Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
No én is aláírtam, de én lennék a legjobban meglepve, ha sikerülne. Ezek simán 1500 milliárdot ellopnak a tb-től/tőlünk és szó nélkül tűrjük ( jó, egy kis cirkuszt engednek, hogy lásd [orwelli] demokrácia van, de ennyi ), az a 15 milliárd igazából smafu.
Ha vm-en ( virtual mashine ) futtatod a wint liunux alatt vagy fordítva, akkor azok úgy kezelik egymást, mintha két gép hálóba lenne.
Megteheted, ez is alternatíva, de erőforrás kell neki!
A telepítés úgy zajlik mint rendesen, csak linux/win alól telepítesz egy wint/liuxot. Nem nagy dolog. Ha winen is akarod akkor a vmware-t nézd meg, annak van linuxos és windows-os változata is. Tehát akár mindkét rendszereden lehet vendég oprendszer ( win alatt linux linux alatt win…stb… )Ha vm-en ( virtual mashine ) futtatod a wint liunux alatt vagy fordítva, akkor azok úgy kezelik egymást, mintha két gép hálóba lenne.
Megteheted, ez is alternatíva, de erőforrás kell neki!
A telepítés úgy zajlik mint rendesen, csak linux/win alól telepítesz egy wint/liuxot. Nem nagy dolog. Ha winen is akarod akkor a vmware-t nézd meg, annak van linuxos és windows-os változata is. Tehát akár mindkét rendszereden lehet vendég oprendszer ( win alatt linux linux alatt win…stb… )F2 és már látod is a folyamatokat, akár bootsplash-et akár splashy-t használsz. Splashy alatt az esc-pel ki is tudsz lépni a splash-ből.
Szia!
Amiket szeretnél, ahhoz kénytelen leszel a win-t használni. Kár rajta rágódni, kínkeservel erőltetni az emu-t.
Én pont úgy jártam, mint te!
Fel akartam rakni a linux helyett a win-t, mert csak. Aztán nem volt több asztalom, nem találtam sehol a ktorrentet, az explorer nem működött úgy, mint konqueror, nem lehetett ablakokat felezni, de pótmegoldásként sajnos a konqueror-t sem tudtam felinstallálni. Nem ment az ssh és hiába írtam be a parancssorba, hogy ifconfig, ls, cfdisk, mc, stb, nem értette a parancsokat.
Szerettem volna rendes 3d-és desktopot használni ( ha már ott a dx10 ), de nem ment a compiz sem, csak vmi gyenege utánzata a vista alatt.
Akkor adtam fel, amikor telepíteni sem tudtam a programjaim, mert sem apt, sem emerge, sem ezek frontedje, sem yast, sem yum, sem semmi nem volt. Amikor utánanéztem kiderült, hogy ezeket külön meg kell vásárolnom vagy crackelnem kell, esetleg egyesével levadásznom vmilyen freeware verziót a netről, mint alternatívát. ( Mármint a sok progit )
Aztán alapból nem tudtam lejátszani a videóim se…itt már majdnem sírtam. A további böngészés a neten meg már kezdett terhes lenni, mert belassultam…amikor kerestem vajon miért, ilyenekre bukkantam ( számomra érthetetlen szavak voltak ):
trójai, vírus, spyware, adware
Aztán kifagyott az egész hóbelebanc…ekkor visítva kellett a linuxhoz visszatérnem.Most, hogy itt vagy, te mint tapasztalt win felhasználó. a következőket szeretném kérdezni.
Hogyan tudom a következő programokat használni win alatt ( a teljesség igénye nélkül ):
kontact
konqueror
ktorrent
quanta
kaffeine
kgpg
compiz
growisofs
mount ( idétlen daemon tool helyett 🙂 )
chroot
Ja, igen szeretem bash szkripttel megoldani ha vmi problémába ütközöm, de a vb – sztem(!) – elég gáz, szeretnék bash-t is használni.
Ha ezekre válaszolni tudsz, akkor a saját kérdésedre is megvan a válasz!
Szeretném leszögezni, hogy nem állt és nem is áll szándékomban sem téged sem a ms wint lenézni, pusztán igyekeztem rámutatni, hogy a két oprendszer programjai nem használhatók a másik rendszeren. Sem a winé a linuxon sem fordítva. Azért két különböző oprendszer.
Javaslom olvasd el ezt és tartsd meg a wint a linux mellett és használd mindkét rendszer előnyeit ki!Szia!
Amiket szeretnél, ahhoz kénytelen leszel a win-t használni. Kár rajta rágódni, kínkeservel erőltetni az emu-t.
Én pont úgy jártam, mint te!
Fel akartam rakni a linux helyett a win-t, mert csak. Aztán nem volt több asztalom, nem találtam sehol a ktorrentet, az explorer nem működött úgy, mint konqueror, nem lehetett ablakokat felezni, de pótmegoldásként sajnos a konqueror-t sem tudtam felinstallálni. Nem ment az ssh és hiába írtam be a parancssorba, hogy ifconfig, ls, cfdisk, mc, stb, nem értette a parancsokat.
Szerettem volna rendes 3d-és desktopot használni ( ha már ott a dx10 ), de nem ment a compiz sem, csak vmi gyenege utánzata a vista alatt.
