pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 951-960 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Milyen fájlrendszert? #2142753
    pomm
    Felhasználó

      formázd ext3-ra és mountold ext4-ként. Nem fogom copyzni a gúgli találatait, keresgélj! Amúgy ez még igen csak fejlesztés alatt áll, bár nekem nem volt gondom vele, amikor próbáltam…

      Hozzászólás: Milyen fájlrendszert? #2142754
      pomm
      Felhasználó

        formázd ext3-ra és mountold ext4-ként. Nem fogom copyzni a gúgli találatait, keresgélj! Amúgy ez még igen csak fejlesztés alatt áll, bár nekem nem volt gondom vele, amikor próbáltam…

        Hozzászólás: Milyen fájlrendszert? #2142749
        pomm
        Felhasználó

          Ha nagy fájlokat használsz akkor xfs, ha kicsiket, akkor reiser, ha nagyon vegyesen , akkor nézz rá az ext4-re!

          Hozzászólás: Milyen fájlrendszert? #2142750
          pomm
          Felhasználó

            Ha nagy fájlokat használsz akkor xfs, ha kicsiket, akkor reiser, ha nagyon vegyesen , akkor nézz rá az ext4-re!

            Hozzászólás: Bootolható Pendrive #2127919
            pomm
            Felhasználó
              individor wrote:
              ha nem lesz jó akkor nem csinálom

              Ne is tedd! Akinek nincs 5 giga helye a linux számára a mai merevelemez kapacitások mellett, az nem akarja használni. Ha nem akarja, sok problémával fog szembesülni, mert nem akarásnak nyögés a vége, ugye. Ez abban szokott kimerülni, hogy elkezdi fikázni a disztrit, szóval megspórolsz magadnak egy csomó kellemetlenséget és időt! Ha menteni kell, akkor meg úgyis meg kell tanulnia csinálni magának egyet, mert ha ennyit nem tud akkor menteni sem fog tudni…

              Hozzászólás: Bootolható Pendrive #2127920
              pomm
              Felhasználó
                individor wrote:
                ha nem lesz jó akkor nem csinálom

                Ne is tedd! Akinek nincs 5 giga helye a linux számára a mai merevelemez kapacitások mellett, az nem akarja használni. Ha nem akarja, sok problémával fog szembesülni, mert nem akarásnak nyögés a vége, ugye. Ez abban szokott kimerülni, hogy elkezdi fikázni a disztrit, szóval megspórolsz magadnak egy csomó kellemetlenséget és időt! Ha menteni kell, akkor meg úgyis meg kell tanulnia csinálni magának egyet, mert ha ennyit nem tud akkor menteni sem fog tudni…

                Hozzászólás: Bootolható Pendrive #2127911
                pomm
                Felhasználó

                  1, pendrive-ról nem lesz az igazi sztem már a cd-vel is jobban jársz
                  2, ha pendrive, akkor rengeteg pendrive-ra kihegyezett disztri van, érdemesebb azok közül választani és nem az ubuntut erőltetni.
                  3, Mindentől függetlenül jobb lenne hdd-re telepíteni ( nem kell az mbr-t se cseszegetni – sokan ettől rettegnek – hanem cd-re teszed a grubot, aztán ha nem kell, akár az xp telepítő cd-vel is törölhető a linux partíció. ) mert ha nem mentő rendszernek kell ( én erre használom a pendrive-on a linuxot ), akkor nem lesz semmilyen pozitív élménye a barátodnak! A gui lassú lesz, az alkalmazások szintén, nem mennek az extrább hw-ék, mert körülményes lesz telepíteni az extra progikat, stb, stb, stb…

                  Ezeket vedd figyelembe!

                  Hozzászólás: Bootolható Pendrive #2127912
                  pomm
                  Felhasználó

                    1, pendrive-ról nem lesz az igazi sztem már a cd-vel is jobban jársz
                    2, ha pendrive, akkor rengeteg pendrive-ra kihegyezett disztri van, érdemesebb azok közül választani és nem az ubuntut erőltetni.
                    3, Mindentől függetlenül jobb lenne hdd-re telepíteni ( nem kell az mbr-t se cseszegetni – sokan ettől rettegnek – hanem cd-re teszed a grubot, aztán ha nem kell, akár az xp telepítő cd-vel is törölhető a linux partíció. ) mert ha nem mentő rendszernek kell ( én erre használom a pendrive-on a linuxot ), akkor nem lesz semmilyen pozitív élménye a barátodnak! A gui lassú lesz, az alkalmazások szintén, nem mennek az extrább hw-ék, mert körülményes lesz telepíteni az extra progikat, stb, stb, stb…

                    Ezeket vedd figyelembe!

                    Hozzászólás: Bootolható Pendrive #2127903
                    pomm
                    Felhasználó
                      individor wrote:
                      hali!
                      nem pont ide tartozik a kérdésem de majdnem
                      érdekelne hogy pendrivére lehet-e telepíteni ubuntut
                      úgy hogy a winyón lenne a windows, pendrivén az ubuntu
                      egy 2 gb pendrive lenne az áldozat
                      köszi!

                      Ezzel kellene kezdeni! 😉

                      Hozzászólás: Bootolható Pendrive #2127904
                      pomm
                      Felhasználó
                        individor wrote:
                        hali!
                        nem pont ide tartozik a kérdésem de majdnem
                        érdekelne hogy pendrivére lehet-e telepíteni ubuntut
                        úgy hogy a winyón lenne a windows, pendrivén az ubuntu
                        egy 2 gb pendrive lenne az áldozat
                        köszi!

                        Ezzel kellene kezdeni! 😉

                      10 bejegyzés megtekintése - 951-960 / 5,573