Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Rejtett hozzászólás légyszíves ne idézzétek és ne reagáljatok csak privátban!
Van egy sanda gyanúm, hogy Epica fórumtársunk sajátos módon tolja a topikot a fõoldalra. Meg merek esküdni, hogy ezt a hozzászólást ebben a topikban már láttam napközben. A képlet adott: user hozzászólást kimásol, töröl, majd újra létrehozva bemásolja. Mit gondoltok?
Ne szóljatok még nyíltan, kíváncsi vagyok, hogy a logban van-e nyoma, illetve elköveti-e még…Hali!
Elérkezett az idõ amikor gondoltam frissítem a Mandrake 10.1-et 10.2-re. Egy barátom küldött három cd-t ami szépen be volt számozva. Bemásztam a BIOS-ba és átállítottam, hogy CD-rõl induljon. Szépen el is indult. ivállasztottam a nyelvet majd elfogadtam a feltételeket és ezután kijelöltem, hogy frissítse a 10.1-et ezután kezdõdött a hadd el hadd.
A következõket írta ki:
get and save file (/mnt/var/lib/urpmi/hdlist.installationCD1)
No such file or directorya kövtekezõket írta ki újraindítás után:
The following installation problem was detected werile trying to started KDE
HOME directory (/home/mario) is out of disk space.
KDE is unable to startKésõbb ezt is írta amikor ezen túljutott:
Could not read network conection list.
/tmp/0919164870/.DCOPserver_ip-90-79.tvnetwork.hu_o
Ellenõrizze, hogy a dcopserver program fut-e!
Nos, innen foggalmam sincs hogyan tovább. Igazából a linux elindul csak a grafikus felület nem. Mivel én a win-en nõttem fel innentõl kezdve én meghaltam. Még jó, hogy van egy vésztartalék win a gépemen és anak most éppen semmi baja nincs.Ha valakinek van tippje szívesen veszem.
:blush:
[align=right][snapback]137303[/snapback][/align]Csak egy tipp: indítsd el a linuxot, jelentkezz be konzolon, majd add ki a következõ parancsot: ‘df’
ez kiírja a szabad területet a csatolt partíciókon. Nézd meg, hogy azon a parton, ahol a /home van (vagy az egész rendszer)hány százalék a szabad hely.hát ilyen már van, csak egy kicsit többet tud :))))):
http://pontosido.hu/ts/time1s.cgi
[align=right][snapback]137290[/snapback][/align]Nem is két perc alatt készült 🙂
Még a pontosidõt se tudod! Mi hasznos benne?
Még a teletext 674. oldala is hasznosabb.
[align=right][snapback]137295[/snapback][/align]Hozzátenném, a script az felhasználó gépén beállított idõt mutatja 😉
(A teljesség kedvéért: mindenki tesztelheti a „date -s 2212” (óópp) paranccsal)Ha már közhírré teszitek a link linkjeiteket, néha rákattanok.
Azt hittem, arra való…
[align=right][snapback]137278[/snapback][/align]Egy hasznos oldal, csak neked: http://razoli.web.elte.hu/web/
😀Kiegészítésképpen:
Megerõsítem, hogy a gaim támogatja az msn protokollt (jelenleg még használom is). Kopete a KDE része, így jó esélyjel nem kell telepíteni, csak indítani (pld: alt+f2 és oda beírod, hogy kopete).
A kérdéses „f” meghajtót meg nézd meg esetleg a /mnt vagy /media könyvtár alatti könyvtárakban akár konzolon mc-vel akár valamilyen commanderrel.Bocsi, de nem igazán értem….
Sarge kiadás – június 6-án – megerõsítve
Steve Langasek a kiadási csapat egyik tagja egy kérdésre válaszolva megerõsítette, hogy a Debian GNU/Linux Sarge kiadása holnap várható.
[align=right][snapback]137154[/snapback][/align]Hehe, meg van a szülinapi ajánékom, irigykedjetek csak! 😀
Ami nekem fájt, az az, hogy hírt továbbra sem tudok beküldeni, de ha dolgoztok rajta, akkor nem is szóltam 🙂
Viszont:Code:Jelenleg 1297 vendég nézi az oldalt.Jelenlévõ tagok (12): kelemengabor, razoli, kisbetu, zmarton, deszkas, bendai, Kitsi, csaba,
az 1297 vendég mennyire mondható reálisnak?
Másodikként.
Szeretem a töltött csokoládét, a töltetlen csokoládét, a hosszúkás csokoládét, a gömbölyû csokoládét,…….stb….stb…..stb…….Mi az?
Feldobod, nem csinál semmit, leesik – nyávog.
[align=right][snapback]137072[/snapback][/align]Ott a pont. Igazából arra számítottam, hogy sokan elsõt mondanak és akkor lenne sok-sok csokim.
Hmm, nem tudom mi de a macskára esett. 😛
-
SzerzőBejegyzés