pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 971-980 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: apt-get #2068493
    pomm
    Felhasználó

      Pedig nálam megy ( természetesen az etch volt beállítva )

      Code:
      pomm:/home/pomm# apt-get update
      Letöltés:1 http://ftp.de.debian.org etch Release.gpg [378B]
      Mellőz http://ftp.de.debian.org etch/main Translation-hu
      Mellőz http://ftp.de.debian.org etch/non-free Translation-hu
      Letöltés:2 http://ftp.de.debian.org etch Release [58,2kB]
      Letöltés:3 http://ftp.de.debian.org etch/main Packages [4287kB]
      Letöltés:4 http://ftp.de.debian.org etch/non-free Packages [84,5kB]
      Letöltés:5 http://ftp.de.debian.org etch/main Sources [1215kB]
      Letöltés:6 http://ftp.de.debian.org etch/non-free Sources [28,1kB]
      Letöltve 5673kB 55s alatt (103kB/s)
      Csomaglisták olvasása… Kész
      pomm:/home/pomm#
      Hozzászólás: apt-get #2068490
      pomm
      Felhasználó

        A synaptichoz nem tudok hozzászólni, nem használok frontedet, gnome-ot meg pláne… A sources rendben van, az update is rendben lefut, vagy tűzfal vagy a távoli szerver vacakol…én szívtam vele, ezért használom a anémet tükröket mert gyorsabb:
        deb http://ftp.de.debian.org/debian etch main non-free
        deb-src http://ftp.de.debian.org/debian etch main non-free

        próbáld ezeket…hátha, ha ez sem megy, akkor rendszergizda felkeres majd puncsol 🙂

        Hozzászólás: Eee PC teszt #2142022
        pomm
        Felhasználó

          Nem tudom, szubijektív vélemény, de ha kicsi noti, akkor max subnotebook. Ha meg ennyire fejlesztgetnek, akkor a már olcsónak számító notik fogyasztását javíthatnák. Többre mennének vele, ha egy asus 14.1″ notiról az a hír járná, hogy 6 – 8 órát megy aksiról 🙂
          Mintha a mobiloknál is ez játszódott volna le.

          Hozzászólás: Eee PC teszt #2142023
          pomm
          Felhasználó

            Nem tudom, szubijektív vélemény, de ha kicsi noti, akkor max subnotebook. Ha meg ennyire fejlesztgetnek, akkor a már olcsónak számító notik fogyasztását javíthatnák. Többre mennének vele, ha egy asus 14.1″ notiról az a hír járná, hogy 6 – 8 órát megy aksiról 🙂
            Mintha a mobiloknál is ez játszódott volna le.

            Hozzászólás: Milyen linuxot telepítsek webservernek? #2142104
            pomm
            Felhasználó
              rpeti wrote:
              Ez a webmin pontosan micsoda is?
              Mert tobbi forumon is olvastam rola. csak pontosan meg nem jottem ra.

              Mondjuk gúgli csak van a gépeden! 🙂
              Íme

              Hozzászólás: Milyen linuxot telepítsek webservernek? #2142105
              pomm
              Felhasználó
                rpeti wrote:
                Ez a webmin pontosan micsoda is?
                Mert tobbi forumon is olvastam rola. csak pontosan meg nem jottem ra.

                Mondjuk gúgli csak van a gépeden! 🙂
                Íme

                Hozzászólás: Milyen linuxot telepítsek webservernek? #2142096
                pomm
                Felhasználó
                  rpeti wrote:
                  Köszönöm a linkeket mar neki is estem olvasgatasnak.

                  Igen kizarolag webservernek szanom a gépet, azert en telepitenem a grfaikus feluletet is onnan egyebkent egyaltalan nem lehet konfiguralni?
                  kizarolag konzol felulet alol fog menni?( mármint a konfiguracio)

                  Lehet gui alól is, sőt vannak jó felületek/programok is ( pl. webmin ), de azt megjegyezném, ha nem tudod bekonfigolni parancssorból, akkor a grafikus felület alól sem fog menni vagy ha menni is fog, akkor nyögvenyelősen mert hiányozni fognak az alapok! Lehet hinni, hogy gui alól egyszerűbb és csak a „guruk” erőltetik a karakteres megoldásokat, de ez a tévhit sokba kerülhet! ( biztonsági lyukak, rossz beállítások, stb… )

                  Hozzászólás: Milyen linuxot telepítsek webservernek? #2142097
                  pomm
                  Felhasználó
                    rpeti wrote:
                    Köszönöm a linkeket mar neki is estem olvasgatasnak.

                    Igen kizarolag webservernek szanom a gépet, azert en telepitenem a grfaikus feluletet is onnan egyebkent egyaltalan nem lehet konfiguralni?
                    kizarolag konzol felulet alol fog menni?( mármint a konfiguracio)

                    Lehet gui alól is, sőt vannak jó felületek/programok is ( pl. webmin ), de azt megjegyezném, ha nem tudod bekonfigolni parancssorból, akkor a grafikus felület alól sem fog menni vagy ha menni is fog, akkor nyögvenyelősen mert hiányozni fognak az alapok! Lehet hinni, hogy gui alól egyszerűbb és csak a „guruk” erőltetik a karakteres megoldásokat, de ez a tévhit sokba kerülhet! ( biztonsági lyukak, rossz beállítások, stb… )

                    Hozzászólás: hang átkonvertálás #2141792
                    pomm
                    Felhasználó

                      audacity-vel grafikusan beállíthatod…mondjuk nem kimondottan erre való, de erre is jó és amúgy egy nagyon hasznos és jó program…

                      Hozzászólás: hang átkonvertálás #2141793
                      pomm
                      Felhasználó

                        audacity-vel grafikusan beállíthatod…mondjuk nem kimondottan erre való, de erre is jó és amúgy egy nagyon hasznos és jó program…

                      10 bejegyzés megtekintése - 971-980 / 5,573