pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 701-710 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: USB HDD kikapcsolása #2152857
    pomm
    Felhasználó
      VectoR wrote:
      ez nem igaz, az usb-k tápja nem áll le, főleg akkor, ha a BIOS-ban a billentyűzettel és egér klikkelésre való indítás engedélyezve van.

      nézd meg a BIOS-t és az energia kezelést

      Már pedig – normál beállítás esetén – leáll, nekem legalább is. Mind a notim, mind az asztalim.
      Ja, kérem ha valaki piszkálta a bios-t, akkor piszkáljha azt vissza!

      Hozzászólás: USB HDD kikapcsolása #2152858
      pomm
      Felhasználó
        VectoR wrote:
        ez nem igaz, az usb-k tápja nem áll le, főleg akkor, ha a BIOS-ban a billentyűzettel és egér klikkelésre való indítás engedélyezve van.

        nézd meg a BIOS-t és az energia kezelést

        Már pedig – normál beállítás esetén – leáll, nekem legalább is. Mind a notim, mind az asztalim.
        Ja, kérem ha valaki piszkálta a bios-t, akkor piszkáljha azt vissza!

        Hozzászólás: Aki keres, tanul #2068884
        pomm
        Felhasználó

          Ismerni és tudni valamit használni, az két dolog. Az, hogy valaki leírj egy megoldást és te rájössz, hogy ismered, egyáltalán nem minősít téged, max annyiban, hogy magadtól nem jöttél rá. Még ha pofon egyszerű is. Amit írtam, azzal root jogokat szereztél! Ha tetszik még kiadhatod utána a sudo su parancsot is és már „root” promptod is van!

          Hozzászólás: USB HDD kikapcsolása #2152851
          pomm
          Felhasználó

            Ha leállítod a géped, akkor az usb-ről nem kap áramot a külső hdd ergo le kell, hogy álljon… Innentől nem értem a kérdést!

            Hozzászólás: USB HDD kikapcsolása #2152852
            pomm
            Felhasználó

              Ha leállítod a géped, akkor az usb-ről nem kap áramot a külső hdd ergo le kell, hogy álljon… Innentől nem értem a kérdést!

              Hozzászólás: Aki keres, tanul #2068881
              pomm
              Felhasználó
                birno wrote:
                Ennyire egyszerű nem lehet, ezeket a parancsokat mindenki megismeri ahogy linuxra vált.

                Te sem tudtad!

                Hozzászólás: Aki keres, tanul #2068874
                pomm
                Felhasználó

                  De működik! 😉

                  Hozzászólás: Rendkívül lassú videó lejátszás #2152839
                  pomm
                  Felhasználó

                    írd be parancssorba:

                    glxinfo | grep direct

                    mit dob ki?

                    Hozzászólás: Rendkívül lassú videó lejátszás #2152840
                    pomm
                    Felhasználó

                      írd be parancssorba:

                      glxinfo | grep direct

                      mit dob ki?

                      Hozzászólás: Aki keres, tanul #2068872
                      pomm
                      Felhasználó
                        l_lorincz wrote:
                        Na ez már egy értelmes kérdés. Telepített rendszer Ubuntu 7.04, 2 felhasználó tibi és laca. tibi-nek van root joga. távoli elérés ssh-val laca-ként vagyok bejelentkezve. Tibi-nél nem engedélyezett a távoli belépés. Ezek a tények.
                        A kérdés, hogy Hogyan változtatod meg az fstab tartalmát?
                        Most már jöhet a válasz.

                        su tibi

                      10 bejegyzés megtekintése - 701-710 / 5,573