pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 901-910 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Aksiról kapásból befagy! #2145355
    pomm
    Felhasználó

      Első nekifutásra, húzd le az egeret az usb-ről, azután csatlakoztasd le az áramforrásról! Úgyis fagy?Nem írtad milyen noti! FSC?

      Hozzászólás: Aksiról kapásból befagy! #2145350
      pomm
      Felhasználó

        Kevés az infi!
        Milyen laptop?
        Kellene egy ilyen (természetesen helyettesítsd be a te home könyvtáraddal ):

        Code:
        pomm:/home/pomm# touch /home/pomm/lf.txt
        pomm:/home/pomm# lspci >/home/pomm/lf.txt
        pomm:/home/pomm# lsusb >>/home/pomm/lf.txt
        pomm:/home/pomm# lshw >>/home/pomm/lf.txt
        pomm:/home/pomm# dmesg | tail >> /home/pomm/lf.txt

        A létrejövő txt állományt csatold légyszíves és csatold a /var/log/Xorg0.log fájlt is.

        Hozzászólás: Aksiról kapásból befagy! #2145351
        pomm
        Felhasználó

          Kevés az infi!
          Milyen laptop?
          Kellene egy ilyen (természetesen helyettesítsd be a te home könyvtáraddal ):

          Code:
          pomm:/home/pomm# touch /home/pomm/lf.txt
          pomm:/home/pomm# lspci >/home/pomm/lf.txt
          pomm:/home/pomm# lsusb >>/home/pomm/lf.txt
          pomm:/home/pomm# lshw >>/home/pomm/lf.txt
          pomm:/home/pomm# dmesg | tail >> /home/pomm/lf.txt

          A létrejövő txt állományt csatold légyszíves és csatold a /var/log/Xorg0.log fájlt is.

          pomm
          Felhasználó

            Vector, azt nem várhatod, hogy mindenki egyetért veled. Mivel ennek van politikai/anyagi oldala is, természetes, hogy – akár a lf akár a hup köreiben – vannak jó szakemberek, akik azért szélsőliberális és/vagy m$ érdekeltek.
            Ők tuti, hogy támadni fognak minden hasonló kezdeményezéet. A többség azért maximálisan egyetért veled, szurkol és támogat!

            pomm
            Felhasználó

              Vector, azt nem várhatod, hogy mindenki egyetért veled. Mivel ennek van politikai/anyagi oldala is, természetes, hogy – akár a lf akár a hup köreiben – vannak jó szakemberek, akik azért szélsőliberális és/vagy m$ érdekeltek.
              Ők tuti, hogy támadni fognak minden hasonló kezdeményezéet. A többség azért maximálisan egyetért veled, szurkol és támogat!

              Hozzászólás: Linuxforum wiki #2145404
              pomm
              Felhasználó

                +1

                Én támogatnám.

                Hozzászólás: Linuxforum wiki #2145405
                pomm
                Felhasználó

                  +1

                  Én támogatnám.

                  Hozzászólás: Dokumentáció-gyüjtemény kezdőknek… #2123575
                  pomm
                  Felhasználó

                    Én is javasoltam egy wiki-szerű lapot, mert beküldözgetni, aztán – ha észreveszel egy hibát –  két hét múlva újra beküldeni…elég körülményes. Nem beszélve a javítandó leírásokról.
                    Az ötlet nem lenne rossz, mert – sajnos –  összegyűjtött magyar howto-k nincsenek, vagy elég régiek. Persze nem feltétlen a spanyolviaszt kell újra feltalálni, viszont a manuálok fordítása vagy az újabb/divatosabb disztrók installálásának/beállításának ( screenshotokkal ) leírása hasznos lehet. Gondolok itt az ismert akadályokra, bugokra, stb…
                    Az alapok viszont hiányoznak:
                    saját tárhely
                    saját domain
                    együttműködő csapat ( némi linuxos ismerettel )
                    Az első három, aminek hiányában senki nem fogja komolyan venni a lapot, bár ettől még biztos sokaknak segít.

                    ui.:
                    Az, hogy ki hogyan épít fel egy ilyen oldalt, az az ízlésének dolga, az meg megint más kérdés, mennyire hasznos.

                    Hozzászólás: Dokumentáció-gyüjtemény kezdőknek… #2123576
                    pomm
                    Felhasználó

                      Én is javasoltam egy wiki-szerű lapot, mert beküldözgetni, aztán – ha észreveszel egy hibát –  két hét múlva újra beküldeni…elég körülményes. Nem beszélve a javítandó leírásokról.
                      Az ötlet nem lenne rossz, mert – sajnos –  összegyűjtött magyar howto-k nincsenek, vagy elég régiek. Persze nem feltétlen a spanyolviaszt kell újra feltalálni, viszont a manuálok fordítása vagy az újabb/divatosabb disztrók installálásának/beállításának ( screenshotokkal ) leírása hasznos lehet. Gondolok itt az ismert akadályokra, bugokra, stb…
                      Az alapok viszont hiányoznak:
                      saját tárhely
                      saját domain
                      együttműködő csapat ( némi linuxos ismerettel )
                      Az első három, aminek hiányában senki nem fogja komolyan venni a lapot, bár ettől még biztos sokaknak segít.

                      ui.:
                      Az, hogy ki hogyan épít fel egy ilyen oldalt, az az ízlésének dolga, az meg megint más kérdés, mennyire hasznos.

                      pomm
                      Felhasználó

                        Én arra gondoltam, hogy nem sztrájkolsz, hanem simán megcrackeled a célgépet és úgy teszed pihibe. Csak nem akartam így kiírni.

                      10 bejegyzés megtekintése - 901-910 / 5,573