razoli

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 981-990 / 1,811
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Cedega #1962655
    razoli
    Felhasználó

      Rejtett hozzászólás légyszíves ne idézzétek és ne reagáljatok csak privátban!
      Van egy sanda gyanúm, hogy Epica fórumtársunk sajátos módon tolja a topikot a fõoldalra. Meg merek esküdni, hogy ezt a hozzászólást ebben a topikban már láttam napközben. A képlet adott: user hozzászólást kimásol, töröl, majd újra létrehozva bemásolja. Mit gondoltok?
      Ne szóljatok még nyíltan, kíváncsi vagyok, hogy a logban van-e nyoma, illetve elköveti-e még…

      Hozzászólás: Mandrake 10.1 frissítése 10.2-re #2017599
      razoli
      Felhasználó

        Hali!

        Elérkezett az idõ amikor gondoltam frissítem a Mandrake 10.1-et 10.2-re. Egy barátom küldött három cd-t ami szépen be volt számozva. Bemásztam a BIOS-ba és átállítottam, hogy CD-rõl induljon. Szépen el is indult. ivállasztottam a nyelvet majd elfogadtam a feltételeket és ezután kijelöltem, hogy frissítse a 10.1-et ezután kezdõdött a hadd el hadd.

        A következõket írta ki:

        get and save file (/mnt/var/lib/urpmi/hdlist.installationCD1)
        No such file or directory

        a kövtekezõket írta ki újraindítás után:
        The following installation problem was detected werile trying to started KDE
        HOME directory (/home/mario) is out of disk space.
        KDE is unable to start

        Késõbb ezt is írta amikor ezen túljutott:
        Could not read network conection list.
        /tmp/0919164870/.DCOPserver_ip-90-79.tvnetwork.hu_o
        Ellenõrizze, hogy a dcopserver program fut-e!
        Nos, innen foggalmam sincs hogyan tovább. Igazából a linux elindul csak a grafikus felület nem. Mivel én a win-en nõttem fel innentõl kezdve én meghaltam. Még jó, hogy van egy vésztartalék win a gépemen és anak most éppen semmi baja nincs.

        Ha valakinek van tippje szívesen veszem.
        :blush:
        [align=right][snapback]137303[/snapback][/align]

        Csak egy tipp: indítsd el a linuxot, jelentkezz be konzolon, majd add ki a következõ parancsot: ‘df’
        ez kiírja a szabad területet a csatolt partíciókon. Nézd meg, hogy azon a parton, ahol a /home van (vagy az egész rendszer)hány százalék a szabad hely.

        Hozzászólás: vicc #1922747
        razoli
        Felhasználó

          hát ilyen már van, csak egy kicsit többet tud :))))):
          http://pontosido.hu/ts/time1s.cgi
          [align=right][snapback]137290[/snapback][/align]

          Nem is két perc alatt készült 🙂

          Hozzászólás: vicc #1922746
          razoli
          Felhasználó

            Még a pontosidõt se tudod! Mi hasznos benne?
            Még a teletext 674. oldala is hasznosabb.
            [align=right][snapback]137295[/snapback][/align]

            Hozzátenném, a script az felhasználó gépén beállított idõt mutatja 😉
            (A teljesség kedvéért: mindenki tesztelheti a „date -s 2212” (óópp) paranccsal)

            Hozzászólás: vicc #1922742
            razoli
            Felhasználó

              Ha már közhírré teszitek a link linkjeiteket, néha rákattanok.
              Azt hittem, arra való…
              [align=right][snapback]137278[/snapback][/align]

              Egy hasznos oldal, csak neked: http://razoli.web.elte.hu/web/
              😀

              Hozzászólás: Kopete-t szeretnék használni #2019366
              razoli
              Felhasználó

                Kiegészítésképpen:
                Megerõsítem, hogy a gaim támogatja az msn protokollt (jelenleg még használom is). Kopete a KDE része, így jó esélyjel nem kell telepíteni, csak indítani (pld: alt+f2 és oda beírod, hogy kopete).
                A kérdéses „f” meghajtót meg nézd meg esetleg a /mnt vagy /media könyvtár alatti könyvtárakban akár konzolon mc-vel akár valamilyen commanderrel.

                Hozzászólás: UHU 1.2 #2014878
                razoli
                Felhasználó

                  Bocsi, de nem igazán értem….

                  Hozzászólás: Sarge #1997872
                  razoli
                  Felhasználó
                    Hozzászólás: qnagy gaz a fooldallal #2019107
                    razoli
                    Felhasználó

                      Ami nekem fájt, az az, hogy hírt továbbra sem tudok beküldeni, de ha dolgoztok rajta, akkor nem is szóltam 🙂
                      Viszont:

                      Code:
                      Jelenleg 1297 vendég nézi az oldalt.

                      Jelenlévõ tagok (12): kelemengabor, razoli, kisbetu, zmarton, deszkas, bendai, Kitsi, csaba,

                      az 1297 vendég mennyire mondható reálisnak?

                      Hozzászólás: Idén hány éves vagy? #2019227
                      razoli
                      Felhasználó

                        Másodikként.
                        Szeretem a töltött csokoládét, a töltetlen csokoládét, a hosszúkás csokoládét, a gömbölyû csokoládét,…….stb….stb…..stb…….

                        Mi az?
                        Feldobod, nem csinál semmit, leesik – nyávog.
                        [align=right][snapback]137072[/snapback][/align]

                        Ott a pont. Igazából arra számítottam, hogy sokan elsõt mondanak és akkor lenne sok-sok csokim.

                        Hmm, nem tudom mi de a macskára esett. 😛

                      10 bejegyzés megtekintése - 981-990 / 1,811