Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Találkoztam olyan jelenséggel , hogy az xp nem települt addig, amíg az mbr-t nem töröltem. Most nem tudom, hogy melyik xp volt és, hogy esetleg az újabbak ( sp2,sp3 ) már nem akadnak fent ilyen dolgon, de az tény, hogy konkrétan több ilyen géphez hívtak még régebben és valamelyik grub csücsült az mbr-be, az xp meg nem bootolt. Akkoriban az ubcd-t használtam előszeretettel, azon volt/van lehetőség az mbr törlésére.
Mondjuk ebben az esetben nem árt ha tudod, hogy mit csinálsz és van mentésed is az esetleges helyreállítás miatt.
Ezt kb így tudod megtenni linux alól:Code:dd if=/dev/hda of=/home/pomm/bootsector.bin bs=512 count=1Természetesen a paramétereket neked megfelelően kell változtatnod! ( A hda lehet sda vagy sdb vagy hdb, stb. )
Ha törölted az mbr-t és mégsem hozta meg a várt eredményt vagy más probléma lépett fel, még mindig megteheted, hogy egy livecd-ről becsatolod azt a partíciót, amin mentésed van és visszaírod:Code:mount /dev/hda2 /mnt/hda2
dd if=/mnt/hda2/home/pomm/bootsector.bin of=/dev/hdaHangsúlyozom, hogy nem biztos, hogy ez segít és lehet, hogy ( gyakorlat hiánya vagy egyéb probléma miatt ) eltolod az egész rendszered! Csak saját felelőségre és figyelmesen állj neki az ilyen és hasonló műveleteknek!
nerolinux?
nerolinux?
Én egyszerűen átneveztem iso-ra és tudtam csatolni/lejátszani rögtön.
Én egyszerűen átneveztem iso-ra és tudtam csatolni/lejátszani rögtön.
Linuxról telepítő cd-ről tudsz bootolni? Ha igen, akkor sejtem a problémád és 2 perc alatt orvosolható, ha linuxról sem tudsz butulni, hw gond….
Linuxról telepítő cd-ről tudsz bootolni? Ha igen, akkor sejtem a problémád és 2 perc alatt orvosolható, ha linuxról sem tudsz butulni, hw gond….
Vladi wrote:pomm wrote:A harcias hangulathoz illő avatart váltottam… 🙂Én is. 🙂
A kormányzati rendszer neve szerintem legyen inkább: blackDoor ;D
Makrohard B(l)ackDoor®© 😀
A nagy kemény, lenyomja a picipuhát 😉Vladi wrote:pomm wrote:A harcias hangulathoz illő avatart váltottam… 🙂Én is. 🙂
A kormányzati rendszer neve szerintem legyen inkább: blackDoor ;D
Makrohard B(l)ackDoor®© 😀
A nagy kemény, lenyomja a picipuhát 😉A harcias hangulathoz illő avatart váltottam… 🙂
-
SzerzőBejegyzés