pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 861-870 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Ubuntu után XP? #2146274
    pomm
    Felhasználó

      Ezért gáz, amikor vki lusta topicot nyitni egy teljesen más kérdésben, mert elkezdődik a keveredés és a végén senki nem kap érdemben választ.  Az office témának nyissatok már másik topicot, itt az eredeti probléma ez volt:

      Alexhun wrote:
      Üdv!

      Olyan problémám lenne, hogy ubuntut használtam egy darabig de bizonyos okom miatt vissza kell raknom az XP-t. De valamiért nem tudok bebootolni a cd-romról. mitől lehet ez? Hogyan tudnám beállítani. Biosba pedíg beállítottam, hülye nem vagyok hozzá. Amugy egy asus f5v notiról lenne szó, elötte xp volt rajta.

      Mivel rommá lett offolva, ezért mégegyszer megkérdem:
      cat /proc/partitions
      mount

      Illetve a sata probléma ismerős, ha az a gond, akkor az egész topic – a linux szempontjából – felejtős és az m$ support vagy a hw support az illetékes.

      Hozzászólás: Ubuntu után XP? #2146239
      pomm
      Felhasználó
        Alexhun wrote:
        A segítségeket nagyon megköszönném, ugyanis most tényleg fntos lenne nekem. De persze kinek nem inge ne vegye magára. Köszönöm.

        Enélkül nem tudok tovább – érdemben – segíteni:

        pomm wrote:
        Igen, azt sem ártana tudni, hogy neked mi hol van!
        Mielőtt eszetlenül nekiugrasz:
        Másold ide ezeknek a kimenetét:

        Code:
        cat /proc/partitions
        mount

        Hozzászólás: Ubuntu után XP? #2146240
        pomm
        Felhasználó
          Alexhun wrote:
          A segítségeket nagyon megköszönném, ugyanis most tényleg fntos lenne nekem. De persze kinek nem inge ne vegye magára. Köszönöm.

          Enélkül nem tudok tovább – érdemben – segíteni:

          pomm wrote:
          Igen, azt sem ártana tudni, hogy neked mi hol van!
          Mielőtt eszetlenül nekiugrasz:
          Másold ide ezeknek a kimenetét:

          Code:
          cat /proc/partitions
          mount

          Hozzászólás: Ubuntu után XP? #2146223
          pomm
          Felhasználó

            Igen, azt sem ártana tudni, hogy neked mi hol van!
            Mielőtt eszetlenül nekiugrasz:
            Másold ide ezeknek a kimenetét:

            Code:
            cat /proc/partitions
            mount
            Hozzászólás: Ubuntu után XP? #2146224
            pomm
            Felhasználó

              Igen, azt sem ártana tudni, hogy neked mi hol van!
              Mielőtt eszetlenül nekiugrasz:
              Másold ide ezeknek a kimenetét:

              Code:
              cat /proc/partitions
              mount
              Hozzászólás: Ubuntu után XP? #2146219
              pomm
              Felhasználó

                Előbb mentsd le az mbr tartalmát ( ld fenti hozzászólásom ) aztán töröld!
                A törlés linux alól ennyi:

                Code:
                dd if=/dev/zero of=/dev/hda bs=512 count=1
                Hozzászólás: Ubuntu után XP? #2146220
                pomm
                Felhasználó

                  Előbb mentsd le az mbr tartalmát ( ld fenti hozzászólásom ) aztán töröld!
                  A törlés linux alól ennyi:

                  Code:
                  dd if=/dev/zero of=/dev/hda bs=512 count=1
                  Hozzászólás: Ubuntu után XP? #2146213
                  pomm
                  Felhasználó
                    Alexhun wrote:
                    Üdv!

                    Pomm Linuxról bootol,de 2 xp ről próbáltam és eggyik sem ment. Az xp után mellé szeretnék egy luxot is mert szeretném szép lassan tanulgatni, még nagyon kezdő vagyok benne de érdekel és nem adom fel. De így akkor tudnál orvoslást a problémámra, vagy a 10:05-kor írt kommented lenne az?

                    Akkor valószínűleg az mbr okozza a gondot, próbáld ki amit írtam.

                    lada2105 wrote:
                    Erre való az fdisk /mbr 😛
                    igaz, egy nagyon gagyi dos-os vagy mittoménmilyen mbr-t rak a grub/lilo helyébe, de ott nincs ekkora rizikó.

                    Ahhoz be kellene bootolni 😛

                    Hozzászólás: Ubuntu után XP? #2146214
                    pomm
                    Felhasználó
                      Alexhun wrote:
                      Üdv!

                      Pomm Linuxról bootol,de 2 xp ről próbáltam és eggyik sem ment. Az xp után mellé szeretnék egy luxot is mert szeretném szép lassan tanulgatni, még nagyon kezdő vagyok benne de érdekel és nem adom fel. De így akkor tudnál orvoslást a problémámra, vagy a 10:05-kor írt kommented lenne az?

                      Akkor valószínűleg az mbr okozza a gondot, próbáld ki amit írtam.

                      lada2105 wrote:
                      Erre való az fdisk /mbr 😛
                      igaz, egy nagyon gagyi dos-os vagy mittoménmilyen mbr-t rak a grub/lilo helyébe, de ott nincs ekkora rizikó.

                      Ahhoz be kellene bootolni 😛

                      Hozzászólás: Ubuntu után XP? #2146199
                      pomm
                      Felhasználó

                        Találkoztam olyan jelenséggel , hogy az xp nem települt addig, amíg az mbr-t nem töröltem. Most nem tudom, hogy melyik xp volt és, hogy esetleg az újabbak ( sp2,sp3 ) már nem akadnak fent ilyen dolgon, de az tény, hogy konkrétan több ilyen géphez hívtak még régebben és valamelyik grub csücsült az mbr-be, az xp meg nem bootolt. Akkoriban az ubcd-t használtam előszeretettel, azon volt/van lehetőség az mbr törlésére.
                        Mondjuk ebben az esetben nem árt ha tudod, hogy mit csinálsz és van mentésed is az esetleges helyreállítás miatt.
                        Ezt kb így tudod megtenni linux alól:

                        Code:
                        dd if=/dev/hda of=/home/pomm/bootsector.bin bs=512 count=1

                        Természetesen a paramétereket neked megfelelően kell változtatnod!  ( A hda lehet sda vagy sdb vagy hdb, stb. )
                        Ha törölted az mbr-t és mégsem hozta meg a várt eredményt vagy más probléma lépett fel, még mindig megteheted, hogy egy livecd-ről becsatolod azt a partíciót, amin mentésed van és visszaírod:

                        Code:
                        mount /dev/hda2 /mnt/hda2
                        dd if=/mnt/hda2/home/pomm/bootsector.bin of=/dev/hda

                        Hangsúlyozom, hogy nem biztos, hogy ez segít és lehet, hogy ( gyakorlat hiánya vagy egyéb probléma miatt ) eltolod az egész rendszered! Csak saját felelőségre és figyelmesen állj neki az ilyen és hasonló műveleteknek!

                      10 bejegyzés megtekintése - 861-870 / 5,573