razoli

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 991-1,000 / 1,811
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Idén hány éves vagy? #2019223
    razoli
    Felhasználó

      Gondolom ugyanannyi , plusz 2 hónap.
      [align=right][snapback]137070[/snapback][/align]

      Hozzászólás: Gyors & egyszerû kérdés #2018460
      razoli
      Felhasználó

        tudtok ajánlani valami progit amivel meg tudok nyitni IMAGE fájlokat (iso,cue,bin,stb..) és van grafikus kezelõfelülete?
        mint pl winfos alatt a daemon-tools
        [align=right][snapback]137046[/snapback][/align]

        Ha nem idegen a parancssor, akkor:
        mount -o loop valami.iso /mnt/létrehozott_iso_nevû_könyvtár
        ekkor belépsz a /mnt/iso-ba és ott van a tartalom

        amúgy meg mc-ben entert nyomsz az iso file-n és belelép…
        cue, bin-rõl nem tudok nyilatkozni ezek win specifikus kiterjesztések, de egy próbát megér.

        (amúgy Windows a neve)

        Hozzászólás: Idén hány éves vagy? #2019208
        razoli
        Felhasználó

          19.

          A legfiatalabbat verjük meeeeeg! :>

          Hozzászólás: qnagy gaz a fooldallal #2019093
          razoli
          Felhasználó

            Nekem jelenleg csak annyi a problémám, hogy bár a fõoldal beenged, a hírekhez hozzá tudok szólni, hírt beküldeni már nincs jogosultságom 🙁

            Hozzászólás: GRUB #2019162
            razoli
            Felhasználó

              Helló!

              Van három partícióm.Az egyiken az Xp,a másikon az Uhu,és még egy a cuccoknak.Az oprendszermentes darabot megformáztam Fat32-re,és azóta csak az Xp indul.Csak flopy-ról tudom elindítani az Uhu-t.Valószínû kinyírtam a Grubot vagy rosz helyen van?!
              Hogy rakjam helyre,hogy indításkor választhasak a két rendszer között,mint régen?
              :unsure:
              [align=right][snapback]136954[/snapback][/align]

              http://ojjektum.uhulinux.hu/~egmont/uhu-tudasbazis.html#32

              Hozzászólás: Rendszer biztonsági mentés #2019160
              razoli
              Felhasználó

                Elég amartõr vagyok a témában, leírnád a dd-s módszert, ha megkérlek.

                Hozzászólás: Rendszer biztonsági mentés #2019157
                razoli
                Felhasználó

                  Sziasztok!

                  Szeretnék a rendszeremrõl rendszeres biztonsági mentést készíteni. cp-vel szeretném megoldani ha lehet. Egyszerûen átmásolnám a teljes rendszert (az adatok külön partíción vannak) egy külön vinyóra. Ha eswetleg valami gigszer adódna, akkor egyszerûen csak visszamásolnám a teljes fát az éles rendszerre és mûködne toivább ahogy kell 🙂 . Le tudná valaki írni konkrétan milyen módon kellene ezt megvalósítani (milyen kapcsolókat kell beállítani a cp-ben, kell e utánna lilo-zni stb..). Az is érdekelne, hogyan lehetne az MBR-t is elmenteni és visszaállítani baj esetén.

                  Köszi elõre is.

                  U.i:

                  Ha valakinek van más ötlete a mentésre (pl: mc, tar vagy más egyéb azt is szívesen veszem)
                  [align=right][snapback]136945[/snapback][/align]

                  Nem ismerem, de emlegették itt az rsync-et, ami a különbséget szinkronizálja az eredeti és a backup között. Nekem egy tapasztalatom van, egyszer lementettem dd-vel egy 4,5Gb partíciót, bz2 betömörítette 2,5Gb-ra…

                  Hozzászólás: qnagy gaz a fooldallal #2019090
                  razoli
                  Felhasználó

                    ja, már csak azt nem értem, hogy az nvidias hírhez hogy sikerült mégis hozzászólni NZs kollégának.  :blink:
                    [align=right][snapback]136926[/snapback][/align]

                    Engem nem dobott ki, sikerült hozzászólnom.
                    Viszont amitõl felmegy a vér az agyamban:

                    Code:
                    Jelenleg 43 vendég online[B]User Name[/B], razoli, kisjaj, vakangyal,
                    Hozzászólás: érthetetlen winchester halál-ok. #2017369
                    razoli
                    Felhasználó

                      Kivételesen a kisbetûvel kell, hogy egyet értsek.. a legelsõ dolgom lenne ilyen esetben a tápot megnézni. Hogy nem Vargánya, Codegen, Colink, stb. táp van-e a gép alatt…
                      A mai gépek alá minimum egy 360-400 W-os Chieftek / DTK / AOpen menjen!

                      Anno én is miután a második 80-as Maxtorom behalt, szermányoltam újonnan egy 360W-os Cieftek HPC-360-10x-et a gépembe..

                      Hozzászólás: qnagy gaz a fooldallal #2019078
                      razoli
                      Felhasználó

                        Ha már úgyis off a topik, akkor:

                        OFF
                        Killall -> a Pandora csak velem szarakdik, vagy ismét bedöglött? A jól megszokott jelszó megint nem kell neki… grr
                        ON

                      10 bejegyzés megtekintése - 991-1,000 / 1,811