pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 601-610 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: A Linux maradt állva a hackerversenyen #2158410
    pomm
    Felhasználó

      Vasy nem te lennél ha nem write-only módban látogatnád a fórumot…pár napja kint van, ráadásul a főoldalon…

      Hozzászólás: postfix levélküldés kliensből #2157825
      pomm
      Felhasználó

        ping domain_név.hu
        mit ad?

        Hozzászólás: postfix levélküldés kliensből #2157826
        pomm
        Felhasználó

          ping domain_név.hu
          mit ad?

          Hozzászólás: Melyik disztribúciót válasszam? #2157915
          pomm
          Felhasználó
            startlinux wrote:
            Azt még nem írtam hozzá az előbb, hogy nem rendszergazdai, hanem felhasználói szempontból kell átnéznem a két rendszert.
            pl. fájlkezelő, szövegszerkesztő, képnézegető, razjprogi, internet böngésző, média lejátszó stb…
            A Windows részével nincs probléma, kiismerem magam, csak azt nem tudom, hogy Linuxnál melyiket használjam.

            Mondjuk a Debian 4.0 jó választás?

            Inkább ubuntu.

            Hozzászólás: Melyik disztribúciót válasszam? #2157916
            pomm
            Felhasználó
              startlinux wrote:
              Azt még nem írtam hozzá az előbb, hogy nem rendszergazdai, hanem felhasználói szempontból kell átnéznem a két rendszert.
              pl. fájlkezelő, szövegszerkesztő, képnézegető, razjprogi, internet böngésző, média lejátszó stb…
              A Windows részével nincs probléma, kiismerem magam, csak azt nem tudom, hogy Linuxnál melyiket használjam.

              Mondjuk a Debian 4.0 jó választás?

              Inkább ubuntu.

              Hozzászólás: Melyik disztribúciót válasszam? #2157905
              pomm
              Felhasználó

                Bármelyik!
                Ha hülye vagy az xp-hez, akkor kb annyira nem tudsz megoldani azzal sem semmit, mint egy linux-szal. Ha értesz az linux-hoz, akkor meg jóval egyszerűbb kezelni/beállítani, mint egy xp-t.
                Az összehasonlítás lehet júzer-alapú, de ott az adott júzer tudása dominál. Más alapján nehéz összehasonlítani , mert az mindig az igény kérdése. Mire kell??? 🙂

                kieg:
                Esetleg lehet figyelembe venni  a tipikus összehasonlítási alapokat:
                -biztonság
                -támogatottság
                -kezelhetőség
                -ár/teljesítmény arány
                De valójában ezek is nagyban függenek a felhasználótól/rendszergazdától.

                Hozzászólás: Melyik disztribúciót válasszam? #2157906
                pomm
                Felhasználó

                  Bármelyik!
                  Ha hülye vagy az xp-hez, akkor kb annyira nem tudsz megoldani azzal sem semmit, mint egy linux-szal. Ha értesz az linux-hoz, akkor meg jóval egyszerűbb kezelni/beállítani, mint egy xp-t.
                  Az összehasonlítás lehet júzer-alapú, de ott az adott júzer tudása dominál. Más alapján nehéz összehasonlítani , mert az mindig az igény kérdése. Mire kell??? 🙂

                  kieg:
                  Esetleg lehet figyelembe venni  a tipikus összehasonlítási alapokat:
                  -biztonság
                  -támogatottság
                  -kezelhetőség
                  -ár/teljesítmény arány
                  De valójában ezek is nagyban függenek a felhasználótól/rendszergazdától.

                  Hozzászólás: suse 10.3 eth:1 átírható eth:0-ra? #2157901
                  pomm
                  Felhasználó

                    ifrename programmal megadható, hogy melyik mac címhez melyik interfész neve kapcsolódjon.
                    A progit telepíted, majd az /etc/iftab fájlba ( ha nem hozza létre akkor touch /etc/iftab ) beírod ezt:
                    eth0 mac 00:00:00:00:00:00 arp 1
                    eth1 mac 00:00:00:00:00:01 arp 1

                    Hozzászólás: suse 10.3 eth:1 átírható eth:0-ra? #2157902
                    pomm
                    Felhasználó

                      ifrename programmal megadható, hogy melyik mac címhez melyik interfész neve kapcsolódjon.
                      A progit telepíted, majd az /etc/iftab fájlba ( ha nem hozza létre akkor touch /etc/iftab ) beírod ezt:
                      eth0 mac 00:00:00:00:00:00 arp 1
                      eth1 mac 00:00:00:00:00:01 arp 1

                      Hozzászólás: Grubba felvenni a BackTracket #2157715
                      pomm
                      Felhasználó

                        Figyi, neked sata vinyód van vagy csak az ubi kezeli sata-nak? Mert akkor nem /dev/sda3 kell a grubnak, hanem /dev/hda3!
                        Ezt próbáld ki!

                      10 bejegyzés megtekintése - 601-610 / 5,573