pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 931-940 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • pomm
    Felhasználó

      No én is aláírtam, de én lennék a legjobban meglepve, ha sikerülne. Ezek simán 1500 milliárdot ellopnak a tb-től/tőlünk és szó nélkül tűrjük ( jó, egy kis cirkuszt engednek, hogy lásd [orwelli] demokrácia van, de ennyi ), az a  15 milliárd igazából smafu.

      Hozzászólás: Kezdők kezdője #2144222
      pomm
      Felhasználó

        Ha vm-en ( virtual mashine ) futtatod a wint liunux alatt vagy fordítva, akkor azok úgy kezelik egymást, mintha két gép hálóba lenne.
        Megteheted, ez is alternatíva, de erőforrás kell neki!
        A telepítés úgy zajlik mint rendesen, csak linux/win alól telepítesz egy wint/liuxot. Nem nagy dolog. Ha winen is akarod akkor a vmware-t nézd meg, annak van linuxos és windows-os változata is. Tehát akár mindkét rendszereden lehet vendég oprendszer ( win alatt linux linux alatt win…stb… )

        Hozzászólás: Kezdők kezdője #2144223
        pomm
        Felhasználó

          Ha vm-en ( virtual mashine ) futtatod a wint liunux alatt vagy fordítva, akkor azok úgy kezelik egymást, mintha két gép hálóba lenne.
          Megteheted, ez is alternatíva, de erőforrás kell neki!
          A telepítés úgy zajlik mint rendesen, csak linux/win alól telepítesz egy wint/liuxot. Nem nagy dolog. Ha winen is akarod akkor a vmware-t nézd meg, annak van linuxos és windows-os változata is. Tehát akár mindkét rendszereden lehet vendég oprendszer ( win alatt linux linux alatt win…stb… )

          Hozzászólás: Szolgáltatások #2004022
          pomm
          Felhasználó

            F2 és már látod is a folyamatokat, akár bootsplash-et akár splashy-t használsz. Splashy alatt az esc-pel ki is tudsz lépni a splash-ből.

            Hozzászólás: Kezdők kezdője #2144202
            pomm
            Felhasználó

              Szia!

              Amiket szeretnél, ahhoz kénytelen leszel a win-t használni. Kár rajta rágódni, kínkeservel erőltetni az emu-t.
              Én pont úgy jártam, mint te!
              Fel akartam rakni a linux helyett a win-t, mert csak. Aztán nem volt több asztalom, nem találtam sehol a ktorrentet, az explorer nem működött úgy, mint konqueror, nem lehetett ablakokat felezni, de pótmegoldásként sajnos a konqueror-t sem tudtam felinstallálni. Nem ment az ssh és hiába írtam be a parancssorba, hogy ifconfig, ls, cfdisk, mc, stb, nem értette a parancsokat.
              Szerettem volna rendes 3d-és desktopot használni ( ha már ott a dx10 ), de nem ment a compiz sem, csak vmi gyenege utánzata a vista alatt.
              Akkor adtam fel, amikor telepíteni sem tudtam a programjaim, mert sem apt, sem emerge, sem ezek frontedje, sem yast, sem yum, sem semmi nem volt. Amikor utánanéztem kiderült, hogy ezeket külön meg kell vásárolnom vagy crackelnem kell, esetleg egyesével levadásznom vmilyen freeware verziót a netről, mint alternatívát. ( Mármint a sok progit )
              Aztán alapból nem tudtam lejátszani a videóim se…itt már majdnem sírtam. A további böngészés a neten meg már kezdett terhes lenni, mert belassultam…amikor kerestem vajon miért, ilyenekre bukkantam ( számomra érthetetlen szavak voltak ):
              trójai, vírus, spyware, adware
              Aztán kifagyott az egész hóbelebanc…ekkor visítva kellett a linuxhoz visszatérnem.