Akkor adtam fel, amikor telepíteni sem tudtam a programjaim, mert sem apt, sem emerge, sem ezek frontedje, sem yast, sem yum, sem semmi nem volt. Amikor utánanéztem kiderült, hogy ezeket külön meg kell vásárolnom vagy crackelnem kell, esetleg egyesével levadásznom vmilyen freeware verziót a netről, mint alternatívát. ( Mármint a sok progit )
Aztán alapból nem tudtam lejátszani a videóim se…itt már majdnem sírtam. A további böngészés a neten meg már kezdett terhes lenni, mert belassultam…amikor kerestem vajon miért, ilyenekre bukkantam ( számomra érthetetlen szavak voltak ):
trójai, vírus, spyware, adware
Aztán kifagyott az egész hóbelebanc…ekkor visítva kellett a linuxhoz visszatérnem.Most, hogy itt vagy, te mint tapasztalt win felhasználó. a következőket szeretném kérdezni.
Hogyan tudom a következő programokat használni win alatt ( a teljesség igénye nélkül ):
kontact
konqueror
ktorrent
quanta
kaffeine
kgpg
compiz
growisofs
mount ( idétlen daemon tool helyett 🙂 )
chroot
Ja, igen szeretem bash szkripttel megoldani ha vmi problémába ütközöm, de a vb – sztem(!) – elég gáz, szeretnék bash-t is használni.
Ha ezekre válaszolni tudsz, akkor a saját kérdésedre is megvan a válasz!
Szeretném leszögezni, hogy nem állt és nem is áll szándékomban sem téged sem a ms wint lenézni, pusztán igyekeztem rámutatni, hogy a két oprendszer programjai nem használhatók a másik rendszeren. Sem a winé a linuxon sem fordítva. Azért két különböző oprendszer.
Javaslom olvasd el ezt és tartsd meg a wint a linux mellett és használd mindkét rendszer előnyeit ki!Sztem először tanuld a parancsokat és ne mc-vel állj rá, másodszor pedig, ha ilyen alapvető gondjaid vannak ( szimbolikus link létrehozása ) nem biztos, hogy kernelt kellene fordítanod!
Tehát valami ilyesmit kellene csinálnod:Code:cd /usr/src
tar xvjf linux-source-2.6.18.tar.bz2
ln -s /usr/src/linux-source-2.6.18 /usr/src/linuxMindazonáltal nem értem, hogy ha végig olvastad a segítő hozzászólásokat, akkor mi a fenének nem adtad még ki az
Code:apt-get install gspca-modules-2.6-k7*parancsot? Rég megoldódott volna a gondod!
Mellesleg ez a linux szimlink sem életbevágó egy jó ideje…Sztem először tanuld a parancsokat és ne mc-vel állj rá, másodszor pedig, ha ilyen alapvető gondjaid vannak ( szimbolikus link létrehozása ) nem biztos, hogy kernelt kellene fordítanod!
Tehát valami ilyesmit kellene csinálnod:Code:cd /usr/src
tar xvjf linux-source-2.6.18.tar.bz2
ln -s /usr/src/linux-source-2.6.18 /usr/src/linuxMindazonáltal nem értem, hogy ha végig olvastad a segítő hozzászólásokat, akkor mi a fenének nem adtad még ki az
Code:apt-get install gspca-modules-2.6-k7*parancsot? Rég megoldódott volna a gondod!
Mellesleg ez a linux szimlink sem életbevágó egy jó ideje…Code:sshfs 192.168.1.102:/ /media/asztali/ -o allow_other | rsync -avx /* /media/asztali;D 😀
Amúgy igazad van, csak én rendszeresen használom az asztali gépem lemezeit a „notimon”, tehát nekem nem csak ezért van bemountolva. Ha meg már becsatlakoztattam, akkor egyszerűbb az adott mappát szinkronizálni.
Persze a legegyszerűbb a szkript!
pl.Code:#!/bin/sh#A script helyes működéséhez ssh-nál ismert ssh-agent beállítása szükséges!
if
mount | grep sshfs > /dev/null #megvizsgáljuk, be van-e mountolva a meghajtóthen #az if, ha igaz, akkor a then-t hajtja végre
echo „Az adatok szinkronizálását megkezdtem…”
rsync -av /* /media/asztali
else
echo „Az adatok szinkronizálását megkezdtem…” #ha nem igaz akkor az else-t
sshfs 192.168.1.102:/ /media/asztali/ -o allow_other
rsync -av /* /media/asztali
fi
umount /media/asztali #ha le akarjuk választani
echo „A két könyvtár szinkronizálása befejezve…”Mented és futtatod 🙂
Code:sshfs 192.168.1.102:/ /media/asztali/ -o allow_other | rsync -avx /* /media/asztali;D 😀
Amúgy igazad van, csak én rendszeresen használom az asztali gépem lemezeit a „notimon”, tehát nekem nem csak ezért van bemountolva. Ha meg már becsatlakoztattam, akkor egyszerűbb az adott mappát szinkronizálni.
Persze a legegyszerűbb a szkript!
pl.Code:#!/bin/sh#A script helyes működéséhez ssh-nál ismert ssh-agent beállítása szükséges!
if
mount | grep sshfs > /dev/null #megvizsgáljuk, be van-e mountolva a meghajtóthen #az if, ha igaz, akkor a then-t hajtja végre
echo „Az adatok szinkronizálását megkezdtem…”
rsync -av /* /media/asztali
else
echo „Az adatok szinkronizálását megkezdtem…” #ha nem igaz akkor az else-t
sshfs 192.168.1.102:/ /media/asztali/ -o allow_other
rsync -av /* /media/asztali
fi
umount /media/asztali #ha le akarjuk választani
echo „A két könyvtár szinkronizálása befejezve…”Mented és futtatod 🙂
-
SzerzőBejegyzés