Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Vasy nem te lennél ha nem write-only módban látogatnád a fórumot…pár napja kint van, ráadásul a főoldalon…
ping domain_név.hu
mit ad?ping domain_név.hu
mit ad?startlinux wrote:Azt még nem írtam hozzá az előbb, hogy nem rendszergazdai, hanem felhasználói szempontból kell átnéznem a két rendszert.
pl. fájlkezelő, szövegszerkesztő, képnézegető, razjprogi, internet böngésző, média lejátszó stb…
A Windows részével nincs probléma, kiismerem magam, csak azt nem tudom, hogy Linuxnál melyiket használjam.Mondjuk a Debian 4.0 jó választás?
Inkább ubuntu.
startlinux wrote:Azt még nem írtam hozzá az előbb, hogy nem rendszergazdai, hanem felhasználói szempontból kell átnéznem a két rendszert.
pl. fájlkezelő, szövegszerkesztő, képnézegető, razjprogi, internet böngésző, média lejátszó stb…
A Windows részével nincs probléma, kiismerem magam, csak azt nem tudom, hogy Linuxnál melyiket használjam.Mondjuk a Debian 4.0 jó választás?
Inkább ubuntu.
Bármelyik!
Ha hülye vagy az xp-hez, akkor kb annyira nem tudsz megoldani azzal sem semmit, mint egy linux-szal. Ha értesz az linux-hoz, akkor meg jóval egyszerűbb kezelni/beállítani, mint egy xp-t.
Az összehasonlítás lehet júzer-alapú, de ott az adott júzer tudása dominál. Más alapján nehéz összehasonlítani , mert az mindig az igény kérdése. Mire kell??? 🙂kieg:
Esetleg lehet figyelembe venni a tipikus összehasonlítási alapokat:
-biztonság
-támogatottság
-kezelhetőség
-ár/teljesítmény arány
De valójában ezek is nagyban függenek a felhasználótól/rendszergazdától.Bármelyik!
Ha hülye vagy az xp-hez, akkor kb annyira nem tudsz megoldani azzal sem semmit, mint egy linux-szal. Ha értesz az linux-hoz, akkor meg jóval egyszerűbb kezelni/beállítani, mint egy xp-t.
Az összehasonlítás lehet júzer-alapú, de ott az adott júzer tudása dominál. Más alapján nehéz összehasonlítani , mert az mindig az igény kérdése. Mire kell??? 🙂kieg:
Esetleg lehet figyelembe venni a tipikus összehasonlítási alapokat:
-biztonság
-támogatottság
-kezelhetőség
-ár/teljesítmény arány
De valójában ezek is nagyban függenek a felhasználótól/rendszergazdától.ifrename programmal megadható, hogy melyik mac címhez melyik interfész neve kapcsolódjon.
A progit telepíted, majd az /etc/iftab fájlba ( ha nem hozza létre akkor touch /etc/iftab ) beírod ezt:
eth0 mac 00:00:00:00:00:00 arp 1
eth1 mac 00:00:00:00:00:01 arp 1ifrename programmal megadható, hogy melyik mac címhez melyik interfész neve kapcsolódjon.
A progit telepíted, majd az /etc/iftab fájlba ( ha nem hozza létre akkor touch /etc/iftab ) beírod ezt:
eth0 mac 00:00:00:00:00:00 arp 1
eth1 mac 00:00:00:00:00:01 arp 1Figyi, neked sata vinyód van vagy csak az ubi kezeli sata-nak? Mert akkor nem /dev/sda3 kell a grubnak, hanem /dev/hda3!
Ezt próbáld ki! -
SzerzőBejegyzés