pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 851-860 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • pomm
    Felhasználó

      Gondolom rsync, de lehet hogy van rá vmi spéci szkript vagy prog…Mindenesetre rsync-kel meg tudod csinálni.

      Hozzászólás: Otthoni FTP Zeroconf-fal #2148002
      pomm
      Felhasználó

        Nem ismerem a vftp-t, de gondolom ez zár be a könyvtáradba:

            chroot_local_user=YES

        Csatold a vftpd.conf fájlodat

        Hozzászólás: Otthoni FTP Zeroconf-fal #2148003
        pomm
        Felhasználó

          Nem ismerem a vftp-t, de gondolom ez zár be a könyvtáradba:

              chroot_local_user=YES

          Csatold a vftpd.conf fájlodat

          Hozzászólás: Ubuntu után XP? #2146285
          pomm
          Felhasználó
            sakkmesterke wrote:
            Nekem is volt hasonló problémám, nekem egy sokkal egyszerübb megoldás segitett. Az XP cédé mellé szerezz be egy Windows 98 vagy 2000 CDt. Ha az elindul, akkor asszem automatikusan atirja a mbr-t mikor telepiteni kezd. Szakitsd meg a telepitest, rakd be az XP cédét, és voilá.

            Abból maximum annyit tanul, hogy az xp telepítője funkcióiban kevesebb lett, mint a 98 🙂

            Hozzászólás: Ubuntu után XP? #2146286
            pomm
            Felhasználó
              sakkmesterke wrote:
              Nekem is volt hasonló problémám, nekem egy sokkal egyszerübb megoldás segitett. Az XP cédé mellé szerezz be egy Windows 98 vagy 2000 CDt. Ha az elindul, akkor asszem automatikusan atirja a mbr-t mikor telepiteni kezd. Szakitsd meg a telepitest, rakd be az XP cédét, és voilá.

              Abból maximum annyit tanul, hogy az xp telepítője funkcióiban kevesebb lett, mint a 98 🙂

              Hozzászólás: Ubuntu után XP? #2146281
              pomm
              Felhasználó

                A következőket teheted:
                1, beszerzel egy live cd-t és készenlétbe teszed
                2, lemented az indítórészt

                Code:
                dd if=/dev/sda of=/media/sda5/bootsector.bin bs=512 count=1

                Ezzel lementetted az indítórészt, most törölheted

                Code:
                dd if=/dev/zero of=/dev/sda bs=512 count=1

                Most ha restartolsz nem lesz grubod, tehát ha ezután sem indul a win telepítője, akkor nem a grub tehet róla. Ha így viszont megy, akkor örülsz.
                Ha nem menne, akkor vissza tudod állítani a dolgot, hogy legalább linuxod legyen 🙂
                Live cd-ről bebutulsz, majd

                Code:
                mkdir /mnt/ubuntu
                mount /dev/sda5 /mnt/ubuntu
                dd if=/mnt/ubuntu/bootsector.bin of=/dev/sda

                Kb, ennyi…Vigyázz ha elgépelsz vmit az sux lehet! Sok szerencsét!

                Hozzászólás: Ubuntu után XP? #2146282
                pomm
                Felhasználó

                  A következőket teheted:
                  1, beszerzel egy live cd-t és készenlétbe teszed
                  2, lemented az indítórészt

                  Code:
                  dd if=/dev/sda of=/media/sda5/bootsector.bin bs=512 count=1

                  Ezzel lementetted az indítórészt, most törölheted

                  Code:
                  dd if=/dev/zero of=/dev/sda bs=512 count=1

                  Most ha restartolsz nem lesz grubod, tehát ha ezután sem indul a win telepítője, akkor nem a grub tehet róla. Ha így viszont megy, akkor örülsz.
                  Ha nem menne, akkor vissza tudod állítani a dolgot, hogy legalább linuxod legyen 🙂
                  Live cd-ről bebutulsz, majd

                  Code:
                  mkdir /mnt/ubuntu
                  mount /dev/sda5 /mnt/ubuntu
                  dd if=/mnt/ubuntu/bootsector.bin of=/dev/sda

                  Kb, ennyi…Vigyázz ha elgépelsz vmit az sux lehet! Sok szerencsét!

                  Hozzászólás: Uhu-linux telepítése üres winchesterre #2146345
                  pomm
                  Felhasználó

                    ata merevlmez -> hdx
                    sata, scsi merevlmez -> sdx
                    ( Az usb-s lemezeket scsi-nak ismeri fel, az azért sdx )
                    Az újabb notikban már nem ata hanem sata lemezek vannak, tehát sdx-nek fogja látni őket a linux.

                    Hozzászólás: Uhu-linux telepítése üres winchesterre #2146346
                    pomm
                    Felhasználó

                      ata merevlmez -> hdx
                      sata, scsi merevlmez -> sdx
                      ( Az usb-s lemezeket scsi-nak ismeri fel, az azért sdx )
                      Az újabb notikban már nem ata hanem sata lemezek vannak, tehát sdx-nek fogja látni őket a linux.

                      Hozzászólás: Ubuntu után XP? #2146273
                      pomm
                      Felhasználó

                        Ezért gáz, amikor vki lusta topicot nyitni egy teljesen más kérdésben, mert elkezdődik a keveredés és a végén senki nem kap érdemben választ.  Az office témának nyissatok már másik topicot, itt az eredeti probléma ez volt:

                        Alexhun wrote:
                        Üdv!

                        Olyan problémám lenne, hogy ubuntut használtam egy darabig de bizonyos okom miatt vissza kell raknom az XP-t. De valamiért nem tudok bebootolni a cd-romról. mitől lehet ez? Hogyan tudnám beállítani. Biosba pedíg beállítottam, hülye nem vagyok hozzá. Amugy egy asus f5v notiról lenne szó, elötte xp volt rajta.

                        Mivel rommá lett offolva, ezért mégegyszer megkérdem:
                        cat /proc/partitions
                        mount

                        Illetve a sata probléma ismerős, ha az a gond, akkor az egész topic – a linux szempontjából – felejtős és az m$ support vagy a hw support az illetékes.

                      10 bejegyzés megtekintése - 851-860 / 5,573