pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 771-780 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Route add „mentés” #2149248
    pomm
    Felhasználó

      debian alatt ennyi lenne:

      Code:
      pomm linux-2.6.24-7 # echo „route add -net 0.0.0.0 gw 192.168.20.1 netmask 0.0.0.0 dev eth0” > /routeadd.sh
      pomm linux-2.6.24-7 # chmod +x /routeadd.sh
      pomm linux-2.6.24-7 # mv /routeadd.sh /etc/init.d/
      pomm linux-2.6.24-7 # ln -s /etc/init.d/routeadd.sh /etc/rc2.d/S98routeadd.sh
      pomm linux-2.6.24-7 #   
      Hozzászólás: Route add „mentés” #2149249
      pomm
      Felhasználó

        debian alatt ennyi lenne:

        Code:
        pomm linux-2.6.24-7 # echo „route add -net 0.0.0.0 gw 192.168.20.1 netmask 0.0.0.0 dev eth0” > /routeadd.sh
        pomm linux-2.6.24-7 # chmod +x /routeadd.sh
        pomm linux-2.6.24-7 # mv /routeadd.sh /etc/init.d/
        pomm linux-2.6.24-7 # ln -s /etc/init.d/routeadd.sh /etc/rc2.d/S98routeadd.sh
        pomm linux-2.6.24-7 #   
        Hozzászólás: Route add „mentés” #2149246
        pomm
        Felhasználó

          törölve

          Hozzászólás: Route add „mentés” #2149247
          pomm
          Felhasználó

            törölve

            Hozzászólás: Letölthető a platformfüggetlen ABEV! #2149172
            pomm
            Felhasználó
              btami wrote:
              pomm wrote:
              Ha jól értettem, múlt időt használtál, akkor ne menjünk már a win95-ig vissza!

              Ez 2006-ban volt, amikor az abev már több éve működött!

              Az is több, mint egy év! Amúgy a lényeg nem változott, mert 2006 óta „fejlesztik” a linuxos abevet is. Nézd meg hol tart. Szánalmas. A többi megjegyzésem pedig még mindig nyitott. Miért nem szakemberre bízzák a munkát! Ennyi erővel én is megírhattam volna jó pénzért. 🙂 Ilyen trágyát bárki összehoz.

              pomm wrote:
              Elég röhejes, hogy ennyi pénzért még egy programozót sem vettek fel, hanem önjelölt dilettáns ökrök vagy áltsulis számtech szakkörösök írták a progit. Mert nem hiszem el, hogy ilyet képzett programozó kiad a kezéből. Ha így melóznék akkor még munkanélkülinek is alkalmatlan lennék!
              Hozzászólás: Letölthető a platformfüggetlen ABEV! #2149173
              pomm
              Felhasználó
                btami wrote:
                pomm wrote:
                Ha jól értettem, múlt időt használtál, akkor ne menjünk már a win95-ig vissza!

                Ez 2006-ban volt, amikor az abev már több éve működött!

                Az is több, mint egy év! Amúgy a lényeg nem változott, mert 2006 óta „fejlesztik” a linuxos abevet is. Nézd meg hol tart. Szánalmas. A többi megjegyzésem pedig még mindig nyitott. Miért nem szakemberre bízzák a munkát! Ennyi erővel én is megírhattam volna jó pénzért. 🙂 Ilyen trágyát bárki összehoz.

                pomm wrote:
                Elég röhejes, hogy ennyi pénzért még egy programozót sem vettek fel, hanem önjelölt dilettáns ökrök vagy áltsulis számtech szakkörösök írták a progit. Mert nem hiszem el, hogy ilyet képzett programozó kiad a kezéből. Ha így melóznék akkor még munkanélkülinek is alkalmatlan lennék!
                Hozzászólás: Route add „mentés” #2149242
                pomm
                Felhasználó
                  xms wrote:
                  Huhhh, ezt nem biztos hogy értem 🙂
                  Arról van szó, hogy úgy szeretnék egy route bejegyzést hozzáadni a route táblához, hogy az ne törlődjön ki újraindítás után.

                  G

                  Mi a pontos parancs, amit menteni akarsz? Írd be!
                  Azt is tudni kellene, milyen disztrit használsz!

                  Hozzászólás: Route add „mentés” #2149243
                  pomm
                  Felhasználó
                    xms wrote:
                    Huhhh, ezt nem biztos hogy értem 🙂
                    Arról van szó, hogy úgy szeretnék egy route bejegyzést hozzáadni a route táblához, hogy az ne törlődjön ki újraindítás után.

                    G

                    Mi a pontos parancs, amit menteni akarsz? Írd be!
                    Azt is tudni kellene, milyen disztrit használsz!

                    Hozzászólás: Samsung cam és Firewire kártya #2054262
                    pomm
                    Felhasználó

                      Nekem megy az asztali pci-os firewire karival és a megfelelő kernel beállításokkal. A lényeg, hogy elején a kino-t eleve root jogokkal indítsd és nézd meg úgy megy-e.
                      Az asztali gépem adatai:

                      Code:
                      pomm:~# lspci | grep Fire
                      01:03.0 FireWire (IEEE 1394): VIA Technologies, Inc. IEEE 1394 Host Controller (rev 46)
                      pomm:~# lsmod | grep 1394
                      dv1394                18260  0
                      eth1394                19076  0
                      pomm:~# dmesg | tail
                      hdd: tray open
                      end_request: I/O error, dev hdd, sector 0
                      ieee1394: Node changed: 0-01:1023 -> 0-00:1023
                      ieee1394: Node suspended: ID:BUS[0-00:1023]  GUID[0000f0000f566eee]
                      ieee1394: Error parsing configrom for node 0-00:1023
                      ieee1394: Error parsing configrom for node 0-01:1023
                      ieee1394: Node suspended: ID:BUS[0-00:1023]  GUID[001106000001db54]
                      ieee1394: Node resumed: ID:BUS[0-00:1023]  GUID[0000f0000f566eee]
                      ieee1394: Node changed: 0-00:1023 -> 0-01:1023
                      ieee1394: Node resumed: ID:BUS[0-01:1023]  GUID[001106000001db54]
                      pomm:~# 

                      A kino – ha minden jól megy, tudja kezelni a kamerát. Ekkor visszacsévélsz, majd „becapture-zod” a filmet.

                      Hozzászólás: Letölthető a platformfüggetlen ABEV! #2149162
                      pomm
                      Felhasználó

                        Ha jól értettem, múlt időt használtál, akkor ne menjünk már a win95-ig vissza! Elég röhejes, hogy ennyi pénzért még egy programozót sem vettek fel, hanem önjelölt dilettáns ökrök vagy áltsulis számtech szakkörösök írták a progit. Mert nem hiszem el, hogy ilyet képzett programozó kiad a kezéből. Ha így melóznék akkor még munkanélkülinek is alkalmatlan lennék!
                        A cikk amúgy korrekt, de pár troll már rástartolt.

                      10 bejegyzés megtekintése - 771-780 / 5,573