Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Gondolom rsync, de lehet hogy van rá vmi spéci szkript vagy prog…Mindenesetre rsync-kel meg tudod csinálni.
Nem ismerem a vftp-t, de gondolom ez zár be a könyvtáradba:
chroot_local_user=YES
Csatold a vftpd.conf fájlodat
Nem ismerem a vftp-t, de gondolom ez zár be a könyvtáradba:
chroot_local_user=YES
Csatold a vftpd.conf fájlodat
sakkmesterke wrote:Nekem is volt hasonló problémám, nekem egy sokkal egyszerübb megoldás segitett. Az XP cédé mellé szerezz be egy Windows 98 vagy 2000 CDt. Ha az elindul, akkor asszem automatikusan atirja a mbr-t mikor telepiteni kezd. Szakitsd meg a telepitest, rakd be az XP cédét, és voilá.Abból maximum annyit tanul, hogy az xp telepítője funkcióiban kevesebb lett, mint a 98 🙂
sakkmesterke wrote:Nekem is volt hasonló problémám, nekem egy sokkal egyszerübb megoldás segitett. Az XP cédé mellé szerezz be egy Windows 98 vagy 2000 CDt. Ha az elindul, akkor asszem automatikusan atirja a mbr-t mikor telepiteni kezd. Szakitsd meg a telepitest, rakd be az XP cédét, és voilá.Abból maximum annyit tanul, hogy az xp telepítője funkcióiban kevesebb lett, mint a 98 🙂
A következőket teheted:
1, beszerzel egy live cd-t és készenlétbe teszed
2, lemented az indítórésztCode:dd if=/dev/sda of=/media/sda5/bootsector.bin bs=512 count=1Ezzel lementetted az indítórészt, most törölheted
Code:dd if=/dev/zero of=/dev/sda bs=512 count=1Most ha restartolsz nem lesz grubod, tehát ha ezután sem indul a win telepítője, akkor nem a grub tehet róla. Ha így viszont megy, akkor örülsz.
Ha nem menne, akkor vissza tudod állítani a dolgot, hogy legalább linuxod legyen 🙂
Live cd-ről bebutulsz, majdCode:mkdir /mnt/ubuntu
mount /dev/sda5 /mnt/ubuntu
dd if=/mnt/ubuntu/bootsector.bin of=/dev/sdaKb, ennyi…Vigyázz ha elgépelsz vmit az sux lehet! Sok szerencsét!
A következőket teheted:
1, beszerzel egy live cd-t és készenlétbe teszed
2, lemented az indítórésztCode:dd if=/dev/sda of=/media/sda5/bootsector.bin bs=512 count=1Ezzel lementetted az indítórészt, most törölheted
Code:dd if=/dev/zero of=/dev/sda bs=512 count=1Most ha restartolsz nem lesz grubod, tehát ha ezután sem indul a win telepítője, akkor nem a grub tehet róla. Ha így viszont megy, akkor örülsz.
Ha nem menne, akkor vissza tudod állítani a dolgot, hogy legalább linuxod legyen 🙂
Live cd-ről bebutulsz, majdCode:mkdir /mnt/ubuntu
mount /dev/sda5 /mnt/ubuntu
dd if=/mnt/ubuntu/bootsector.bin of=/dev/sdaKb, ennyi…Vigyázz ha elgépelsz vmit az sux lehet! Sok szerencsét!
ata merevlmez -> hdx
sata, scsi merevlmez -> sdx
( Az usb-s lemezeket scsi-nak ismeri fel, az azért sdx )
Az újabb notikban már nem ata hanem sata lemezek vannak, tehát sdx-nek fogja látni őket a linux.ata merevlmez -> hdx
sata, scsi merevlmez -> sdx
( Az usb-s lemezeket scsi-nak ismeri fel, az azért sdx )
Az újabb notikban már nem ata hanem sata lemezek vannak, tehát sdx-nek fogja látni őket a linux.Ezért gáz, amikor vki lusta topicot nyitni egy teljesen más kérdésben, mert elkezdődik a keveredés és a végén senki nem kap érdemben választ. Az office témának nyissatok már másik topicot, itt az eredeti probléma ez volt:
Alexhun wrote:Üdv!Olyan problémám lenne, hogy ubuntut használtam egy darabig de bizonyos okom miatt vissza kell raknom az XP-t. De valamiért nem tudok bebootolni a cd-romról. mitől lehet ez? Hogyan tudnám beállítani. Biosba pedíg beállítottam, hülye nem vagyok hozzá. Amugy egy asus f5v notiról lenne szó, elötte xp volt rajta.
Mivel rommá lett offolva, ezért mégegyszer megkérdem:
cat /proc/partitions
mountIlletve a sata probléma ismerős, ha az a gond, akkor az egész topic – a linux szempontjából – felejtős és az m$ support vagy a hw support az illetékes.
-
SzerzőBejegyzés