Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Pedig nálam megy ( természetesen az etch volt beállítva )
Code:pomm:/home/pomm# apt-get update
Letöltés:1 http://ftp.de.debian.org etch Release.gpg [378B]
Mellőz http://ftp.de.debian.org etch/main Translation-hu
Mellőz http://ftp.de.debian.org etch/non-free Translation-hu
Letöltés:2 http://ftp.de.debian.org etch Release [58,2kB]
Letöltés:3 http://ftp.de.debian.org etch/main Packages [4287kB]
Letöltés:4 http://ftp.de.debian.org etch/non-free Packages [84,5kB]
Letöltés:5 http://ftp.de.debian.org etch/main Sources [1215kB]
Letöltés:6 http://ftp.de.debian.org etch/non-free Sources [28,1kB]
Letöltve 5673kB 55s alatt (103kB/s)
Csomaglisták olvasása… Kész
pomm:/home/pomm#A synaptichoz nem tudok hozzászólni, nem használok frontedet, gnome-ot meg pláne… A sources rendben van, az update is rendben lefut, vagy tűzfal vagy a távoli szerver vacakol…én szívtam vele, ezért használom a anémet tükröket mert gyorsabb:
deb http://ftp.de.debian.org/debian etch main non-free
deb-src http://ftp.de.debian.org/debian etch main non-freepróbáld ezeket…hátha, ha ez sem megy, akkor rendszergizda felkeres majd puncsol 🙂
Nem tudom, szubijektív vélemény, de ha kicsi noti, akkor max subnotebook. Ha meg ennyire fejlesztgetnek, akkor a már olcsónak számító notik fogyasztását javíthatnák. Többre mennének vele, ha egy asus 14.1″ notiról az a hír járná, hogy 6 – 8 órát megy aksiról 🙂
Mintha a mobiloknál is ez játszódott volna le.Nem tudom, szubijektív vélemény, de ha kicsi noti, akkor max subnotebook. Ha meg ennyire fejlesztgetnek, akkor a már olcsónak számító notik fogyasztását javíthatnák. Többre mennének vele, ha egy asus 14.1″ notiról az a hír járná, hogy 6 – 8 órát megy aksiról 🙂
Mintha a mobiloknál is ez játszódott volna le.rpeti wrote:Ez a webmin pontosan micsoda is?
Mert tobbi forumon is olvastam rola. csak pontosan meg nem jottem ra.Mondjuk gúgli csak van a gépeden! 🙂
Ímerpeti wrote:Ez a webmin pontosan micsoda is?
Mert tobbi forumon is olvastam rola. csak pontosan meg nem jottem ra.Mondjuk gúgli csak van a gépeden! 🙂
Ímerpeti wrote:Köszönöm a linkeket mar neki is estem olvasgatasnak.Igen kizarolag webservernek szanom a gépet, azert en telepitenem a grfaikus feluletet is onnan egyebkent egyaltalan nem lehet konfiguralni?
kizarolag konzol felulet alol fog menni?( mármint a konfiguracio)Lehet gui alól is, sőt vannak jó felületek/programok is ( pl. webmin ), de azt megjegyezném, ha nem tudod bekonfigolni parancssorból, akkor a grafikus felület alól sem fog menni vagy ha menni is fog, akkor nyögvenyelősen mert hiányozni fognak az alapok! Lehet hinni, hogy gui alól egyszerűbb és csak a „guruk” erőltetik a karakteres megoldásokat, de ez a tévhit sokba kerülhet! ( biztonsági lyukak, rossz beállítások, stb… )
rpeti wrote:Köszönöm a linkeket mar neki is estem olvasgatasnak.Igen kizarolag webservernek szanom a gépet, azert en telepitenem a grfaikus feluletet is onnan egyebkent egyaltalan nem lehet konfiguralni?
kizarolag konzol felulet alol fog menni?( mármint a konfiguracio)Lehet gui alól is, sőt vannak jó felületek/programok is ( pl. webmin ), de azt megjegyezném, ha nem tudod bekonfigolni parancssorból, akkor a grafikus felület alól sem fog menni vagy ha menni is fog, akkor nyögvenyelősen mert hiányozni fognak az alapok! Lehet hinni, hogy gui alól egyszerűbb és csak a „guruk” erőltetik a karakteres megoldásokat, de ez a tévhit sokba kerülhet! ( biztonsági lyukak, rossz beállítások, stb… )
audacity-vel grafikusan beállíthatod…mondjuk nem kimondottan erre való, de erre is jó és amúgy egy nagyon hasznos és jó program…
audacity-vel grafikusan beállíthatod…mondjuk nem kimondottan erre való, de erre is jó és amúgy egy nagyon hasznos és jó program…
-
SzerzőBejegyzés