              Most, hogy itt vagy, te mint tapasztalt win felhasználó. a következőket szeretném kérdezni.
              Hogyan tudom a következő programokat használni win alatt ( a teljesség igénye nélkül ):
              kontact
              konqueror
              ktorrent
              quanta
              kaffeine
              kgpg
              compiz
              growisofs
              mount ( idétlen daemon tool helyett 🙂 )
              chroot
              Ja, igen szeretem bash szkripttel megoldani ha vmi problémába ütközöm, de a vb – sztem(!) – elég gáz, szeretnék bash-t is használni. 
              Ha ezekre válaszolni tudsz, akkor a saját kérdésedre is megvan a válasz!
              Szeretném leszögezni, hogy nem állt és nem is áll szándékomban sem téged sem a ms wint lenézni, pusztán igyekeztem rámutatni, hogy a két oprendszer programjai nem használhatók a másik rendszeren. Sem a winé a linuxon sem fordítva. Azért két különböző oprendszer.
              Javaslom olvasd el ezt és tartsd meg a wint a linux mellett és használd mindkét rendszer előnyeit ki!

              Hozzászólás: Kezdők kezdője #2144203
              pomm
              Felhasználó

                Szia!

                Amiket szeretnél, ahhoz kénytelen leszel a win-t használni. Kár rajta rágódni, kínkeservel erőltetni az emu-t.
                Én pont úgy jártam, mint te!
                Fel akartam rakni a linux helyett a win-t, mert csak. Aztán nem volt több asztalom, nem találtam sehol a ktorrentet, az explorer nem működött úgy, mint konqueror, nem lehetett ablakokat felezni, de pótmegoldásként sajnos a konqueror-t sem tudtam felinstallálni. Nem ment az ssh és hiába írtam be a parancssorba, hogy ifconfig, ls, cfdisk, mc, stb, nem értette a parancsokat.
                Szerettem volna rendes 3d-és desktopot használni ( ha már ott a dx10 ), de nem ment a compiz sem, csak vmi gyenege utánzata a vista alatt.
                Akkor adtam fel, amikor telepíteni sem tudtam a programjaim, mert sem apt, sem emerge, sem ezek frontedje, sem yast, sem yum, sem semmi nem volt. Amikor utánanéztem kiderült, hogy ezeket külön meg kell vásárolnom vagy crackelnem kell, esetleg egyesével levadásznom vmilyen freeware verziót a netről, mint alternatívát. ( Mármint a sok progit )
                Aztán alapból nem tudtam lejátszani a videóim se…itt már majdnem sírtam. A további böngészés a neten meg már kezdett terhes lenni, mert belassultam…amikor kerestem vajon miért, ilyenekre bukkantam ( számomra érthetetlen szavak voltak ):
                trójai, vírus, spyware, adware
                Aztán kifagyott az egész hóbelebanc…ekkor visítva kellett a linuxhoz visszatérnem.

                Most, hogy itt vagy, te mint tapasztalt win felhasználó. a következőket szeretném kérdezni.
                Hogyan tudom a következő programokat használni win alatt ( a teljesség igénye nélkül ):
                kontact
                konqueror
                ktorrent
                quanta
                kaffeine
                kgpg
                compiz
                growisofs
                mount ( idétlen daemon tool helyett 🙂 )
                chroot
                Ja, igen szeretem bash szkripttel megoldani ha vmi problémába ütközöm, de a vb – sztem(!) – elég gáz, szeretnék bash-t is használni. 
                Ha ezekre válaszolni tudsz, akkor a saját kérdésedre is megvan a válasz!
                Szeretném leszögezni, hogy nem állt és nem is áll szándékomban sem téged sem a ms wint lenézni, pusztán igyekeztem rámutatni, hogy a két oprendszer programjai nem használhatók a másik rendszeren. Sem a winé a linuxon sem fordítva. Azért két különböző oprendszer.
                Javaslom olvasd el ezt és tartsd meg a wint a linux mellett és használd mindkét rendszer előnyeit ki!

