Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
petty12 wrote:Köszönöm sokat segít!!!!


Csak azt nem tudom a két gép hogyan látja egymást ?
Rsyncnek fel kell mountolnom valahova nem, te mivel csináltad a két gép szinkronizáláskori csatolását?
Magyarul mivel mountoljam fel a stabil működéshez ?Köszi !!
Petty
Én szeretem a könnyen használható dolgokat, ezért sshfs-sel bemountolom a távoli fájlrendszereket és úgy szinkronizálom.
Installáld fel az sshfs-t, majd vmi hasonlót kell tenned rootként:Code:sshfs 192.168.1.102:/ /media/asztali/ -o allow_otheraztán
Code:rsync -avx /* /media/asztaliAz -o allow_other elhagyható, ez csak jogosultságot módosítja, de ha rootként dolgozol mindegy…Bővebben man sshfs!
Persze van más járható út is, ahogy azt kayapo is írta.petty12 wrote:Köszönöm sokat segít!!!!

Csak azt nem tudom a két gép hogyan látja egymást ?
Rsyncnek fel kell mountolnom valahova nem, te mivel csináltad a két gép szinkronizáláskori csatolását?
Magyarul mivel mountoljam fel a stabil működéshez ?Köszi !!
Petty
Én szeretem a könnyen használható dolgokat, ezért sshfs-sel bemountolom a távoli fájlrendszereket és úgy szinkronizálom.
Installáld fel az sshfs-t, majd vmi hasonlót kell tenned rootként:Code:sshfs 192.168.1.102:/ /media/asztali/ -o allow_otheraztán
Code:rsync -avx /* /media/asztaliAz -o allow_other elhagyható, ez csak jogosultságot módosítja, de ha rootként dolgozol mindegy…Bővebben man sshfs!
Persze van más járható út is, ahogy azt kayapo is írta.Némi segítség esetleg…
Némi segítség esetleg…
Ha formázod, akkor vmennyit fenntart, lefoglal, amit – alapból – csak a root írhat. Ha nem rendszerpartíció, akár ki is kapcsolhatod.
man tune2fsHa formázod, akkor vmennyit fenntart, lefoglal, amit – alapból – csak a root írhat. Ha nem rendszerpartíció, akár ki is kapcsolhatod.
man tune2fsvizsla wrote:És a hfs+? :)))HFS ~ HTTP File Server?
Mert – gondolom – férges alma messze esik a linuxfórumtól 😀ui.:
Olvasgatni való:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Fájlrendszerek_listájavizsla wrote:És a hfs+? :)))HFS ~ HTTP File Server?
Mert – gondolom – férges alma messze esik a linuxfórumtól 😀ui.:
Olvasgatni való:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Fájlrendszerek_listájadigikam
Ubuntuban:
sudo apt-get install digikamdigikam
Ubuntuban:
sudo apt-get install digikam -
SzerzőBejegyzés

