pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 611-620 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Grubba felvenni a BackTracket #2157716
    pomm
    Felhasználó

      Figyi, neked sata vinyód van vagy csak az ubi kezeli sata-nak? Mert akkor nem /dev/sda3 kell a grubnak, hanem /dev/hda3!
      Ezt próbáld ki!

      Hozzászólás: wifi beüzemelése… #2157793
      pomm
      Felhasználó

        Pypus, áldjon meg az Isten!
        Ha segítséget kérsz, kövesd a tanácsot, ha te úgy érzed, jobban tudod, akkor meg minek kérsz tanácsot. Leírtam mit kell tenned ahhoz, hogy használható infót kapjunk a rendszeredről. Nem értem, hogy miért nehéz bemásolni pár parancsot, majd a fájlt csatolni ide…De lehet nyűglődni…egészségedre…
        Uzsolt, azzal az egy sorral még mindig nem látjuk, hogy mi a jiba, csak azt, hogy milyen wifi van a notiban, de utána úgyis kell a többi kimenet is.

        Hozzászólás: wifi beüzemelése… #2157794
        pomm
        Felhasználó

          Pypus, áldjon meg az Isten!
          Ha segítséget kérsz, kövesd a tanácsot, ha te úgy érzed, jobban tudod, akkor meg minek kérsz tanácsot. Leírtam mit kell tenned ahhoz, hogy használható infót kapjunk a rendszeredről. Nem értem, hogy miért nehéz bemásolni pár parancsot, majd a fájlt csatolni ide…De lehet nyűglődni…egészségedre…
          Uzsolt, azzal az egy sorral még mindig nem látjuk, hogy mi a jiba, csak azt, hogy milyen wifi van a notiban, de utána úgyis kell a többi kimenet is.

          Hozzászólás: Grubba felvenni a BackTracket #2157711
          pomm
          Felhasználó
            karpatil wrote:
            Hogy egyértemű legyen, most így néz ki a file:

            Code:
            default 0
            timeout 3
            hiddenmenu

            title Ubuntu 7.10, kernel 2.6.22-14-generic
            root (hd0,0)
            kernel /boot/vmlinuz-2.6.22-14-generic root=UUID=2ea9df76-b199-4a7f-b65b-274211748320 ro vga=791 splash
            initrd /boot/initrd.img-2.6.22-14-generic
            quiet

            title Backtrack 3 KDE
            root (hd0,3)
            kernel /boot/vmlinuz init=/sbin/init vga=791 root=/dev/sda3
            boot

            title Ubuntu 7.10, kernel 2.6.22-14-generic (recovery mode)
            root (hd0,0)
            kernel /boot/vmlinuz-2.6.22-14-generic root=UUID=2ea9df76-b199-4a7f-b65b-274211748320 ro single
            initrd /boot/initrd.img-2.6.22-14-generic

            title Ubuntu 7.10, memtest86+
            root (hd0,0)
            kernel /boot/memtest86+.bin
            quiet

            Ez biztos rossz!
            Ha az sda3-on van a rendszer akkor a (hd0,3) rossz, az (hd0,2) lesz!
            Ennyi elég lesz:

            Code:
            title Backtrack 3 KDE
            root (hd0,2)
            kernel /boot/vmlinuz vga=791 root=/dev/sda3

            ui.:
            Nem tettem még soha a backtracket hdd-re, de ugye nincs initrd? Mert ha van, akkor az is kellhet!

            Hozzászólás: Grubba felvenni a BackTracket #2157712
            pomm
            Felhasználó
              karpatil wrote:
              Hogy egyértemű legyen, most így néz ki a file:

              Code:
              default 0
              timeout 3
              hiddenmenu

              title Ubuntu 7.10, kernel 2.6.22-14-generic
              root (hd0,0)
              kernel /boot/vmlinuz-2.6.22-14-generic root=UUID=2ea9df76-b199-4a7f-b65b-274211748320 ro vga=791 splash
              initrd /boot/initrd.img-2.6.22-14-generic
              quiet

              title Backtrack 3 KDE
              root (hd0,3)
              kernel /boot/vmlinuz init=/sbin/init vga=791 root=/dev/sda3
              boot

              title Ubuntu 7.10, kernel 2.6.22-14-generic (recovery mode)
              root (hd0,0)
              kernel /boot/vmlinuz-2.6.22-14-generic root=UUID=2ea9df76-b199-4a7f-b65b-274211748320 ro single
              initrd /boot/initrd.img-2.6.22-14-generic

              title Ubuntu 7.10, memtest86+
              root (hd0,0)
              kernel /boot/memtest86+.bin
              quiet

              Ez biztos rossz!
              Ha az sda3-on van a rendszer akkor a (hd0,3) rossz, az (hd0,2) lesz!
              Ennyi elég lesz:

              Code:
              title Backtrack 3 KDE
              root (hd0,2)
              kernel /boot/vmlinuz vga=791 root=/dev/sda3

              ui.:
              Nem tettem még soha a backtracket hdd-re, de ugye nincs initrd? Mert ha van, akkor az is kellhet!

              Hozzászólás: wifi beüzemelése… #2157763
              pomm
              Felhasználó

                Figyelj pypus, ennek elég gyenge információ értéke van!
                Mintha azt mondanád, hogy nem megy az autód és a szerelő megkérdezi:
                – Milyen kocsid van?
                te meg:
                -Diesel…
                Szóval indítsd a linuxod:
                sudo lspci >> /home/userneved/adatok.txt
                sudo ifconfig >> /home/userneved/adatok.txt
                sudo ifconfig -a >> /home/userneved/adatok.txt
                sudo iwconfig >> /home/userneved/adatok.txt
                sudo lsmod >> /home/userneved/adatok.txt
                Aztán csatold a fájlt ide…

                Hozzászólás: wifi beüzemelése… #2157764
                pomm
                Felhasználó

                  Figyelj pypus, ennek elég gyenge információ értéke van!
                  Mintha azt mondanád, hogy nem megy az autód és a szerelő megkérdezi:
                  – Milyen kocsid van?
                  te meg:
                  -Diesel…
                  Szóval indítsd a linuxod:
                  sudo lspci >> /home/userneved/adatok.txt
                  sudo ifconfig >> /home/userneved/adatok.txt
                  sudo ifconfig -a >> /home/userneved/adatok.txt
                  sudo iwconfig >> /home/userneved/adatok.txt
                  sudo lsmod >> /home/userneved/adatok.txt
                  Aztán csatold a fájlt ide…

                  Hozzászólás: man lapok forditása magyarra #2156040
                  pomm
                  Felhasználó

                    Violazloiban – néha úgy érzem – egy kiszeltunde veszett el 🙂

                    Hozzászólás: man lapok forditása magyarra #2156041
                    pomm
                    Felhasználó

                      Violazloiban – néha úgy érzem – egy kiszeltunde veszett el 🙂

                      Hozzászólás: Egy kis automount #2132899
                      pomm
                      Felhasználó

                        Másold be ezt!
                        /dev/hda1       /media/Xp       ntfs-3g    silent,umask=0,no_def_opts,allow_other,locale=hu_HU.utf8,force 0     0

                      10 bejegyzés megtekintése - 611-620 / 5,573