pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 871-880 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Ubuntu után XP? #2146200
    pomm
    Felhasználó

      Találkoztam olyan jelenséggel , hogy az xp nem települt addig, amíg az mbr-t nem töröltem. Most nem tudom, hogy melyik xp volt és, hogy esetleg az újabbak ( sp2,sp3 ) már nem akadnak fent ilyen dolgon, de az tény, hogy konkrétan több ilyen géphez hívtak még régebben és valamelyik grub csücsült az mbr-be, az xp meg nem bootolt. Akkoriban az ubcd-t használtam előszeretettel, azon volt/van lehetőség az mbr törlésére.
      Mondjuk ebben az esetben nem árt ha tudod, hogy mit csinálsz és van mentésed is az esetleges helyreállítás miatt.
      Ezt kb így tudod megtenni linux alól:

      Code:
      dd if=/dev/hda of=/home/pomm/bootsector.bin bs=512 count=1

      Természetesen a paramétereket neked megfelelően kell változtatnod!  ( A hda lehet sda vagy sdb vagy hdb, stb. )
      Ha törölted az mbr-t és mégsem hozta meg a várt eredményt vagy más probléma lépett fel, még mindig megteheted, hogy egy livecd-ről becsatolod azt a partíciót, amin mentésed van és visszaírod:

      Code:
      mount /dev/hda2 /mnt/hda2
      dd if=/mnt/hda2/home/pomm/bootsector.bin of=/dev/hda

      Hangsúlyozom, hogy nem biztos, hogy ez segít és lehet, hogy ( gyakorlat hiánya vagy egyéb probléma miatt ) eltolod az egész rendszered! Csak saját felelőségre és figyelmesen állj neki az ilyen és hasonló műveleteknek!

      Hozzászólás: nrg2iso mount probléma #2146157
      pomm
      Felhasználó

        nerolinux?

        Hozzászólás: nrg2iso mount probléma #2146158
        pomm
        Felhasználó

          nerolinux?

          Hozzászólás: nrg2iso mount probléma #2146153
          pomm
          Felhasználó

            Én egyszerűen átneveztem iso-ra és tudtam csatolni/lejátszani rögtön.

            Hozzászólás: nrg2iso mount probléma #2146154
            pomm
            Felhasználó

              Én egyszerűen átneveztem iso-ra és tudtam csatolni/lejátszani rögtön.

              Hozzászólás: Ubuntu után XP? #2146191
              pomm
              Felhasználó

                Linuxról telepítő cd-ről tudsz bootolni? Ha igen, akkor sejtem a problémád és 2 perc alatt orvosolható, ha linuxról sem tudsz butulni, hw gond….

                Hozzászólás: Ubuntu után XP? #2146192
                pomm
                Felhasználó

                  Linuxról telepítő cd-ről tudsz bootolni? Ha igen, akkor sejtem a problémád és 2 perc alatt orvosolható, ha linuxról sem tudsz butulni, hw gond….

                  pomm
                  Felhasználó
                    Vladi wrote:
                    pomm wrote:
                    A harcias hangulathoz illő avatart váltottam… 🙂

                    Én is. 🙂

                    A kormányzati rendszer neve szerintem legyen inkább: blackDoor ;D

                    Makrohard B(l)ackDoor®©  😀
                    A nagy kemény, lenyomja a picipuhát 😉

                    pomm
                    Felhasználó
                      Vladi wrote:
                      pomm wrote:
                      A harcias hangulathoz illő avatart váltottam… 🙂

                      Én is. 🙂

                      A kormányzati rendszer neve szerintem legyen inkább: blackDoor ;D

                      Makrohard B(l)ackDoor®©  😀
                      A nagy kemény, lenyomja a picipuhát 😉

                      pomm
                      Felhasználó

                        A harcias hangulathoz illő avatart váltottam… 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 871-880 / 5,573