                Hozzászólás: Debian alap #2143441
                pomm
                Felhasználó

                  Sztem először tanuld a parancsokat és ne mc-vel állj rá, másodszor pedig, ha ilyen alapvető gondjaid vannak ( szimbolikus link létrehozása ) nem biztos, hogy kernelt kellene fordítanod!
                  Tehát valami ilyesmit kellene csinálnod:

                  Code:
                  cd /usr/src
                  tar xvjf linux-source-2.6.18.tar.bz2
                  ln -s /usr/src/linux-source-2.6.18 /usr/src/linux

                  Mindazonáltal nem értem, hogy ha végig olvastad a segítő hozzászólásokat, akkor mi a fenének nem adtad még ki az 

                  Code:
                  apt-get install gspca-modules-2.6-k7*

                  parancsot? Rég megoldódott volna a gondod!
                  Mellesleg ez a linux szimlink sem életbevágó egy jó ideje…

                  Hozzászólás: Debian alap #2143442
                  pomm
                  Felhasználó

                    Sztem először tanuld a parancsokat és ne mc-vel állj rá, másodszor pedig, ha ilyen alapvető gondjaid vannak ( szimbolikus link létrehozása ) nem biztos, hogy kernelt kellene fordítanod!
                    Tehát valami ilyesmit kellene csinálnod:

                    Code:
                    cd /usr/src
                    tar xvjf linux-source-2.6.18.tar.bz2
                    ln -s /usr/src/linux-source-2.6.18 /usr/src/linux

                    Mindazonáltal nem értem, hogy ha végig olvastad a segítő hozzászólásokat, akkor mi a fenének nem adtad még ki az 

                    Code:
                    apt-get install gspca-modules-2.6-k7*

                    parancsot? Rég megoldódott volna a gondod!
                    Mellesleg ez a linux szimlink sem életbevágó egy jó ideje…

                    Hozzászólás: Szinkron, de mivel ? #2143089
                    pomm
                    Felhasználó
                      Code:
                      sshfs 192.168.1.102:/ /media/asztali/ -o allow_other | rsync -avx /* /media/asztali

                      ;D 😀

                      Amúgy igazad van, csak én rendszeresen használom az asztali gépem lemezeit a „notimon”, tehát nekem nem csak ezért van bemountolva. Ha meg már becsatlakoztattam, akkor egyszerűbb az adott mappát szinkronizálni.
                      Persze a legegyszerűbb a szkript!
                      pl.

                      Code:
                      #!/bin/sh

                      #A script helyes működéséhez ssh-nál ismert ssh-agent beállítása szükséges!

                      if
                      mount | grep sshfs > /dev/null #megvizsgáljuk, be van-e mountolva a meghajtó

                      then #az if, ha igaz, akkor a then-t hajtja végre
                      echo „Az adatok szinkronizálását megkezdtem…”
                      rsync -av /* /media/asztali
                      else
                      echo „Az adatok szinkronizálását megkezdtem…” #ha nem igaz akkor az else-t
                      sshfs 192.168.1.102:/ /media/asztali/ -o allow_other
                      rsync -av /* /media/asztali
                      fi
                      umount /media/asztali                                                                 #ha le akarjuk választani
                      echo „A két könyvtár szinkronizálása befejezve…”

                      Mented és futtatod 🙂

                      Hozzászólás: Szinkron, de mivel ? #2143090
                      pomm
                      Felhasználó
                        Code:
                        sshfs 192.168.1.102:/ /media/asztali/ -o allow_other | rsync -avx /* /media/asztali

                        ;D 😀

                        Amúgy igazad van, csak én rendszeresen használom az asztali gépem lemezeit a „notimon”, tehát nekem nem csak ezért van bemountolva. Ha meg már becsatlakoztattam, akkor egyszerűbb az adott mappát szinkronizálni.
                        Persze a legegyszerűbb a szkript!
                        pl.

                        Code:
                        #!/bin/sh

                        #A script helyes működéséhez ssh-nál ismert ssh-agent beállítása szükséges!

                        if
                        mount | grep sshfs > /dev/null #megvizsgáljuk, be van-e mountolva a meghajtó

                        then #az if, ha igaz, akkor a then-t hajtja végre
                        echo „Az adatok szinkronizálását megkezdtem…”
                        rsync -av /* /media/asztali
                        else
                        echo „Az adatok szinkronizálását megkezdtem…” #ha nem igaz akkor az else-t
                        sshfs 192.168.1.102:/ /media/asztali/ -o allow_other
                        rsync -av /* /media/asztali
                        fi
                        umount /media/asztali                                                                 #ha le akarjuk választani
                        echo „A két könyvtár szinkronizálása befejezve…”

                        Mented és futtatod 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 931-940 / 5,573