0:00 /usr/sbin/apache2 -k start
4874 ? S 0:00 /usr/sbin/apache2 -k start
4904 pts/1 S+ 0:00 grep –colour=auto apache
pomm pomm #uzsolt wrote:Nem httpd az az apache?pomm pomm # ps ax | grep apache
4843 ? Ss 0:00 /usr/sbin/apache2 -k start
4870 ? S 0:00 /usr/sbin/apache2 -k start
4871 ? S 0:00 /usr/sbin/apache2 -k start
4872 ? S 0:00 /usr/sbin/apache2 -k start
4873 ? S 0:00 /usr/sbin/apache2 -k start
4874 ? S 0:00 /usr/sbin/apache2 -k start
4904 pts/1 S+ 0:00 grep –colour=auto apache
pomm pomm #1, ifconfig
2, ps ax | grep apache1, ifconfig
2, ps ax | grep apacheHa gui-s csoda kell, akkor ne kwifi-t használj, hanem knetworkmanager-t, ott be tudod rendesen állítani a wpa-t is.
Az ifconfig nem lehet egyező az iwconfig-gal. Az ifconfig az aktív hálózati csatolókat listázza, az ifconfig -a az összeset, az iwconfig a wireless képes csatolót mutatja meg.Ha gui-s csoda kell, akkor ne kwifi-t használj, hanem knetworkmanager-t, ott be tudod rendesen állítani a wpa-t is.
Az ifconfig nem lehet egyező az iwconfig-gal. Az ifconfig az aktív hálózati csatolókat listázza, az ifconfig -a az összeset, az iwconfig a wireless képes csatolót mutatja meg.Betolsz egy livecuccot, mondjuk insert-tet és adsz egy lspci és lsusb parancsot. Mindjárt látod mi van benne… 😉
Amúgy a debian simán elkúszhat rajta, csak ne gnome, kde, xfce felületekre pazarold a ram-ot!Vasy nem te lennél ha nem write-only módban látogatnád a fórumot…pár napja kint van, ráadásul a főoldalon…
-
SzerzőBejegyzés